Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wczoraj był kurier[emoji6]

 

a u mnie 3 dni temu :)

IMG_20161011_125925.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam dylemat co kupić, skłaniam się ku oponom całorocznym. Zawsze miałem po 2 komplety, ale chcę to zmienić;) . Biorę pod uwagę Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2, Michelin CROSSCLIMATE w rozmiarze R17 215. Macie jakieś opinie komentarze o tych oponach? Będę wdzięczny za radę:)

Edytowane przez mark2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się już nad zakupem opon letnich - jest poza sezonem i jest taniej :)

Zastanawiam się nad Michelin permancy 3 lub fulda ecocotron hp. Ta ostatnia teoretycznie cichsza. Jakie macie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poradźcie.

Mam B6 3.2FSI, na naklejce na wlewie paliwa jedynie dwa rodzaje opon - 235/45R17 oraz jakieś podobne na R18.

W instrukcji jest napisane, że łańcuchy są dozwolone na oponach 205/55 R16 oraz 205/50 R17.

To co ja mam teraz zrobić, założyć opony nieprzewidziane przez producenta (205/50 R17), czy zastosować łańcuchy na 235/45 R17 wbrew zaleceniom z instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, poradźcie.

Mam B6 3.2FSI, na naklejce na wlewie paliwa jedynie dwa rodzaje opon - 235/45R17 oraz jakieś podobne na R18.

W instrukcji jest napisane, że łańcuchy są dozwolone na oponach 205/55 R16 oraz 205/50 R17.

To co ja mam teraz zrobić, założyć opony nieprzewidziane przez producenta (205/50 R17), czy zastosować łańcuchy na 235/45 R17 wbrew zaleceniom z instrukcji?

 

205/50R17 to jak najbardziej standardowe koła zimowe do B6/B7. W stosunku do 235/45R17 mają węższą felgę - 6" dla 205 w B6 (3C0601025M) lub 6,5" w B7 (3AA601025K lub 3C8601025F) vs 7,5" dla 235.

Instrukcja opiera się na akcesoriach dostępnych w ASO i z logiem VW.

Ja mam na zimę opony 215/55R16 i po konsultacjach z mechanikami mogę na nie spokojnie założyć łańcuchy (zmieszczą się z palcem w d...), tylko spoza stajni VW ;)

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zastanawiam się już nad zakupem opon letnich - jest poza sezonem i jest taniej

Zastanawiam się nad Michelin permancy 3 lub fulda ecocotron hp. Ta ostatnia teoretycznie cichsza. Jakie macie doświadczenia?

Widzisz gdzieś w temacie że to jest wątek odnośnie ocen/porownan jesli chodzi o marke opon? Bo ja nie. Wiec nastepnym razem poszukaj odpowiedniego tematu. Tym razem pomoge - http://forum.vw-passat.pl/threads/1076-jakie-opony-letnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205/50R17 to jak najbardziej standardowe koła zimowe do B6/B7. W stosunku do 235/45R17 mają węższą felgę - ZTCP 6" dla 205 vs 7,5" dla 235.

Czyli na felgi, na których mam 235 nie założę opon 205, zgadza się?

Instrukcja opiera się na akcesoriach dostępnych w ASO i z logiem VW.

Ja mam na zimę opony 215/55R16 i po konsultacjach z mechanikami mogę na nie spokojnie założyć łańcuchy (zmieszczą się z palcem w d...), tylko spoza stajni VW

Zatem jak rozumiem na opony 235/45 R17 mogę założyć łańcuchy przeznaczone na taki rozmiar? Na stronie Pewaga wyszukiwarka znajduje model na takie rozmiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli na felgi, na których mam 235 nie założę opon 205, zgadza się?

 

założysz, tylko będzie to kijowo wyglądało, nie wiem jak prowadzenie.

 

Zatem jak rozumiem na opony 235/45 R17 mogę założyć łańcuchy przeznaczone na taki rozmiar? Na stronie Pewaga wyszukiwarka znajduje model na takie rozmiary.

 

Na 235 chyba bym się nie odważył. Nie wiem czy jest w nadkolu aż tyle miejsca.

Między 235 a 205 jest 3 cm różnicy w szerokości, łańcuchy mają ogniwa 9-12 mm - zmieści się. Jak do 235 dołożysz jeszcze po ~1 cm na stronę to nie wiem co z tego wyjdzie. Jak masz duże cohones to sprawdź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm.......

[video=youtube;-_K_ZD9ILTE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmmm.......

[video=youtube;-_K_ZD9ILTE]

 

Do Paska podejdzie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na zimę opony 215/55R16 i po konsultacjach z mechanikami mogę na nie spokojnie założyć łańcuchy (zmieszczą się z palcem w d...), tylko spoza stajni VW

Też mam takie zimówki mimo przeciwskazań vw co do zakladania na nie łancuchów. Dodatkowo mam wersji sportline czyli jakies 15mm w dol wiec i w nadkolu mniej miejsca. Dlatego tez zakupilem lancuchy o obnizonej wielkosci oczek (z 9mm do 7mm) - te: http://www.pewag.pl/produkty/lancuchy-sniegowe/samochody-osobowe/lancuchy-sniegowe-pewag-servo-sport.aspx?idcustomer=1946600&fzart=P&artikelnummer=30137

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Nie wiem też czy to faktycznie działa, czy jakiś fake. Ale pomysł bardzo ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek to kiedy nowy mod? Bo to już Ci powiem podchodzi pod Szał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie zimówki mimo przeciwskazań vw co do zakladania na nie łancuchów. Dodatkowo mam wersji sportline czyli jakies 15mm w dol wiec i w nadkolu mniej miejsca. Dlatego tez zakupilem lancuchy o obnizonej wielkosci oczek (z 9mm do 7mm) - te: http://www.pewag.pl/produkty/lancuch...elnummer=30137

Dokładnie te zwraca wyszukiwarka po wybraniu opon 235/45 R17.

Czy któryś z forumowiczów korzystał z łańcuchów przy takich oponach? Albo przy jakichkolwiek innych na felgach 17 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek to kiedy nowy mod? Bo to już Ci powiem podchodzi pod Szał
Wkrótce. I powiem ci że wreszcie będę miał zastosowanie do rarytaśnego przycisku taxi, który kupiłem okazyjnie za dwieście i teraz leży i zbiera kurz :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie te zwraca wyszukiwarka po wybraniu opon 235/45 r17.

Czy któryś z forumowiczów korzystał z łańcuchów przy takich oponach? Albo przy jakichkolwiek innych na felgach 17 cali?

 

205/50r17 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest. Goodyera opony Efficientgrip są wg. tabeli klasy A jeśli chodzi o wersję 94W, ale już wersja 91V jest B, a nawet C.

 

Brać zatem te 94W? Opłaca się? Jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zastanawiam się już nad zakupem opon letnich - jest poza sezonem i jest taniej :)

Zastanawiam się nad Michelin permancy 3 lub fulda ecocotron hp. Ta ostatnia teoretycznie cichsza. Jakie macie doświadczenia?

Ja też o tym pomyślałem ale 2 miesiące temu. Pod koniec września wydaje mi się że było najtaniej. Dla przykładu kupiłem 4 szt. Sava Intensa UHP 235/45 R17 94Y osłona felgi (MFS) (68dB) - produkcja 20 tydzień 2016r. - za 275 zł/szt. Oczywiście dostawa Gratis. To jest promocja i wyprzedaż magazynów. Obecnie w tym samym sklepie są po 324 zł/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie do Was czy będzie pasować felga o rozmiarze 7,50x16 do Passat B6 i czy opony wejdą na takie koło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie poszukiwania passata b6 i właśnie rozkodowałem po vinie jeden interesujący mnie model. 2.0 tdi cbab, 2010r. salon polska i ku mojemu zdziwieniu fabrycznie wyposażony w koła 6J X 15 , 195/65 R15 na feldze aluminiowej. Widać z tego montowali piętnastki do B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności