Skocz do zawartości
adamo88

tarcze w b3

Rekomendowane odpowiedzi

czy trzeba duzo rzeczy pozmieniac aby miec wentylowane hamulce z przodu w b3?

czy po prostu zmienic tylko zaciski na te od vr6 i tarcze i to bedzie wszystko

bo fabrycznie mam niewentylowane i chcialbym miec wentylowane i tak sie zastanawiam

czy nie trzeba zmieniac piast kol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w VR tarcze są na 5 śrub, a u Ciebie pewnie na 4 więc piaste też trzeba zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie podejdzie zacisk od jakiegos innego auta z rozstawem srub 4x100 i wentylowanymi tarczami 256mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu 2.0 16V (silnik 9A) też są tarcze wentylowane, a koła mocowane na cztery śruby (4x100), tak więc piasty nie będziesz musiał zmieniać (jedynie zaciski - jak Sam wspomniałeś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim też są wentylowane , będziesz miał większe pole do porówanania....o ile to nie te same co w 16v...ale napewno 4x100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz pozostanie mi tylko dokupienie zaciskow i tarcz

ciekawe czy od golfixa beda pasowac, bo kumpel ma do oddania

(o ile sa wentylowane w 94' 1,9TDI 90KM)

jak nie to poszukam normalnych od passka

no a klocki chyba pozostaja te same :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze wentylowane z mocowaniem koła 4x100 w Passatach występowały w modelach z silnikami:

KR, 9A, 2E, ACX.

A numery katalogowe części, które musisz wymienić to:

Tarcze - 321615301D

Zacisk lewy - 357615123AX

Zacisk prawy - 357615124AX

Klocki hamulcowe - 357698151A

Podałem numer klocków, bo mają inny numer niż w wypadku tarcz niewentylowanych (357698151B). Niby tylko inna literka na końcu numeru, ale czasami to bardzo istotne!!!

 

Tarcze wentylowane (z mocowaniem 4x100) w Golfach z 94 roku maja inny numer katalogowy, ale czy będą pasować? Nie wiem :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wentylowane tarcze klocki są cieńsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

Niedawno zadawałem na forum to samo pytanie, bo przez krótką chwilę też chciałem zmienić tarcze na wentylowane. Otóż zacisk pozostaje ten sam, bo różnice w grubości tarczy wentylowanej względem niewentylowanej (ca 7 mm) niwelują mniejsze grubości klocków. Ale wymienić należy jarzmo trzymające zacisk, bo w jego szczelinę nie wejdzie grubsza tarcza.

Osobiście jednak radzę dać sobie spokój z tym pomysłem (tak jak ja sobie to odpuściem po rozeznaniu sprawy i zastanowieniu), bo hamulce w sensie drogi hamowania nie będą nic lepsze. To tylko trochę lepsze przy hamowaniu z baaardzo dużych prędkości, no i jeszcze na pewno podczas rajdowego stylu jazdy w górach. Po prostu tarcze są lepiej chodzone i to wszystko. Jeśli fabryka przewidziała do danego modelu niewentylowane, to znaczy że wystarczą. Weź pod uwage także droższą eksploatację tarcz wentylowanych - droższe tarcze i szybciej zużywające się (bo cieńsze) klocki.

Bardziej sensowne jest kupienie najlepszych tarcz niewentylowanych oraz adekwatnych do nich klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności