Skocz do zawartości
RS7

Mechanizm wycieraczek passat B5 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej przewiercić w (kulce) prostopadły otwór w stosunku do ramienia, np.; wiertłem (fi) 4mm, następnie umieszczasz tam zawleczkę dajesz podkładkę rozginasz zawleczkę i cieszysz się.

Możesz dać też dłuższą śrubkę 3mm, lub robisz gwint w kulce skręcasz śrubą i gotowe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej przewiercić w (kulce) prostopadły otwór w stosunku do ramienia, np.; wiertłem (fi) 4mm, następnie umieszczasz tam zawleczkę dajesz podkładkę rozginasz zawleczkę i cieszysz się.

Możesz dać też dłuższą śrubkę 3mm, lub robisz gwint w kulce skręcasz śrubą i gotowe ;-)

 

no zobacze. jak narazie to zamowilem ramie za ponad 20 zl z serwisu seata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którą stronę powinien kręcić się mechanizm? zgodnie ze wskazówkami czy w przeciwną, gdyż kręci się u mnie w przeciwna i nie wiem czy to jest wina tego czy jak, ale jak ustawię wycieraczki w dolnym położeniu to chcą iść w stronę podszybia a gdy są ustawione na górze to chodzą normalnie a podczas zatrzymywania zatrzymuja się na górze a nie na dole szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W którą stronę powinien kręcić się mechanizm? zgodnie ze wskazówkami czy w przeciwną, gdyż kręci się u mnie w przeciwna i nie wiem czy to jest wina tego czy jak, ale jak ustawię wycieraczki w dolnym położeniu to chcą iść w stronę podszybia a gdy są ustawione na górze to chodzą normalnie a podczas zatrzymywania zatrzymuja się na górze a nie na dole szyby

 

Może masz od anglika :D Chodzi w kierunku ruchu wskazówek zegara. Ja ostatnio to robierałem, bo tez mi stawały na górze winny był mechanizm, zacierał się. Szlif papierem ściernym, nasmarowanie i działa jak fabryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dotyczące tylnej wycieraczki, a mianowicie spryskiwacz mi się ciągle przesuwa i psika w na tablice rejestracyjną, co mozna z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie dotyczące tylnej wycieraczki, a mianowicie spryskiwacz mi się ciągle przesuwa i psika w na tablice rejestracyjną, co mozna z tym zrobić?
Mosiężna(chyba) rurka, którą wędruje płyn zatarła się w mechanizmie wycieraczki, dlatego też obraca się razem z ramieniem.

http://forum.vw-passat.pl/threads/17685-Spryskiwacz-tylnej-szyby-(Kombi)?highlight=rurka%2Bwycieraczka

http://forum.vw-passat.pl/threads/880-spryskiwacz-tylnej-szyby-B5-kombi?highlight=rurka%2Bspryskiwacz

http://forum.vw-passat.pl/threads/24742-Tylny-Spryskiwacz-Variant-Przecieka-rurka-w-srodku-mechanizmu-przed-dysza?highlight=rurka%2Bspryskiwacz

http://forum.vw-passat.pl/threads/83765-spryskiwacz-tylnej-szyby?highlight=rurka%2Bspryskiwacz

 

O ile dobrze pamiętam w sprzedaży jest dostępny zestaw naprawczy.

Cały używany mechanizm wycieraczki kupisz za około 150zł.

Nie bagatelizuj problemu. Gdy rurka stanie "na amen" dojdzie do jej ukrecenia. Płyn ze spryskiwacza dostanie się na płytkę elektroniki tylnej wycieraczki. Spowoduje to wadliwy lub całkowity brak działania mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spryskiwacz nie kreci sie wraz z wycieraczką, tylko minimalnie sie przesuwa po kazdym cyklu wycieraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale spryskiwacz nie kreci sie wraz z wycieraczką, tylko minimalnie sie przesuwa po kazdym cyklu wycieraczki
Nie od razu Kraków zbudowano...

Zauważyłeś usterkę w początkowej fazie jej powstawania. Problem będzie się pogłębiał, aż dojdzie do ukręcenia rurki. O tym pisałem powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności