Skocz do zawartości
kownas19

Dziwne drgania przy mocnym przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,ostatnio zauwazylem ze przy mocniejszym dodaniu gazu np.na biegu 4 przy okolo 60km/h, trzesie-drga jakby cala buda lub silnik ,wystepuje to na 3,4,5 biegu odpowiednio do roznych predkosci ,co moze byc przyczyna ,autko ma 222 tys, poduchy jeszcze ori z tego co widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

objawy wyglądają na przegub wewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegub wewn. czyli ten od skrzyni , jak go sprawdzic ? nadmienie ze w tamtym roku podnioslem moc do 170 km czy to moze miec wplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przegub wewn. czyli ten od skrzyni , jak go sprawdzic ? nadmienie ze w tamtym roku podnioslem moc do 170 km czy to moze miec wplyw

podniesienie mocy jak najbardziej ma wpływ na zużycie przegubów,:jasnepodnieś samochód najpierw jedna strone i chwyc za półos bliżęj skrzyni i poruszaj nia krótkie ruchy prawo lewo i na boki nie powinno być tam wiekszych luzów,tak ten przy skrzyni,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki

 

czasami jak jest sucho w środku to robi sie luz,mozna spróbować go wykręcić i naładować smaru grafitowego .

A jak luz jest duży no to wymiana.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na program i za dużo niutów na dole, dwumas daje znać o sobie być może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwumas to chyba nie ,autko chodzi zajeb... , zadnych drgan itp, tylko jak pisalem przy gwaltownym depnieciu na gaz sa objawy j/w ,przy normalnej jezdzie nie ma tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. u mnie występuje taki sam problem. Jak przyśpieszam na 3,4,5 to czuć takie drgania jakby po tarce się jechalo, ewidentnie pochodzi to od silnika jakby nim bujało. Drgania występują do 2200 obr. później jest ok. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwumas to chyba nie ,autko chodzi zajeb.

 

A ja ci mówię że może być. Mam dużo momentu od dołu i przy niższych prędkościach jak depnę do dechy to drży i czuć to. Dlatego nauczyłem się od kiedy mogę deptać do deski. Za leniwy jestem na korektę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego na wykresie wszystko widać przy 2200 obr masz bardzo duży niuton, potem nagle on spada. Moim zdaniem sprawa jasna , nie ma czego tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem sprawa jasna , nie ma czego tłumaczyć.

 

A nie mówiłem :) zrób korektę dołu albo deptaj powyżej 2.5 tyś obrotów, inaczej wykończysz dwumas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem tez mam moc podniesiona do 174 i tez takie cos slychac a dwumas byl wymieniany i tak jest od pocztku mysle ze to mozna wyeliminowac.mysle ze grzegorz dobrze mowi.przeguby wewnetrzne.ja to mialem obawy ze skrzynia sie konczy ale lepiej nie.poduchy sa cale na tyle wygladaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez takie cos slychac a dwumas byl wymieniany

 

Co nie znaczy że masz tyle momentu na dole że i nowy drga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ktoś coś poradzi? Czy to mozliwe że tarcza sprzęgła się ślizga? Objawów uszkodzenia dwumasu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc koledzy ale jak zrobic taka korekte, robilem go w AGMIE w TORUNIU,MIESZKAM W KETRZYNIE KAWALEK JEST ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za pomoc koledzy ale jak zrobic taka korekte, robilem go w AGMIE w TORUNIU,MIESZKAM W KETRZYNIE KAWALEK JEST ,

 

No niestety trzeba podjechać do tunera. Chyba że masz coś w okolicach ale nie każdy podejmuje się korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wszystkim za pomoc powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rekinos27

witam mam podobny problem z tym drganiem...czy moze to byc od zurzytych poduch.....jest jakis sposób zaey wykluczyc dwumas jako przyczyne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności