Skocz do zawartości
gulu666

Rozładowuje akumulator w ciagu 2-3 dni postoju 1.8 20V APT (LPG)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Rozładowuje coś akumulator bardzo szybko. Pobór prądu jest 500ma zdecydowanie za dużo. Odłączałem wszystkie bezpieczniki i nie spada pobór prądu. Moduł komfortu też był odłączany i nadal to samo. Ładowanie jest w porządku 14.4V. Nie wiem co może rozładowywać. Proszę o pomoc. Dodam że założona jest instalacja LPG. Akumulator jest nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwości może być niezliczenie wiele, praktycznie każda bzdura potrzebująca prądu. Ja miałem dokładnie taki sam przypadek, pobór prądu zbliżony do twojego.Auto miałem rozładowane do "0" po jednej nocy. W moim przypadku tak jak i u ciebie podejrzewano moduł komfortu. Podmieniłem dwa i nadal było to samo.

W moim przypadku był to niewygaszający się licznik :) Okazało się że poprzedni właściciel wymieniał licznik, mianowicie powinien być taki co wyświetla otwarte drzwi i inne komunikaty a jest włożony zwykły wyświetlający tylko temperaturę.

Niestety czeka ciebie tylko i wyłącznie dobry elektryk, który będzie chciał sobie pogrzebać w elektronice a nie tylko mówić może to może tamto... pozdrawiam i powodzenia w walce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny przypadek . Po całonocnym sprawdzaniu przypadkiem dotknąłem alternator który był cieplutki. Okazało się że miał właśnie jakiś mega pobór prądu. Wymienili mi jezeli dobrze pamietam diody i od dwóch lat mam spokój. Sprawdź - może u Ciebie będzie podobnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna rzecz,

Czasami gazowniki podłączają instalację pod aku (oczywiście przez bezpiecznik). Możliwe że tutaj też tak jest. Najlepiej odszukać kabel, może być przy klemach, odłączyć i sprawdzić pobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proponuje sprawdzić manipulator od podgrzewania lusterek.Teoretycznie moduł komfortu powinien wyłączyć się po ok,3min, lub po zamknięciu auta pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nico1976

Dołączam się do tematu...... u mnie prąd pobiera moduł komfortu 0,17A .Rozebrałem suchy i nie zaśniedziały ale jak wypnę niebieską kostkę to pobór spada do 0,02 . W module są 3 kostki od czego jest niebieska i co dalej czynić . Proszę o pomoc......

Edytowane przez nico1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam podobnie w kombi tylko u mnie pobiera astronomiczne 2A i to dużo za dużo. Dodam jeszcze że nie moge się połączyć z modułem komfortu, w ogóle nie moge do niego wejść przez VAGa i teraz tak czytając pomyślałem że może u mnie też to jest moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odłącz bezpiecznik od komfortu i się dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz tak zrobię jestem chwile zajęty ale za 1h pójdę zobaczę

to który bezpiecznik? 6 czy 14?

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/1523-Rozmieszczenie-i-opis-bezpiecznikow-i-przekaznikow

 

pasek 2001 rok kombi

 

Sprawdziłem:

komfort -bezpiecznik 6 i 14

potem radio, szyberdach, bezpieczniki od przetwornic. ewidentnie gdzieś jest zwarcie i zastanawiam sie czy to nie od rozrusznika, bo alternator raczej nie bo odpiąłem od niego plusa i nadal 2A gdzieś uciekają. Jakieś pomysły? Postaram sie jeszcze posprawdzać wszystkie bezpieczniki i wtedy moze do czegoś dojdę a jak nie to stawiam na rozrusznik.

 

 

Witam po raz kolejny posprawdzałem wszystko.

Wszystkie bezpieczniki było 0,66 A i nic wyciągałem poszczególne bezpieczniki i jak wyciągnąłem bezpiecznik 14,15 to wtedy spadło do 0,3A. I teraz pytanko co to może być bo dzisiaj jak mierzyłem juz 2A nie występowały tylko to 0,66A nadal jest za dużo ale juz brak mi pomysłów co dalej sprawdzać.

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności