Skocz do zawartości
marky

Błąd 928 i 930

Rekomendowane odpowiedzi

Wywala mi dwa błędy. Mam problem z ryglowaniem drzwi od wewnątrz (z pilota jest ok) i sporadycznie włączającym się autoalarmem.

Czy dobrze to interpretuję, że mam do sprawdzenia "tylko": moduł komfortu, kabelki, wszelakie wtyczki od tych kabli, zamek w drzwiach?

 

 

 

00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)

 

00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220): Implausible Signal

 

Possible Symptoms

 

* Door Locks not working properly

 

 

Possible Causes

 

* Wiring/Connectors from/to Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220) faulty

* Voltage Supply for Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220) faulty

* Door Lock Mechanics are stiff/partially seized

* Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220) faulty

 

 

Possible Solutions

 

* Check Wiring/Connectors from/to Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)

* Check Voltage Supply for Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)

* Check Door Lock Mechanics/Operation

* Check Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)

 

 

 

00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220): Incorrectly Equipped

 

Possible Symptoms

 

* Door Locks not working properly

 

 

Possible Causes

 

* Incorrect Door Lock installed

 

 

Possible Solutions

 

* Check Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)

 

 

 

00930 - Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222)

 

Possible Solutions

 

* Check Door Contact Switch (F10)

* Check Central Locking Module Rear Left (F222)

* Check Central Locking Motor (V115) with Actuator (Lock) Rear Left (F133)

* Check Central Locking Motor (V163) with Actuator (Safe) Rear Left (F245)

* Check Child Safety Motor Rear Left (V142)

 

 

 

00930 - Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222): Implausible Signal

 

Possible Symptoms

 

* Door Locks not working properly

 

 

Possible Causes

 

* Wiring/Connectors from/to Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222) faulty

* Voltage Supply for Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222) faulty

* Door Lock Mechanics are stiff/partially seized

* Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222) faulty

 

 

Possible Solutions

 

* Check Wiring/Connectors from/to Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222)

* Check Voltage Supply for Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222)

* Check Door Lock Mechanics/Operation

* Check Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222)

 

 

 

00930 - Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222): Incorrectly Equipped

 

Possible Symptoms

 

* Door Locks not working properly

 

 

Possible Causes

 

* Incorrect Door Lock installed

 

 

Possible Solutions

 

* Check Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222)

o Check Door Lock Part Number

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220): Incorrectly Equipped

 

Jednostka zamykająca F220 centralnego zamka drzwi LP

 

00930 - Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222): Implausible Signal

 

 

Jednostka zamykająca F222 centralnego zamka drzwi LT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem, błędy te wskazują najprawdopodobniej na problem z zamkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00928 - Blokujący Moduł dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220)

 

00928 - Blokujący Moduł dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220): Nieprawdopodobny Sygnał

 

Możliwe Symptomy

 

* Zamki Drzwi pracujące właściwie

 

 

Możliwe Przyczyny

 

* Drutując / Wtyczki od / do Zamykania na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220) wadliwy

* Zapas Napięcia dla Zamykania na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220) wadliwy

* Mechanicy Zamka Drzwi są sztywni / częściowo zacięty

* Blokujący Moduł dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220) wadliwy

 

 

Możliwe Rozwiązania

 

* Instalacja Kontroli / Wtyczki od / do Zamykania na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220)

* Zapas Napięcia Kontroli dla Zamykania na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220)

* Mechanicy Zamka Drzwi Kontroli / Operacja

* Sprawdź Zamykanie na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220)

 

 

 

00928 - Blokujący Moduł dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220): Niepoprawnie Zaopatrzył

 

Możliwe Symptomy

 

* Zamki Drzwi pracujące właściwie

 

 

Możliwe Przyczyny

 

* Niepoprawny Zamek Drzwi zainstalował

 

 

Możliwe Rozwiązania

 

* Sprawdź Zamykanie na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Przedni Kierowca Strona ( F220)

 

 

 

00930 - Blokujący Moduł dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił ( F222)

 

Możliwe Rozwiązania

 

* Skontaktować się Drzwi Kontroli z Witką ( F10)

* Sprawdź Centralnego Zamykającego na klucz Tył Modułu Zostawiony ( F222)

* Sprawdź Centralnego Zamykającego na klucz Motor ( V115) z Organ wykonawczy ( Zamkiem) Wznieść Lewa strona ( F133)

* Sprawdź Centralnego Zamykającego na klucz Motor ( V163) z Organ wykonawczy ( Bezpieczna) Lewa strona Tyłu ( F245)

* Dziecko Kontroli Bezpieczeństwo Motor Tył Zostawiło ( V142)

 

 

 

00930 - Blokujący Moduł dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił ( F222): Nieprawdopodobny Sygnał

 

Możliwe Symptomy

 

* Zamki Drzwi pracujące właściwie

 

 

Możliwe Przyczyny

 

* Drutując / Wtyczki od / do Zamykania na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił, że ( F222) jest wadliwy

* Zapas Napięcia dla Zamykania na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił, że ( F222) jest wadliwy

* Mechanicy Zamka Drzwi są sztywni / częściowo zacięty

* Blokujący Moduł dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił, że ( F222) jest wadliwy

 

 

Możliwe Rozwiązania

 

* Instalacja Kontroli / Wtyczki od / do Zamykania na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił ( F222)

* Zapas Napięcia Kontroli dla Zamykania na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił ( F222)

* Mechanicy Zamka Drzwi Kontroli / Operacja

* Sprawdź Zamykanie na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił ( F222)

 

 

 

00930 - Blokujący Moduł dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił ( F222): Niepoprawnie Zaopatrzył

 

Możliwe Symptomy

 

* Zamki Drzwi pracujące właściwie

 

 

Możliwe Przyczyny

 

* Niepoprawny Zamek Drzwi zainstalował

 

 

Możliwe Rozwiązania

 

* Sprawdź Zamykanie na klucz Modułu dla Centralnego Zamykania; Tył Zostawił ( F222)

Część Zamka Drzwi Kontroli zera Zdrętwiały

 

 

 

Nie patrz na stylistykę i pisownie, użyłem translatora :) i nie chciało mi się go poprawiać :D

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ciebie kuczlaw można liczyć. Dzięki.

To teraz będę miał zabawę :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hurra: autor :hurra: autor :hurra: tłumaczenia :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam błąd 0930, zamykanie z kluczyka działa tak jak z pilota czyli nie działa poprawnie, próbuje sobie domknąć drzwi.

Czy do wymiany mam zamek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po skanie skasowałem błędy i pojawił się na nowo:

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)

27-00 - Implausible Signal

 

Wcześniej było kilka błędów też z tymi drzwiami związanych.

 

ma ktoś rozwiązanei za co się brać po kolei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza rozbierać drzwi też mi to wyskoczyło ale rozwiazania w tych drzwiach to są tragiczne z tym zaczepem do klamki to bez sens straszny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a koledzy co może być związane z tym że oprócz tego błędu wyskakuje jeszcze błąd od regulatora okna lewego. czasami nei działa podnoszenie/opuszczanie okna. czy nie będzie to jakaś wiązka/wtyczka gdzieś do poprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien przycisk przy panelu do otwierania i zamykania szyb:) ja tez tak mialem ale wymienilem panel okazyjnie kupiony za 15 zl i teraz smiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ale to i tak nie zlikwiduje mojego błędu od zamka który raz działa a raz nie działa. tak myslałem że może jest to gdzie połączone w kupie i na jakiejś wiązce nie styka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze mam te same bledy co ty tylko ze mi sie zamki po lewej stronie zamkna po chwili odryglowywuja sie:/ a pozakladalem cakowicie nowe zamki:/ i tez nie potrafie sobie z tym poradzic:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jak zamykam z pilota albo z kluczyka to spoko zamek sie zamyka i nie odskakuje. a jak zamykam do środa (z panelu w drzwiach) to czasami się zamknie a czasami właśnie się zamknie i odskoczy;/ może ktoś poradzi coś jeśli to nie zamki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega z Nowego Sącza i jak w pysk strzelił ma identyczny problem, co ja :(

 

Otóż sytuacja wygląda u mnie tak: jak rygluję z pilota, to jest ok, jak zamykam kluczykiem, to jest ok, ale jak chcę się zamknąć od środka, to rygluje wszystkie drzwi, a lewe tylne drzwi (za kierowcą) odskakują (ten dzyndzel). Zamyka się i zaraz odskakuje z powrotem. Od jakiegoś pół roku czasu miałem taki efekt, że raz sie to ryglowało, raz nie, ale od dziś zupełnie sie nie rygluje od środka...

 

Jak to ugryźć?

 

I oczywiście błąd 0930 - IMPLAUSIBLE SIGNAL REAR LEFT.

 

Gnojstwo straszne, a muszę to mieć, bo zawsze jeżdżę zamknięty od środka :(

 

Sprawdziłem kable, które są pod tym mieszkiem gumowym między drzwiami i kable wyglądają na ok, nie są złamane/przerwane.

 

Co teraz pozostaje?

 

Mam jeszcze problem z tym, ze miga mi taka niebieska dioda, która jest na konsoli środkowej (chyba od alarmu). Dawniej (właściwie) było tak, że ona migała co sekundę po zamknięciu auta, a teraz jak go otworzę z kluczyka, to miga pulsacyjnie tak jakby był alarm, ale w ogóle nie ma odgłosu syreny...

 

Coś mi się całkiem poyebało z tym alarmem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jeszcze zauważyłem że jak zamykam auto z pilota to zawsze zamknie ale nie zawsze migną kierunki. to chyba właśnie przez to że nie trybi że drzwi zamknięte. chyba się będziemy musieli umówić i pogmyrać w tych naszych maszynach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze ja totalnie nie znam się na takich rzeczach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może znajdziemy kogoś kto nam to ogarnie w miarę tanio bo mi z kolei się nie chce za to zabierać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pytałem kolegów z aso skody i mi powiedział mechanik, że tak też się działo w golfach i superbach... Sprawcą tego jest uszkodzony zamek w drzwiach. Zasadniczo zamek jest do wymiany, a koszt takiego w skodzie, to 530 zł, a w vw, to 510 zł :/

 

Numer referencyjny lewego tyłu (za kierowcą), to: 3B4839015A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oni mówią że zamek 90% forum mówi że zimne luty :D jak dla mnie warto zaoszczędzić te parę stówek samemu to wszystko rozebrać posprawdzać i polutować od nowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności