Skocz do zawartości
Gość zoon02

Oryginalne glosniki do paska b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zoon02

Wiatm wie moze ktos jakie sa oryginalne glosniki do passata b5 bo podoba mi sie jak graja wiec chcialem dokupic takie same na tył , teraz amontowalem glosniki helixa 35 w rms ktore mialem w poprzednim samochodzie i nie graja tak jak fabryczne sporo ciszej i to nie to samo wiec moze ktos wie jakie sa fabryczne ile watt itp prosze o pomoc POZDRAWIAM :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Wiatm wie moze ktos jakie sa oryginalne glosniki do passata b5

 

nr katalogowy VW 3B0 035 411G-nieskotonowy

nr katalogowy VW 3B0 035 411B-wysokotonowy

 

Tak przynajmniej jest w 3BG-do 3B chyba takie same sa :niepewny:

 

Takie same glosniki masz na przod i na tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppatryk

Witam.

Ja też jestem zadowolony jak graja mi te głośniki z przodu. Chciałem się dowiedzieć co sadzą o nich inni użytkownicy forum, jak te głośniki wychodzą w porownaniu z innymi.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki fabryczne są kiepskie, jeśli nie zależy Ci na dźwięku i chcesz poprostu żeby grały to poszukaj fabrycznych, tylko nie kupuj nowych w serwisie bo za tą cene można nabyć już na prawdę dobre głośniki np powerbass.

Osobiście bym radził kupić dystanse z mdf poprzez które sie mocuje niefabryczne głośniki i kupno chociażby niedrogich phonocar-ów.

Aha i spójrz czy masz na tył instalacje, bo czesto w passatach nie było nawet przewodów pociągnietych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

a moja ocena glosnikow w passacie jest jak najbardziej ok :ok:

to moj pierwszy samochod gdzie nie mam wzmacniaczy,a wczesniej mialem w kazdym samochodzie wzmacniacz albo 2 i do tego "dobry" system przedni i subwofer i bez tego nie moglem jezdzic,ale teraz jednak zostane przy fabrycznych bo naprawde graja dobrze...

 

ktos moze zaraz mi dojechac ze co ja porownuje sprzet typu wzmacniacz,system,sub do zwyklego radia i fabrycznych glosnikow,ale chodzi mi o tto ze ja nic nie porownuje tylko stwierdzam ze te glosniki na dobrym radiu radza sobie naprawde dobrze :ok:

 

jesli ktos chce juz kupowac lepsze glosniki,a rczej juz system glosnikow to trzeba do tego dokupic wzmacniacz bo nie sadze zeby jakies drogie glosniki zagraly lepiej od tych fabrycznych jesli nie bedzie wzmacniacza :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś zna wymiary tych dystansów z mdf do zamontowania głośniczków nie oryginalnych , tylne drzwi ,B5...dzięki za pomoc :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ,ze w salonie (car audo) jak poprosisz o dystanse do Passata to sprzedawca dobierze odpowiednie. Średnica 165 mm a głębokość ? NIe wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mam juz zamontowane i nie zmierze.. ale powiem Ci ze chyba warto dać te 30zł za panele mdf, są naprawdę wysokiej jakości, baardzo twarde impregnowane i polakierowane,przynajmniej te ktore ja nabylem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero kupilem paska z 8 glsnikami fabrycznymi i sa zacne..wczesniej mialem civica 5 gen z audio o wartosci ponad 9 tys pln i zdziwilem sie ze to gra dobrze a nie lupie (hertz gwizki, 16,5 drzwi, 1000W w rms Sub Focal multimagnesowy + zabudowa 140L-z polki o 1 nizej niz utopia do tego wzmak hertz 1000W rms i najwazniejsze Pioneer DEH 80MP jako serce;]) i lupalo a to gra..polecam seryjne car audio VW..przynajmniej jak narazie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
a moja ocena glosnikow w passacie jest jak najbardziej ok

 

Zgadzam sie glosniki sa w miare dobre ale radio Gamma V jest przecietne. Mnie osobiscie podobalo sie brzmienie audio w Audi A6 z fabrycznym subwooferem i nie mam na mysli systemu Bose. Radio Concert podlaczone do Passata daje glebsze brzmienie.

 

Jesli ktos nie posiada instalacji na tylne glosniki moze rozwazyc zakup malego wzmacniacza na tylny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sie sklada ze robie w branzy car audio

gdyby ktos chcail fabryczne glosniki z paska to mam swoje - sprawne moge oddac za free bo u mnie si kurza tel. 509 892 810

 

Natomiast jesli chodzi o opinie to powiem krotko...fabryczne naglosnienie w kazdym passacie, audi to totalna porazka...pala, graja totalnymi skrajami wysokich i niskich tonow a dziora miedzy nimi na niskich tonach to wrecz przepasc...tam wogole nie ma srednich.

 

wymiana jak najbardziej zalecana ale samo zalozenie innych glosnikow niewiele da, dobre wytluienie i dobra zwrotnica i cewka to rzecz bardzo wazna. tak dla przyklady ja zakladajac glosniki czasami glosniki bardo wysokiej jakosci wywalam fabryczne zwrotnice w kubel i robie swoje, jest niewiele zestawow glosnikow ktoremaja dobre zwrotnice.

 

ja u siebie w pasku zalozylem glosniki Phase Acoustic + wytlumienie drzwi + wlasne zwrtnice...musielibyscie posluchac z pewnoscia wtedy olalibyscie fabryczne naglosnienie, tak samojak jakies magnaty, helixy itp. kost takiego zestawu to 500 zl + stowka zwrotnice i cewki...ale glosniki sa warte kazdej ceny

 

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zibii-r

Witam

 

Zgadzam się z opinią że orginalne głosniczki to totalna porażka producent oszczedza na czym się da :przewody, wygłuszenie...

 

Ja osobiście polecałbym wstawić dobrej jakości zestaw 2 lub 3-drożny w celu podniesienia sceny muzycznej na wysokość uszu słuchacza.

Polecam głośniczki włoskiej firmy Tec np.ls29 neo i ls180 które dają potwornego kopa basowego.Przy użyciu takich głośniczków warto zainwestować już w dobrej klasy wzmacniaczyk i pożądne źródło dzwięku nie mówiąc już o mp3 które mija się z celem dobrego brzmienia.

 

Pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibii-r, albo Tobie ktos zamienil glosniki na jakis szmelc, albo mi na jakies dobre, bowiem w moim Pasku, glosniczki napier**** ostro. zarowno bas jak i sopran. moze to tez zasluga radia (Blaupunkt) ale w kazdymbadz razie, dudni ostro i czysto. Z tyl za to bas jest duzo slabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal1980 , prawdopodobnie slon stanol Tobie na uchu, albo masz zmienione glosniki i nie masz oryginalnych , bo oryginaly graja totalnymi skrajami dzwiekow nie ma nawet mowy o srodkach, dla mnie totalne nieporozumienie ztymi glosnikami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak, wiec bede musial zdjac obudowe i zobaczyc co tam jest, bo z uszami u mnie jets w porzadku. Powiem nawet, ze w sprawie dzwieku, jestem dosyc wybredny. W Omedze to byl dopiero gniot a nie glosnik. Potem w Escorcie tez lipa. Naawet jak wymienilem glosniki (choc nie wielkie) na ponoc "niezle", to i tak chowaja sie z porowani z tymi, ktore cykaja u mnie w aucie.

Tyle tylko, ze jechalem tez Golfem IV, z radiem VW i tez ladnie graly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, Tomczak wie co mowi.

Chciałem zamontować Hertz'e ale na szczęscie posłuchałem go i nie zrobiłem sobie takiej krzywdy.

Umówiłem się z nim na montaż i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Założył mi głoścniki Phase Acoustic ze zwrotnicami własnej roboty i śmiga to nieziemsko dobrze. Jakby ktoś chciał głośniki to niech wali prosto do Tomczaka wie gość co mówi zna się na rzeczy.

A jeżeli chodzi o montaż to jeszcze nikt mi tak drzwi po sobie nie poskładał.

Nic nie trzeszczy i nie stuka (opłacało się jechać 100km w jedną stronę). Pełna profeska.

GORĄCO POLECAM współprace z tym panem. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krys_kl, no Tomaczak moze wie co mowi, ale ja tu dyskutuje z nim czy mam glosniki fabryczne czy zmienione :P Tak czy owak nie czuje potrzeby ich wymiany, jedynie w przyszlym roku zabuduje sobie nieduzy glosnik basowy z tylu w jakims Multiplexie bo ponoc lepszy od MDFu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matiix

zgadzam si e fabryczne głosniki to porazka porazka jak na klase naszych autek, j a miałem 3 astry II i tam grało lepiej i jak si e dobre radio ustawilo bylo duzo lepiej, a kolega co wczesniej pisał o tym ze mu super chulaja to niech naprawde sprawdzi jakie ma tam włozone bo chyba mu ktos je wczesniej wymienił

 

ja jak nei sprzedam swojego passka to tez wymienie na jakies inne na wiosne plus sam wycisze drzwi jak to robilem w wczesniejszych samochodach i grało duzo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jak kupiłem sobie paska to radia nie miałem, ale głośniki jakieś tam były. Dokupiłem radio clariona i byłem ciekawy jak będzie to wszystko grało, ale przy zakładaniu wyszło ze jest gdzieś zwarcie w tylnych drzwiach i przez to dowiedziałem się ze w tyle są głośniki pioneera 170W i gwizdki VW. W przodzie coś mam, ale co to nie wiem. W każdym razie jest to coś niebieskiego;) Cały sprzęt gra wg mnie super. Nic nie trzeszczy, a niskie tony czuć całym sobą:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niebieskie cos to pewnikiem hertz albo helix blue, oba zestawy do bani wedlug mojej opinii, mnie one nie urzekaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności