Skocz do zawartości
Mroczny

Jaka Wakum Pompa do AWX 2002r. Serwis mówi że 038145209 Q...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielką prośbę o szybką poradę. Ze starej pompy (nie wymontowanej jeszcze) leje się jak z kranu i na szybko muszę znaleźć jakąś używkę.Powiem szczerze że trochę zgłupiałem ponieważ - serwis mówi że tylko 038145209Q pasuje do mojego auta, żadne inne nie. Na forum wyczytałem że Boscha i Luka będą pasować 038145209E. Sprzedawca z allegro twierdzi że w Passacie 2002r powinna siedzieć 038145209N a na tej stronie http://www.kolmot.com.pl/index.php?products=product&prod_id=440 piszą że zamiast 038145209N można włożyć zamienniki do Passata AWX z literkami N, K, H, E. Najłatwiej sprawdzić wyjmując starą ale wówczas unieruchomię auto. Czy ktoś może mi pomóc i z pewnością stwierdzić jaka cholera wchodzi do Passata AWX.

Dziękuję z góry

 

Edit:

 

Żeby było zabawniej to przed chwilą rozkręciłem parę rzeczy, podstawiłem małe lusterko i okazało się że mam numer 038145209A. Znalazłem temat na forum w którym jeden kolega pisze że w miejsce ...209A włożył ...209M i mimo że o 1cm pompa jest "grubsza" i króciec jest na gwint to wszystko pasuje

Edytowane przez Mroczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

038145209A jest Lukasa a ...209M Boscha, ja u siebie zamiast ...209A wloszylem ...209C ktora tez jest Boscha. Tak naprawde powinny pasowac wszystkie. Bierz tylko i wylacznie Boscha bo krociec o ktorym mowa jest wkrecany i nie poluzni sie tak jak "wprasowany" w Lukasie. Z tym ze uwazaj by pompa Boscha byla z metalowa uszczelka bo jesli kupisz bez to koszt jej w serwisie to ok 30zl.

 

Jesli masz w aucie pod pompa podgrzewacz to powodzenia przy wkladaniu pompy Boscha bo do dolnej sruby nie ma dojscia ale nie oznacza to ze jest to nie do zrobienia, mi zajela wymiana ok 2-3 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
038145209A jest Lukasa a ...209M Boscha, ja u siebie zamiast ...209A wloszylem ...209C ktora tez jest Boscha. Tak naprawde powinny pasowac wszystkie. Bierz tylko i wylacznie Boscha bo krociec o ktorym mowa jest wkrecany i nie poluzni sie tak jak "wprasowany" w Lukasie. Z tym ze uwazaj by pompa Boscha byla z metalowa uszczelka bo jesli kupisz bez to koszt jej w serwisie to ok 30zl.

 

Jesli masz w aucie pod pompa podgrzewacz to powodzenia przy wkladaniu pompy Boscha bo do dolnej sruby nie ma dojscia ale nie oznacza to ze jest to nie do zrobienia, mi zajela wymiana ok 2-3 godzin.

 

Pięknie dziękuję. Kupuję 209M. Jest już z uszczelką. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam już zakupioną 209M i przymierzam się do operacji wymiany.

Mam tylko uwagę odnośnie wspomnianej uszczelki, również moja używana pompa przyszła z uszczelką ale nie zamierzam jej wykorzystywać tylko już zakupiłem nową. Jest ona metalowa ale pokryta warstwą tworzywa które po dokręceniu się odkształca. Oszczędności 30zł można pożałować jak okaże się że połączenie będzie nieszczelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oszczędności 30zł można pożałować jak okaże się że połączenie będzie nieszczelne.

 

Ja już swoją zamówiłem i obejrzę sobie tą uszczelkę jak już będę ją miał. Ale to co piszesz ma sens. Jeżeli pompa będzie chodzić to sprawę może zepsuć zużyta uszczelka, a nowa załatwi sprawę definitywnie. Koszt nie jest duży. Chyba również tak zrobię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup uszczelkę nową ja przed zlotem ogólnopolskim wymieniałem pompę 209A z origami na 209C z aluminiową uszczelką i nie mogłem dostać tej uszczelki w ASO od razu tylko na zamówienie wiec założyłem na szybko starą uszczelkę aluminiową bo bym nie pojechał na zlot i niestety ale z pompa leciało wiec niema co oszczędzać 30 zł i robić tak ja 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec założyłem na szybko starą uszczelkę aluminiową bo bym nie pojechał na zlot i niestety ale z pompa leciało wiec niema co oszczędzać 30 zł i robić tak ja 2 razy

 

Podziękował. Jutro jadę do serwisu i zamawiam. Podejrzewam, sądząc po ilości miejsca do montażu, że trochę się przy tym "podenerwuje" :) więc jeden montaż wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 209M już założona i jak na razie (dystans od wymiany 100km) spisuje się bardzo dobrze.

 

Tutaj chcę też potwierdzić że da się tą grubszą pompę Bosch'a bez problemu założyć do wersji z dogrzewaczem na 3 świece żarowe w krućcu wody, warto przy tym zmienić dolne śruby 6-kątne na imbusy M6x20 + po jednej podkładce - łatwiej takie dokręcić.

 

Mam jeszcze jedną uwagę o której już koledzy w innych wątkach pisali, mianowicie aby sprawdzić kondycję gumowego węża chłodzenia który przechodzi zaraz pod pompą Wakum i obchodzi blok silnika.

http://i1089.photobucket.com/albums/i341/boddhi1969/leak.jpg

http://i449.photobucket.com/albums/qq214/helkutti/letku1.jpg

http://i449.photobucket.com/albums/qq214/helkutti/letku2.jpg

 

Szczególnie w zaznaczonym miejscu zaraz pod wyprowadzeniem podciśnienia na kolanku. Cieknąca ropa go rozwarstwia i może się w tym miejscu pojawić nieszczelność. Jeszcze przed wymianą pompy zwracałem uwagę na jego stan ale wydawał się być ok, dopiero jak obejrzałem go w tym miejscu dokładnie przy wymianie okazał się być napuchnięty jak balon i bardzo miękki w tym miejscu.

Powinien mieć numer 038121473 koszt ok 65zł w serwisie, jeżeli też ma takie oznaki to aby nie tracić czasu i nerwów warto wymienić razem z pompą gdyż tam jest bardzo ciasno. Ja muszę go jeszcze wymienić ale mam nadzieję że dam radę bez ruszania pompy.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie zamierzam uszczelnic swoja pompe vacum i w zwiazku z tym mam pytanie do tych , co juz wymieniali pompy , jakie uszczelki trzeba miec do wymiany ??? , ja zakupiłem taka aluminiowa o nr 038145215 oraz taka małom wygladajacą jak cyfra 8 o numerze 038109293a, ale ogladajac zdiecia z etki widze ze tam powinna byc jeszcze jedna uszczelka ala oring która jest wokół , otworó na wałek powiedzcie mi czy terz potrzebuje ja wymieniac ?? z góry dziekuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje pomp - w nowszych idzie tylko uszczelka metalowa, w starszych tylko gumowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są dwa rodzaje pomp - w nowszych idzie tylko uszczelka metalowa, w starszych tylko gumowe.

 

mam pompe luk nr038145209A czy do niej potrzebuje to wsystko ??? tzn te uszczelki gumowe i ta aluminiowa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem Ci, że albo jedno, albo drugie. W luk raczej będą gumowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie pompa LUK 038145209A jest uszczelniona dwoma oringami: 038 109 293 + 038 109 293 A. Nie jestem pewien na 100% ale chyba zamiast nich można zastosować jedna metalowa 038 145 215.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. z tego co wyczytałem to mozna zamiast pompy LUK dac boscha mam passata b5fl 1.9 tdi avf 4motion i króciec lata juz dosc i pompa wilgotna sie robi moge do niego włozyć taka pompe;

http://allegro.pl/pompa-vacum-paliwa-038145209m-bosch-avf-bkc-ajm-i6631182197.html?reco_id=b97848cb-bba3-11e6-8ddf-56847afe9799&ars_rule_id=201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko możesz ale i powinieneś włożyć BOSCH-a i zapomnieć o problemach z luźnym króćcem. Kup tylko nową metalową uszczelkę i zmieniaj. Ewentualnie szukaj takiej ale z końcówką Q to są pompy najmłodsze - ostatni wypust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności