Skocz do zawartości
CzEkCzEk

Passat B6 problem z odbiorem radia po wymianie na niefabryczne navi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szwagier ma paska b6 miał w nim oryginalna nawi VW, niestety ktoś stwierdził ze jemu się bardziej przyda i pewnego dnia, zastaliśmy auto z wybita szyba i dziura po nawigacji. teraz zabieramy się za montaż nowego radia padło na jakiś model zenec nie pamiętam dokładnie modelu, ale mamy problem bo razem z radiem "geniusze" ucięli końcówki od anten oraz kostki radia. Z kostka sobie poradziliśmy ale problem jest z antenami są 3 kable bez końcówek jeden to na pewno antena GPS, ale te dwa?? może ktoś jest w stanie mnie oświecić. dolutowałem kable z końcówką "fakra" i na obu mam sygnał radiowy ale radio czasem gubi fale, nawet z wpiętym separatorem możne mam te anteny zmostkować? proszę o pomoc znawców tematu bo w szukajce nic nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rcd 300 czyli najzwyklejsze radio i są 2 wtyczki antenowe - biała i kremowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz kolego moze po jaka cholere 2 wejscia antenowe jedno nie wystarczy? no i co mam zrobić jak w nowym radiu mam tylko jedno miejsce na podłączenie anteny a w samochodzie dwa kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam teraz nieoryginalne radio i mam podłączone pod jeden kabelek. Działa ok. Kiedyś dawno gdzieś tu na forum czytałem o tych kabelkach do anteny ale nie mogę tego odszukać. Jakiś gościu napisał po co są dwa kabelki ale jak pisałem było to dawno i nie pamiętam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 anteny bo zazwyczaj jest jedna dk AM/FM a druga do FM. Radio ma w sobie moduł Diversity i przełacza sie pomiędzy wyborem anten w zaleznosci od tego w której wykrywa mocniejszy sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, które jest od FM, a które od AM? Ja u siebie wetknąłem pierwszą z brzegu wtyczkę w jedyne gniazdo i radio jakoś tam łapie fale. Może szału nie ma ale radio gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie problem w tym ze szału nie ma ani na jednym ani da drugim kablu, słabsze stacje szumia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zmienilem radio i przez rok jezdzilem na podlaczonej jednej wtyczce antenowej. Sygnal byl slaby i stacje ginely po paru km. Az i mnie zaczelo to denerwowac, utwory na DVD i USB juz mi zbrzydly a w radiu tyle muzy. I tak samo jak ja, potrzebujecie panowie Tzw "separatora antenowego".

Wygląda tak

1190.jpg

Ale chwilke poczekajcie, spokojnie, bez nerwow....nie jest to tak do konca, jak pisza przy ich sprzedazy i na forach. Takie jak na zdjeciu kupilem 3 sztuki od roznych sprzedawcow na Alle..o i totalna klapa. Musialem dobrze trafic, co?. Po podlaczeniu ich do radia nie bylo zadnej zmiany w odbiorze. Postanowilem je rozebrac. I jak sie okazalo to nie sa zadne saparatory, tylko zwylke wzmacniacze i to zrobione do kitu. Totalna chinszczyzna. Zasilajacy niebieski kabel w kazdym robil zwarcie, a anteny na wejsciu byly zmostkowane. Ale sie usmialem wtedy z tego dziadostwa... Probowalem cos z tego wymodzic i chcialem je przelutowac, ale to tylko strata czasu. Znalazlem w swoich gratach stary ori wzmacniacz Beta z jakiegos VW chyba paska nr. 357 035 577. Byl bez kabli ale miernik w reke i doszedlem co i jak i z czym. Montaz w aucie i...... jaka byla moja micha usmiechnieta po wlaczeniu radyjka. Piekny, przestrzenny dzwiek stereo, niczym kino domowe i z paru stacji zrobilo sie kilkanascie. Poprostu kolosalna roznica, rds wyswietla komunikaty, fale nie giną, stacje same przelaczaja sie na mocniejsze. I ciekawostka- mieszkam w norwegii i na AM slysze 1 program polskiego radia, co prawda szumi ale slychac. Wzmacniacz pierwsza klasa. Za te "separatory" trzeba dac ok 25 zl + przesylka, a taki wzmacniacz z przewodami, wyciagniecie na szrocie za pare zl. Jesli ktos bedzie chetny na takie urządzonko, to moge przeslac opis podlaczenia. Wstawiłbym teraz ale nie mam zdjecia, a z Ebay-a nie dadzą ściagnac.

Poczytajcie post #13 w tym linku, to jest gosc w temacie http://forum.vw-passat.pl/threads/94671-Schemat-separatora-antenowego

Edytowane przez popiolek4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz co Irek, nie wiadomo co jest w srodku. Jak znam zycie , to niektore produkty w tych czasach robia na sztuke, aby do przodu. Moze byc dobry, nie zaprzeczam a wydaje mi sie ze i tak bedzie lepszy niz ten ze zdjecia w moim poscie. Jednak ja obstaje za dobrymi ori wzmacniaczami z aut z lat 90tych. To byly konstrukcje niezawodne, tak jak opisalem wyzej. Ale co by nie bylo musisz zrobic sobie porzadek z wtyczkami antenowymi. Albo je obciac i wlutowac w jedną standardowa wtyczke ( czego raczej nie polecam), lub tak jak ja wykorzystalem kable gniazdami z zakupionych wczesniej "separatorow", aby nie ucinac ori wtyczek anten. Dodam ze zakupione wczesniej separatory, tez byly z markowych sklepow elektronicznych...i co z tego jak poszly do kosza...

Edytowane przez popiolek4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszelką pomoc, póki co przylutowaliśmy złączki jeszcze raz i na jednej antenie radio gra tak sobie a na drugiej zadowalająco, póki co na tym pozostaniemy ale temat "popiłek4" jest godny uwagi za takim wzmacniaczem się będę rozglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega popiolek4 pamięta jeszcze jak podłączył wzmacniacz, bo mam taki sam problem ze swoim radiem i żadne separatory nie pomagają a wręcz jest gorzej niż bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popiolek4

Witam znalazłem twój wpis otóż wymieniłem oryginalne radio na stację nawi oczywiście niefabryczne z odbiorem radia meczę się już 2 tygodnie wyrzuciłem już ze 100 na te gówniane pseudo separatory a po ich podłączeniu jest jeszce gorzej błagam cię opisz i wyjaśnij mi jak to zrobiłeś u siebie bo dostane przez to wylewu :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam znalazłem twój wpis otóż wymieniłem oryginalne radio na stację nawi oczywiście niefabryczne z odbiorem radia meczę się już 2 tygodnie wyrzuciłem już ze 100 na te gówniane pseudo separatory a po ich podłączeniu jest jeszce gorzej błagam cię opisz i wyjaśnij mi jak to zrobiłeś u siebie bo dostane przez to wylewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CzEkCzEk

user-offline.png

Witam czy wymyśliłeś coś może żeby polepszyć odbiór ? Bo nierade sobie z tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmieniłem jakiś czas temu radio fabryczne RCD500 na dotykowego "chińczyka" o nazwie MP5 7230B. Fabryczne radio grało czysto i bez problemu łapało stacje. Do nowego radia dokupiłem od razu kostkę iso i separator 2x fakra. Podłączyłem to wszytko i oczywiście szału nie ma. RMF który bardzo dobrze odbierał na starym na nowym posykuje i słychać podczas jazdy jakby na chwilkę tracił sygnał. Kupiłem już drugi ponoć lepszy separator ale poprawy brak. Nie wiem czy to przypadkiem nie wina radia bo gdy jest włożone w kieszeń gra gorzej, gdy wyjmę je i trzymam to jakość się poprawia, tak samo jak jest włączona pełna jasność to stacja syczy a gdy całkiem wyłącze podświetlenie od razu jakość się poprawia. Separator coś tam daje bo bez podłączonego napięcia prawie w ogóle nie łapie stacji a po podaniu zasilania na niebieski kabelek jest poprawa ale to mnie nie zadowala. Dzisiaj z nerwów podłączyłem stare radio i gra super.Czy dołożenie wzmacniacza coś da czy tylko pogorszy sprawę ?

Ktoś wie gdzie w passacie b6 sedanie znajdują się anteny a gdzie wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień radio na fabryczne. Chińczyki mają taką kontrolę jakości jak widzisz. Skoro na fabrycznym radiu dobrze odbiera, to na pewno wina nie leży po stronie wzmacniacza czy anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zmieniłem jakiś czas temu radio fabryczne RCD500 na dotykowego "chińczyka" o nazwie MP5 7230B. Fabryczne radio grało czysto i bez problemu łapało stacje. Do nowego radia dokupiłem od razu kostkę iso i separator 2x fakra. Podłączyłem to wszytko i oczywiście szału nie ma. RMF który bardzo dobrze odbierał na starym na nowym posykuje i słychać podczas jazdy jakby na chwilkę tracił sygnał. Kupiłem już drugi ponoć lepszy separator ale poprawy brak. Nie wiem czy to przypadkiem nie wina radia bo gdy jest włożone w kieszeń gra gorzej, gdy wyjmę je i trzymam to jakość się poprawia, tak samo jak jest włączona pełna jasność to stacja syczy a gdy całkiem wyłącze podświetlenie od razu jakość się poprawia. Separator coś tam daje bo bez podłączonego napięcia prawie w ogóle nie łapie stacji a po podaniu zasilania na niebieski kabelek jest poprawa ale to mnie nie zadowala. Dzisiaj z nerwów podłączyłem stare radio i gra super.Czy dołożenie wzmacniacza coś da czy tylko pogorszy sprawę ?

Ktoś wie gdzie w passacie b6 sedanie znajdują się anteny a gdzie wzmacniacz?

 

Wzmacniacz antenowy już w Pasku masz nad szybą. Separator właśnie z tego niebieskiego kabelka wpuszcza do przewodu antenowego, co by do wzmacniacza doleciało zasilanie.

Zmiana w odbiorze przy ruszaniu radiem (wyjęte / włożone) świadczy o złej jakości wykonania tego połączenia pomiędzy wtykami fakra a radiem a może o samym radiu też źle świadczyć. Powinno był wszystko (radio, separator, przewody) ładnie "zestrojone", czyli dopasowane do fal. A jak coś jest źle wykonane (separator i/lub obwody wejściowe w radiu, przewód pomiędzy separatorem a radiem, wtyczka do radia) w fabryce, to tak się dzieje, odbiera nie antena w szybie tylko wszystko inne, np. ten przewód antenowy całą swoją długością (prawie całą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Chińczyka zamieniłem właśnie na nowszego z androidem. Radio to Zeepin 7003. Jakość radia FM polepszyła się ale nadal radio gubi stacje i nie gra za czysto. Łapie mało stacji radiowych. Z ciekawości wyjąłem je dzisiaj i podłączylem w bmw e39 i co za zdziwienie jak radio odbiera. Łapie co chwilę jakieś stacje i gra czysto. Fabryczne radio gra dobrze. Radio podłączone przez separator. Zauważyłem że radio gra lepiej lub gorzej w zależności w którą stronę jadę. Możliwe że coś jest nie tak z którąś z anten w aucie? A może wina separatora albo kostka ISO coś robi? Słabe uziemienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności