Skocz do zawartości
PersoN

Jak zdiagnozować czy turbo bierze olej ??

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn że lubisz sobie depnąć.....pod obciążeniem:zakrecony:

Olej zmień na jakiś normalny np: Motul, Liqui Moly, Valvoline max life, wszystkie 5w40.

Ewentualnie możesz pozostać przy 10w, to wtedy polecam Fuchs Mos2- ludziska powiadają (ci co go mają) że znacznie obniża ubytki oleju a i parametry ma jak full syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , olej wymieniałem 3 miesiące temu to troszkę szkoda tak zlewać ... , planuje wymienić za 2 miesiące to wtedy zaleje to co proponujesz :) .

Jeśli chodzi o wdepanie to lubię :P , ale wtedy nie widzę chmury za sobą wszystko jest wporządku , choć jak podjade do maka wieczorkiem i postoje kilka minut to potrafi się pokazać więcej dymu ale nie cały czas , mam zaufanego mechanika o tyle mam te szczęscie i powiedział mi o tym jak auto stało kilka dni u niego jak poszedł mi wężyk od chłodzenia i szukaliśmy nowego bo nie chciał mi montować z szrotu oraz dorabiać bo mówił że nie gwarantuje mi tego ile wytrzyma , to jak go odpalił to powiedział mi że widział olej z rury wydechowej i strasznie kopcił .

Mówił żeby to zrobić bo szkoda silnika , tylko problem w tym że szkoda mi naprawiać jak działa wszystko ok , moc ma , oleju bierze mało , mogło by się zepsuć do końca to bym nie żałował a tak wydać 1000 zł (za tyle powiedział zregeneruje turbine) to szkoda ... , dlatego napisałem do was czy jakoś można uszczelnić turbinę bez jej regeneracji , jest to moje pierwsze auto i się ucze :) , ale z drugiej strony sam nie wyjmę turbiny żeby coś tam podziałać a z tego co czytałem to średnio 300 zł jej wyjęcie i montaż w serwisach nie licząc regeneracji , to może jednak warto u znajomego pożałować już , niż potem płakać jak się rozleci ?

 

Dodam że dziś zobaczyłem że tak mocno dymi ale jeżdziłem dziś na benzynie , może to mieć jakiś związek ? , wysłałem dziś listwę wtrysków lpg na gwarancję , możliwe że na gazie może mniej kopcić niż na benzynie ? (tak wiem że zawsze na benzynie jezdzi i potem się przełącza ale u mnie instalacja załącza się bardzo szybko)

Chyba pozostaje mi obserwować jak się zachowuje turbo i odkładać pieniądze w razie ''W''

Edytowane przez Adamus2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić czy turbo puszcza również w wydech - każdy ogarnięty mechanik wie jak.... najpierw to bym sprawdził.

LPG czy PB nie ma NIC do kopcenia, bo to olej jest spalany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak puszcza olej w wydech bo mi mówił , jak stał u niego kilka dni i odpalił to powiedział mi że nawet kilka kropel oleju poszło na ziemię z rury ,

i dlatego powiedział mi żeby to zrobić jak najszybciej bo szkoda silnika i że za 800-1100 ogarnie wszystko że nie będzie brać i nie będzie tak kopcić , na 100% czuć olej w spalniach , nie jestem ekspertem ale to taki zapach że nie ma bata aby odróznić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mechanik tak zdiagnozował, to na pewno wie co mówi i faktycznie bym tego nie bagatelizował, kapiący olej z rury to już jest "grubo"!

Rób to jak najszybciej bo zabijesz katalizator i kolejne 3tyś :padaka

Za tę sumę (o ile dobrze zrobi turbo) ze wszystkim, to bym się dłużej nie zastanawiał.

Ja bym się pokusił jeszcze i przepłukał katalizator specjalna chemią, skoro tam tyle oleju jest.

Czyszczenie dolotu, wymiana oleju na świeży i z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ubytki oleju polecam Ceramizer ....

wczesniej ok 2-2.5 L na 10 000 trzeba było wlać- bo to TDi troche zmodzone to myslalem ze to norma ....

Od ok 3 lat kiedy zastosowałem pierwszy Ceramizer a nic nie zmieniłem nie robiłem w silniku i turbo tak obecnie po wymianie oleju mam juz 4.5 tys/km i poziom oleju ciagle bez zmian a jeżdzę jak to mówią na "wodzie" bo 5w30 mobil esp a zmieniam 2 razy na rok po ok 8 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ubytki oleju polecam Ceramizer ....

wczesniej ok 2-2.5 L na 10 000 trzeba było wlać- bo to TDi troche zmodzone to myslalem ze to norma ....

Od ok 3 lat kiedy zastosowałem pierwszy Ceramizer a nic nie zmieniłem nie robiłem w silniku i turbo tak obecnie po wymianie oleju mam juz 4.5 tys/km i poziom oleju ciagle bez zmian a jeżdzę jak to mówią na "wodzie" bo 5w30 mobil esp a zmieniam 2 razy na rok po ok 8 tys

 

 

Jaki masz przebieg auta?

 

Ja mam około 315 tysięcy i dolewam około może 0.3/ 0.4 litra na 15 tysięcy, ale to przeważnie w zimie i jak jeżdżę na krótkich odcinkach. Auto AVF zrobiony na prawie 200 koników i moment 410. Nie zauważyłem, żeby po modzie więcej brał. A olej to Motul Specific 5W40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ubytki oleju polecam Ceramizer

"Syfa" się leczy a nie pudruje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Syfa" się leczy a nie pudruje...

 

Szkoda, bo w niedalekiej przyszłość nowy właściciel może się trochę rozczarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym? naprawionym turbo?? Rozczaruje się, jak obecny właściciel wleje to "cudo":blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg mam prawie 370 tys ...

ja tam nie widze skutków ubocznych a wręcz przeciwnie

Ceramizer juz nie raz mi sie sprawdził i to kazdy rodzaj juz przerabialem i widac że działa wiec wyrażam tylko swoje zdanie ...

a każdy zrobi jak uważa za stosowne ....

Edytowane przez tasior69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności