Skocz do zawartości
mlekon

Mixol jako dolewka do paliwa w TeDIch

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich szczesliwych posiadaczy VW w dieselku.mam mala sugesteie i pytanie co do dolewania raz na 4-5 tankowan do ropki 200-300ml mixolu.kolega ktory ma VB 2.2 Dti wyczytal na "ich" forum temat na w/w temat.ponoc taki zabieg jest zbawienny dla zywotnosci pomp wtryskowych w silnikach TDI i pochodnych.co sadzicie na ten temat...moze ktos z Was stosuje taka procedure??jak zachowuja sie silniki itd...podzielcie sie swoimi spostrzezeniami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie wiem czy masz dziś zły dzień czy jak ale powiem krótko - > głupi pomysł !!! :dobani:

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o laniu Mixolu ale do cieżarowek w czasach kiedy nasilił sie proceder jazdy na opale. Ale wątpię czy to coś daje :niepewny: zresztą już sama ropa jest tłusta i zapewnia właściwe smarowanie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max77

Jest to patent stosowany przy silnikach z pompami vp44 czyli właśnie wspomniana vectra i jednostki 2.5 v6 tdi. Co ciekawe w DE też uświadomieni użytkownicy stosują ten myk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega ktory ma VB 2.2 Dti

 

A może kolega jeździ na takim paliwie? 1/10 mixolu dla wtajemniczonych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie leją mixol do vectry TD, do VW TDI na pewno nie ma takiej potrzeby.

Co ciekawe w DE też uświadomieni użytkownicy stosują ten myk.

Uświadomieni? Ciekawe przez kogo?

Nie słyszałem w żadnym szanującym się medium motoryzacyjnym o zaletach tego typu mieszanki.

Chociaż na 4-5 tankowań do ropki 200-300ml mixolu to nic nie pomoże ale i nie zaszkodzi, poza lepszym samopoczuciem 'uświadomionego' użytkownika. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max77

VP44 to takie ustrojstwo które często się kończy w najmniej oczekiwanym momencie, wynikiem czego zostaje wymieniona na nową lub regeneruję się starą. „Uświadomienie” następuje podczas takiej akcji kiedy właściciel musi wykartkować co najmniej 2500zł pomiarzowi a ten w ramach pocieszenia doradza dolewanie oliwki do paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paolooo

mozna poczytac na forum audi gdzie jest wiecej znawcow 2,5 TDI ze leje sie 0,2l/bak a kazdy zrobi jak chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Bzdura, wiele innych rzeczy ma wplyw na trwalosc VP44 - przynajmniej przedluzenie zywotnosci. Takie dolewki to faktycznie dobre jak ktos na kompocie pomyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paolooo

najprosciej sprawdzic samemu.

Grupa 013 i 014 wypalcie 5 bakow i sprawdzcie ponownie moze bedzie roznicea a moze nie. Ja zamierzam przetestowac bo z natury jestem taki,ze nie wierze dopuki nie sprawdze. Zaszkodzic napewno nie zaszkodzi,a moze pomoze

Moze dobre jesli ktos tankuje RedBulla, ale skad czlowiek moze wiedziec co tankuje na stacji benzynowej? Moze odbarwionego Redbulla? (cos na ten temat wiem bo mam firme transportowa i po tankowaniach na pewnej stacji w kilku ciezarowkach padly wtryski i pompy)

I nie zamierzam tutaj z kims walczyc ! :) Kazdy ma wolna droge - ja sprawdze tak jak wczesniej wszystkie "super" paliwa typu BP Ultimate, Shell Vpowerczy jakies wzbogacone ze stacji Slovnaft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pompiarz, przy okazji wymiany końcówek zalecił mi dolewanie mixolu co kilka tankowań (ze względu na pompę).Facet wielce doświadczony i znawca tematu, tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek N.

Witam,

Mam Passata B5 1,9 TDI 115 KM na pompowtryskach kod silnika AJM i słyszałem ostatnio, że na nasze paliwa dobre jest dolewanie pewnej dawki MIKSOLU na pełny bak. Ponoć, że to smaruje i czyści układ paliwowy i pompowtryski. Tylko mam pewne obway, że ten olej zamiast smarować zapcha mi pompowtryski. Chiałbym zapytać czy ktoś Was stosuje taki zabieg i jak się to auto sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Nikt nie stosuje bo nie ma potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosować możesz ale nie za często,,,,gdyż zabije kata...i turbo,,,,,

ja leje co 2-3 zbiorniki/2 nakrętki na zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie stosuje bo nie ma potrzeby
mów za siebie
Chiałbym zapytać czy ktoś Was stosuje taki zabieg i jak się to auto sprawuje.
ja stosuję od dłuższego czasu, żadnych negatywnych objawów, wprost przeciwnie, cichsza praca silnika, autko lepiej przyspiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marewel mów za siebie, a teraz pytanko skoro ropa doskonale smaruje układ wtryskowy to dlaczego powtarzam DLACZEGO niejednokrotnie dochodzi do zacierania pomp wtryskowych, wtrysków czy pompowtryskow ???!!!! lub ich nadmiernego zuzycia???

np konstrukcja pompowtryskow uzycie materiałow praktycznie wyklucza ich wytarcie badz zatarcie, teoretycznie są niezniszczalne a jednak padają!!! dlaczego?

 

moze odpowiesz skoro duza częsc uszkodzonych aut jezdziła tylko i wyłacznie na markowym paliwie?

 

opowiem za Ciebie, ano dlatego ze jakosc ropy w naszym kraju (i nie tylko) pozostawia wiele do zyczenia a po drugie jest to zmowa rafinerii i przemysłu motoryzacyjnego, gorsza jakosc paliwa napędza rynek zbytu na czesci i usługi naprawy uszkodzonych podzespołow.

Jeszcze jedno kilka-kilka dziesiat lat temu jesli ktos przy robocie upaprał sie ropą to łachy waliły ze 3 dni a rece trudno było domys samym mydłem, teraz wystarczy rece wytrzec do szmaty i praktycznie po kłopocie....

 

suma sumarum, jesli pompy i reszta się zaciera to wniosek taki iz niestety paliwo jest zbyt suche i dolanie mixolu (nie za duzo bo zacznie dymic) badz zwyczajowego oleju rzepakowego (1l na 50l paliwa poprawia własciwosci smarne o ok 20-30% jak podaje lit fach.) z pewnoscią nie zaszkodzi a wręcz pomoze, faktem jest ze lepsze smarowanie wydłuzy czas pracy pomp i tego faktu podwazyc się nie da.

stare powiedzenie mowi jak nie posmarujesz to nie pojedziesz.....

prosze nien piszcie juz ze to nie potrzebne, brednie itp bo zaprzeczeniem waszych słow jest ilosc aut u pompiarzy i pompowtryskow w regenerecji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w pracy takie "forum" czy dolewać mixol do TDI. Jeśli auto jest na pompowtryskach nic nie dolewamy tylko dobre paliwo... Ale jest inna bajka z pompa vp44

wtedy można dolewać. Ja dolewam tak co 3 tankowanie z 100 ml. i powiem ze auto lepiej chodzi i ciszej. Rozmawiałem z mechanikami i ludźmi co naprawiają wtryskiwacze i potwierdzili to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wymyśla jakieś chore dolewanie specyfików niedługo ktoś będzie masło rozpuszczone wlewał do baku bo pompa poślizgu nie ma. Uważam to za bezsens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za dolewaniem mixolu. Podam przykład z życia wzięty. Mercedes S-klasa 3.2cdi, z tego co mi wiadomo pompowtryski, przebieg obecny ponad 300k, chłop dolewa mixol (czasami w ilości nawet 1l na zbiornik) od około 4 lat. z wtryskiwaczami NIGDY nie było problemu. Auto chodzi ciszej. Tłumaczy że mixol smaruje i czyści układ paliwowy i wtryskowy. Nie wiem jak to sie ma do TDI ale zasada działania wtrysków powinna być taka sama chyba ;) Co prawda jeździ na rosyjskiej ropie bo ma tiry ale nie wydaje mi się że jest ona gorsza od polskiej. Po brawie i zapachu jak dla mnie niczym nie odstaje od polskiego paliwa. Skoro mercedes jeździ na mixolu to ja w swoim avb też będe lał.

Sam kiedyś miałem vw vento 1.9d. lałem mixol i auto pracowało dużo ciszej. z silnikiem nie było nigdy problemu.

Myślę że warto dolewać mixol!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności