Skocz do zawartości
hacaj

1.9TDI BLS - silnik do wymiany, odpadła część bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz dwu masy to myślałem ze nie ma poważniejszych wad 1,9tdi BLS a tu jednak cos się znalazło jeszcze do roboty, co by nie kupił w każdym trzeba grzebać albo czekać aż korba bokiem wyjdzie :respect

Edytowane przez toma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesądzaj, że w każdym trzeba czekać aż korba wyjdzie bokiem. Najlepszym rozwsikązaniem jest sprawdzenie, wymiana panewek na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BXE i BLS się borykają z problemem panewek, a czy w BKC też są te felerne panewki bez zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kupić kąplet panewek i śrub w ASO, czy gdzie indziej, i czy trzeba robić szlif walu czy tylko zamontować nowe panewki i śruby bez robienia szlifu, dodam ze silnik mam ok a chcę wymienić panewki by uniknąć niespodzianki w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BKC problemu nie ma. Inna konstrukcja panewek, przypuszczam że sam materiał też jeszcze mniej "ocyganiony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie najlepiej kupić kąplet panewek i śrub w ASO, czy gdzie indziej, i czy trzeba robić szlif walu czy tylko zamontować nowe panewki i śruby bez robienia szlifu, dodam ze silnik mam ok a chcę wymienić panewki by uniknąć niespodzianki w przyszłości.

Też chciałbym wiedzieć czy wymiana tylko wystarczy. Mój bxe ma już prawie 300 tys km i jeżdżę z duszą na ramieniu czy zaraz coś nie jeb..ie. Mam plan by przy następnej wymianie oleju wymienić je ale jak trzeba też szlif itp to zastanowię się nad sprzedażą paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój BLS ma 140000km tylko mam dylemat czy trzeba robić szlif walu czy nie może ktoś podpowie co wymieniał u siebie panewki co i jak trzeba zrobić.

Edytowane przez toma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

historia z odpadniętą częścią bloku niczym z filmu grozy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W BKC problemu nie ma. Inna konstrukcja panewek, przypuszczam że sam materiał też jeszcze mniej "ocyganiony".

 

 

I tutaj jesteś w wielkim błędzie - miałem golfa V i pieknie korba wyskoczyła - tak ze oderwała sprężarkę od klimy. Zajrzyj na forum vw golfa, w BKC chyba wypada najczęściej ;-) późiej BXE i BLS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany mi kumpel z serwisu mowil ze mieli 1 przypadek wyszla korba bokiem w 1.9tdi BXE, na gwarancji nowka wymienili silnik, a gosc pozniej sie przyznal ze jechal z NL na odcieciu kolo 4tys obr i w pl laweta, moim zdaniem auto nie młode nie ma co se roboty szukac lepiej kupic assistance pzu ok.200zl+mini casco 350 PL+europa 1000km holowanie i jezdzic az padnie a potem silnik z allegro i do zyda. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie używanego tego modelu silnika. To stanowczo lepiej wymienić te panewki i mieć spokój. Pamiętam czasy mojej A3 z tym silnikiem jak BLSy były w śmiesznej cenie. Za 1000 zł i nikt tego nie potrzebował. Teraz 3000-4000 tys. Ja do swojego 1,6 TDI na CR mogę za 1000 zł kupić. To se mogę ryzykowć,oszczędzać na oleju,experymentować z tuningiem na 160 KM. Jak padnie to wymienię na drugi. Z BLSem to teraz trzeba jak z jajeczkiem dbać jak o żonę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

dziś podczas jazdy 120 na godzinę przy wyprzedzaniu autobusu zrobiło łups...i dziura w silniku. pięknie zwymiotował olejem i częściami zmielonymi podczas pękania bloku silnika. przebieg oryginalny od nowości 130 tysięcy oczywiście bxe.

macie może namiar na dobrego dawcę lub sprawdzonego sprzedawcę słupków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy z. tymi korbami. Blsy są faktycznie cholernie drogie, ale ja mam sposób jak wsadzić coś innego za BLS i zdecydowanie tańszego. To samo da się zrobić do brs i bsu, czyli te z co mają dpf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

Profilaktycznie wziąłem się za wymianę panewek i ups zdziwienie-szczęście

Pacjent 232 tyś pewny przebieg serwis PL udokumentowany olej LongLife-serwis z książki do 190 tyś,więc chyba ten olej to spowodował

2 panewka tragedia,4 zaczęła brać,korbowód jeszcze nie ucierpiał,ale ślad był

IMG_20170331_172102.jpg

IMG_20170331_172116.jpg

Edytowane przez dark69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym 5 min.przed tragedią. Jednak po panewce widać że wał nadaje się do szlifu lub wymiany. Musiał mieć już przytarcia a nowe panewki szybko się zużyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał jeszcze był dobry sprawdzało 2 fachowców no i ja :)

Zakupiłem panewki kolbenschmidt zastanawiałem się nad Glyco ale ...są kolbenschmidt

Edytowane przez dark69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności