Skocz do zawartości
jedrus

B6 2.0 cr dsg - maly spadek obrotow przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do kupienia b6 common rail 140km, z dsg 6 biegowym. Z autem wszystko ok, poza czymś co zaobserwowałem podczas jazd próbnych. Auto stoi, rozgrzane na P. Autohold wylaczony. Wrzucam D (lub R). Puszczam hamulec nie dodając gazu. obroty spadaja z 800 do okolo 650. Czuć to minimalnie na silniku, jednak auto rusza płynnie. Podczas jazdy biegi ok, zmiany płynne (zarówno w górę jak i redukcja).

Zero błędów silnika czy skrzyni na komputerze - czytane vagiem przed i po jeździe.

Darować sobie to auto? Nawet w 8 letnim tiptronicu nie mam takiego efektu. Czy ktos z was moze sprawdzic u siebie jak to wyglada? Nie chce sie w cos wpakować z ta dsg.

Edytowane przez jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem, że nikt nie miał takiego problemu ;) ?

rozmawiałem z dwoma forumowiczami i nikt nie potwierdza podobnego zachowania, więc chyba samochód do odpuszczenia ;)

dwumasę miał wymienioną 20tkm wcześniej a brak błędów na skrzyni i silniku sugeruje jakąś usterkę mechaniczną, której sterowniki nie wykryły :) swoją drogą to ciekawe zjawisko, ciekawe czy kiedyś ktoś będzie miał podobny problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś w naszym słuzbowym B7 CR 170 PS DSG i nic takiego nnie wystepuje ani na zimnym ani na cieplym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie też nic takiego się nie dzieje, nie znam sie ale 650 obrotów to chyba mało, u mnie jest na P,D,S zawsze 800 obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności