Skocz do zawartości
marky

Błąd 928 i 930

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam problem z zamkami i nie za bardzo wiem jak sie za to zabrac.

Od jakiegos bardzo dlugiego czasu (conajmniej 2 lata) wyskawiwal mi ponizszy blad:

01358 - Internal Central Locking Switch: Driver Side (E150)

 

Do tej pory to ignorowalem ale pare dni temu nie odblokowal mi sie z pilota zamek przy drzwiach kierowcy, z klucza bez problemu. Podobnie z zamykaniem z klucza OK ale z pilota tylko czasami. Po paru dniach z klucza tez trzeba kilka razy otworzyc/zamknac aby udalo sie poprawnia zamknac drzwi i uzbroic alarm.

 

Dzisiaj wyminielem zamek po stronie kierowcy i dalej to samo (!) co wiecej pojawil sie problem z zamkiem przy tylnych drzwiach prawych - nie zamykaja sie za kazdym razem (zarowno pilotem jak i kluczem w zamku drzwi kierowcy).

Poniewaz mialem sporo bledow 'wygenerowanych' podczas wymiany zamka wykasowalem wszystkie ale to oczywisie nie rozwiazalo problemu. Po kilku probach pilotem, kluczem (drzwi kierowcy) i od wewnatrz zostaly 2 najdziwniejsze bledy:

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)

27-00 - Implausible Signal

01358 - Internal Central Locking Switch: Driver Side (E150)

27-00 - Implausible Signal

 

No i teraz pytanie gdzie szukac problemu.

Sprawdzilem miernikiem klable pomiedzy zamkiem a kontrolerem w drzwiach (ten przy silniku szyb) oraz pomiedzy dzwiami kierowcy a kostka wewnatrz auta - wyglada OK.

Nie ma problemow z oswietleniem to znaczy poprawnie swieci pod drzwiami gdzy otwarte, tak samo w srodku swiatlo sie wlacza gdy otwieram drzwi.

 

Zastanawiam sie jak modul komfortu komunikuje sie z zamkiem w drzwiach. Z tego co widze po kablach to wszustkie linie od zamka biegna do kontrolera przy silniku szyby. Do wnetrza auta wchodza 4 linie po jednej do sterowania lusterka i panelu wewnetrznego w drzwiach i 2 linie do kontrolera (przy silniku szyb) - czy ktos moze to potwierdzic albo mnie oswiecic?

Dodatkowo zastanawia mnie ze nie ma problemow z sygnalami z krancowki sygnalizujacej zamykanie drzwi (dziala poprawnie oswietlenie) - jest osobny kabel na ten sygnal?

 

pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z centralnym zamkiem tzn. zamek sam się zamyka (nigdy nie wiadomo kiedy), czy to podczas jazdy czy na postoju, czy kluczyk jest w stacyjce czy nie. Wszystkie zamki naprawione (zimne luty) a problem pozostaje. Po zeskanowaniu VAG-iem występuje błąd

 

01358- Internal Central Locking Switch: Driver Side (E150)

29-10- short to ground - Intermittent

 

Proszę o podpowiedź od czego zacząć, które przewody sprawdzić (może ktoś zna kolory tych przewodów), czy mogą to być zimne luty w panelu z przyciskiem blokady zamków od wewnątrz.

Proszę o pomoc

 

pozdr

 

jedwab82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
01358- Internal Central Locking Switch: Driver Side (E150)
Wyłącznik E150 zamykania od wewnątrz, po stronie kierowcy >
zimne luty w panelu z przyciskiem blokady zamków od wewnątrz
< na 95 %

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w tygodniu to sprawdzę i dam info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

poprawiłem luty w panelu w drzwiach(nie było zimnych) i było dobrze do wczoraj,kiedy temp wzrosła do ok 15stC, wcześniej było poniżej 10. Czy temp. może mieć coś z tym wspólnego? Czy takie objawy mogą sugerować że są gdzieś zimne luty? Może w tym sterowniku który jest przy silniczku od podnoszenia szyb? Szukam tej usterki od jakiegoś czasu i nie mam już pomysłu.Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i ja mam problem z blędem 00930

 

"00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222)

27-00 - Implausible Signal"

 

Tylko u mnie problem tkwi w tym ze, nei dziala mi szyba z tylu od strony pasażera (to na tyle co znam angielski to left, nie oznacza prawej strony~~). Kilka dni temu wyciagalem panel ten głowny w drzwiach kierowcy i na moje oko wygladal okej(chodz elektronikiem nie jestem). Na forum wyczytalem, ze problemem moze byc przycisk w drzwiach lewych tylnych od szyb. Wie ktos jak go wymontowac? Muszę zdjac cala tapicerke z drzwi ? I jak sie ma niedzialajaca szyb do tego bledy (jak naciskam na glownym panelu przy kierowcy otwieranie owej szyby [tak samo jak nacisne przyciski w tych ze drzwiach] to slysze jakby chciala sie otworzyc, ale nie mogla, po chwili potrafi troche opasc, a cale zajsce stalo sie po tym jak zablokowalem szyby a szwagier siedzac z tylu bawil sie przyciskiem otwierania owej szyby)

 

Dioda od alarmu tez mryga kiedy chce, z reguly jak dwa razy przekrece kluczykiem zamykajac (chodz wczoraj tak zrobilem i mrygala, a rano wbilem do auta i podchodzac widzialem ze nie mryga) - dziwne to ;/

Edytowane przez maxblink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale może ktoś tu jeszcze zagląda. Mam błąd 928. U mnie objawy są takie, że czasem, szczególnie jak jest zimno, gdy chce otworzyć auto z pilota to otwierają się wszystkie drzwi oprócz kierowcy. Rygiel się rusza, więc tak jakby dostawał sygnał tylko nie może się odblokować. Gdy spróbuje go kluczykiem otworzyć to idzie ze znacznym oporem. Coś jakby haczyło. Tak samo nie zawsze uda się te drzwi zamknąć. Rygiel się lekko rusza ale nie domyka drzwi.

Z racji, że rygiel się rusza to można chyba wykluczyć zimne luty? Zostaje tylko mechaniczny problem zamka? Raz już go rozbieraliśmy bo nie załączał sie alarm. Okazało się, że pękła plastikowa dźwigienka która włączała styki po zamknięciu. Zostało to poklejone i działa

https://www.dropbox.com/s/pjptx0yeq9r13f5/2014-10-18%2016.15.52.jpg?dl=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam skoro jesteśmy przy zamkach ja z kolei mam taki problem że od strony pasażera przód nie zaswieca mi wewnątrz światła a po otwarciu drzwi z pilota zamyka z powrotem i jeszcze nie świeci lampka na spodzie drzwi dodam ze zamek był wymieniony , przypadkiem zalukalem ze w tej lampce nie ma masy czy jak podepne masę to wszystko wróci do normy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności