Skocz do zawartości
Gość MaXeR

Orginalne xenony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaXeR

Witam !!! Mam pytanie ?? Czy w 3B instalowano już orginalne xenony ?? Jeśli tak to od którego roku ?? Bo w 3BG od początku produkcji jak się nie myle ?? Czy posiadały samopoziomowanie i spryskiwacze reflektorów ?? Zadaje takie pytanie ponieważ wpadł mi dziś w oko srebrny 3B z spryskiwaczami reflektorów ale zaślepki które ukrywają coś mi za wysoko wystawały . Najprawdopodobniej też miał xenony ....A interesowałby mnie temat orginalnych ksenonów bo aby teraz zainstolować ksenony legalnie to oczywiście ok. 3 tyś trzeba mieć (reflektory całe xenonowe nie same palniki + samopoziomowanie+spryskiwacze+modyfikacje) A jeśli byłyby to orginały tylko że przełożone to policjant się nie doczepi . I drugie pytanie : Jak policjant może udowodnić że założone ksenony są nieorginalne ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w 3B były już montowane ksenony - moj pasek jest tego przykładem :ok:

 

pasek wyjechał z fabryki 07.2000r

 

 

a co ma policmajster do tego czy ksenony są orginalne czy dokładane? aby miały spryskiwacze i były odpowiednio ustawione to nie będzie nikt problemów robił, a tak naprawde to jeszcze się nie spotkałem żeby policmajster na ksenony mi patrzył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaXeR

To znaczy że tak jak pełen fis i inne nowoczesne duperele montowano w ostatnich modelach 3B ....A ten twój to napewno jeszcze 3B ?? A ty masz orginalne spryski ?? Mi chodzi o to że jeżeli masz orginalnie montowane to nie przyczepi się że np. nie masz sprysków i samopoziomowania....bo jeździ mase aut z xenonami orginalnie montowanymi bez reszty.....I mi o to chodzi że jak może policjant nam udowodnić że to nieorginalne xenony ....?? Na jakiej podstawie ?? BO tak to kit można wciskać .....i oto chodzi żeby dorwać gdzies xenony orginalne i wsadzić do swojego.....Praktycznie same plusy - jeśli kupisz to za owiele mniejsze pieniądze niż całe nowe , nie musisz wydawać mase kasy na ręsztę , co orginalne yo orginalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno pełny FIS jak i inne 'duperele' w tym ksenony były montowane w 3B od początku produkcji.

A policmajster może się doczepić jak masz ksenony jakieś samoróbki przerobione ze zwykłych lamp itp, lub przełożone z całkiem innego samochodu (marki, modelu), bo nie masz homologacji na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak fabrycznie montowane to musza miec spryski i czujniki - to ustalmy odrazu. fabryka nie puszcza samych lamp albo lamp ze spryskami. org lampy w Polsce beda juz dobre, w Uk musisz miec system poziomowania bo MOtu nie zrobisz. Spryski nie sa wymagane. Swoja droga spryski tak doja płyn ze glowa boli. Nie wiem jak jest z tymi zarnikami pod H7 - ale skoro klosz jest pod ksenon inny to jak zarnik ma swiecic dobrze. taki pol produkt za 500zł , chyba ze dla satysfakcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten twój to napewno jeszcze 3B ??
tak

 

A ty masz orginalne spryski ??
tak

 

a co do systemu samopoziomującego - nie mam przy pokrętle od ściemniania i rozjaśniania podświetlenia tapicerki pokrętła od ustawiania kąta padania światła z ksenonów, czy to oznacza że mam autopozimowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do systemu samopoziomującego - nie mam przy pokrętle od ściemniania i rozjaśniania podświetlenia tapicerki pokrętła od ustawiania kąta padania światła z ksenonów, czy to oznacza że mam autopozimowanie?
big-ok-thumbs-up.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten twój to napewno jeszcze 3B ??
tak

 

A ty masz orginalne spryski ??
tak

 

a co do systemu samopoziomującego - nie mam przy pokrętle od ściemniania i rozjaśniania podświetlenia tapicerki pokrętła od ustawiania kąta padania światła z ksenonów, czy to oznacza że mam autopozimowanie?

 

 

A nie zauważyłeś nigdy w nocy przy włączaniu świateł że najpierw idą ci w dół a potem w górę? U mnie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwracałem na to uwagi... w tym czasie zapinam pasy, odpalam dvd, ustawiam navi, właczam CB - ciężko jest coś zobaczyć :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
A nie zauważyłeś nigdy w nocy przy włączaniu świateł że najpierw idą ci w dół a potem w górę?

 

No to masz kolego dobrze... To jest wlasnie uklad samopoziomujacy :ok:

 

EDIT//

Sorki, samopoziomowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po przegladzie okresowym na stacji kontroli pojazdow.

Jako ze nie mam spryskiwaczy na xenony jak rowniez nie mam samopozimowania mialem obawy czy przejdzie. I co ano nic poszlo jak trzeba sprawdzil wysokosc swiecenia i powiedzial ze jest OK. Slowem nie odezwal sie odnosnie spryskiwaczy.

 

A tak nawiasem juz kiedys sprawdzalem jak skutecznie zmywa cisnieniem (kercher) kawalki owadow z lam i co kupa. 150 barow nie usowa wiele z lampy jak sie jej na mokro nie przetrze.

 

Cos mi sie wydaje te spryskiwacze to zwykla dyrdymala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cos mi sie wydaje te spryskiwacze to zwykla dyrdymala

 

Tu nie chodzi tylko o owady na lampach. Kurz, brud - one skutecznie rozpraszają światło a nie powinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaXeR
Gość Krawcol
A te to co ?? Samoróbki ze nie mają sprysków ??

 

Bardzo mozliwe. ALbo samorobka, albo bo stluczce zderzak bez spryskiwaczy montowany....

Maxer, zadne auto z fabryki majac xenony bez spryskiwaczy nie wyjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Krawcol, teraz już tak, ale przed naszym wejściem do UE, czyli w czasach gdy przepisy dotyczące oświetlenia pojazdu nie były precyzyjne, z polskich salonów bardzo często wyjeżdżały samochody bez spryskiwaczy i układu samopoziomujacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
z polskich salonów bardzo często wyjeżdżały samochody bez spryskiwaczy i układu samopoziomujacego.

 

Czyli przerobka byla w salonie...

Mowie, z fabryki nie wyjedzie auto z xenonami i bez spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Krawcol, więcej niż połowa aut z xenonami, została w nie doposażona w salonie. To co wyjeżdża z fabryki znacznie różni się od tego co trafia na drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
więcej niż połowa aut z xenonami, została w nie doposażona w salonie.

 

Dyskutowalbym :|

 

Polowa, to znacznie przesadzona sprawa. :dobani: Zobacz sobie w ASO cene reflektorow xenonowych, jako czesc, a zobacz ile musialbys zaplacic za wyposazenie auta w xenony.

Jakas roznica w cenie chyba jest.

Spojrz jeszcze ile uzywanych aut naplynelo do Polski od wstapienia do UE. Pelno z tych aut to rozbitki. Podczas naprawy nie problem zrobic sobie "full wypas" wsadzajac xenony, albo ograniczajac koszty naprawy poprzez niemontowanie spryskiwaczy. Przeciez to i mniejszy zbiorniczek na plyn, zbedna dodatkowa pompka, ktora pewnie ulegla uszkodzeniu w kraksie, jakies plastiki dodatkowe na zderzak i pelno innych "drobiazgow"...

 

Poza tym, to ze przed wstapieniem Polski do UE nie bylo regulacji prawnych odnosnie swiatel, nie znaczy, ze taki VW czy Mercedes wypuszczalby samochody na rynek polski oszczedzajac na spryskiwaczach i systemie samopoziomowania... Taki Polish Special Edition ;) Stary, nie przesadzajmy, bo zaraz stworzymy tu "Archiwum X" dotyczace xenonow.

 

Ale wracajac to tematu glownego:

W B5 3B oraz 3BG byly montowane fabrycznie xenony, ale bardzo duzo aut, ktore jezdzi po naszych drogach to samorobki lub powypadkowe auta niestety naprawiane mniejszym kosztem.

 

Zainteresowanych zapraszam do uzycia wyszukiwarki naszego forum, gdzie sa sposoby, jak przerobic xenon na bixenon, pytania i odpowiedzi jak zrobic sobie xenony w aucie.

 

 

EDIT//

Nie popieram takich przerobek we wlasnym zakresie. Chyba, ze ktos zamontuje uklad samopoziomowania i spryskiwaczy.

Bo zapewne wielu z nas wku**ia, kiedy jakies auto swieci nam po oczach jadac za nami lub przed nami... A co dopiero, jak w to niebo swieci xenonem.

I nie mowcie mi, ze sami jestescie w stanie ustawic swiatla na odpowiednia wyskosc, bo zdarza mi sie jezdzic w nocy i nie jest fajnie zostac oslepionym, tym bardziej xenonem samorobionym :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaXel pytasz w którym roku montowano xenony do passata 3b z materiałów które znalazłem dowiedziałem sie że montowno je od marca 1999r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Passat z listopada 1999 i mam już oryginalne xenony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności