Skocz do zawartości
Gość robdol

Kolektor dolotowy - parę pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robdol

W wolne dni zamierzam trochę pokombinować przy aucie m. in. zaślepić wreszcie EGR i tak mi się nasunęło na myśl żeby przy tej okazji porządnie wyczyścić kolektor dolotowy.

Pytanie jest więc do "warsztatowców" ile czasu może mi zająć demontaż kolektora w silniku AJM , i czy jestem w stanie to zrobić sam w warunkach podwórzowo-garażowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zaślepiałem EGR i powiem Ci, ze faktycznie jest co czyścić bo zawalony był kolektor w miejscu przyłączenia zaworu EGR jak cholera. Nie wiem jak dalej bo wyczyściłem tylko w miarę możliwości bez demontowania... ale może faktycznie warto :)

Ale wiesz co... tak sobie mysle, że po zaślepieniu może sam po jakimś czasie dojdzie do siebie i ładnie sie wyczyści...

U mnie widzę, że chyba za dużo roboty by nie było... licze max z 1,5 godzinki.

Ale szczerze mówiąc nie chce mi sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent

Mam parę pytań do osób które demontowały kolektor dolotowy i zechcą się tą wiedzą podzielić. Czy koniecznie trzeba mieć nową uszczelkę i czy trzeba ją smarować jakimś specyfikiem? Jakich trudności można się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie odgrzewam kotleta

pytanko jest następujące: czy kolektory PD-ków ajm i awx różnią się od siebie??

macie jakiś dobry sposób na wyczyszczenie kolektora z zalegającej tam smoły??

czekam na ciekawe pomysły

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AFN’ie czyściłem po staremu ropa wanienka i 2 godziny, natomiast kolektor do ASV leżał nockę w ropie a rankiem potraktowano go myjką ciśnieniową.

Zawsze zakładamy na nowych uszczelkach. Szkoda czasu na robotę dwa razy.

Przy okazji powinno się wyczyścić przewody dolotowe a także ic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie odgrzewam kotleta

pytanko jest następujące: czy kolektory PD-ków ajm i awx różnią się od siebie??

 

Panowie późno ale ponawiam pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego. Poza wyglądem różnic nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, ja również odświeżam kotleta! Nie wiem czy można dwa razy, ale zaryzykuję...

Proszę o pomoc w temacie zdecmontowania w celach higienicznych kolektora dolotowego w moim passeratti. Zawór EGR już wiem co i jak i gdzie, natomaist nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji jak zdjąć kolektor. Kolega ma Mondeo MK3 z 2004, u niego zdjęcie kolektora i EGR to kwestia 15 minut. Czy u nas też tak jest?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc!

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę również :)

Od jakiegoś czasu czuję że auto nierówno "ciągnie" do przodu, najlepiej to czuć pod górkę, tak jakby przyspieszało i odpuszczało..

A jak go przegonię to głośno syczy / szumi jakby gdzieś była nieszczelność. Czy może to być wina nieszczelnego układu dolotowego?

Czy po wymianie uszczelki i przeczyszczeniu powinna być poprawa czy przyczyny szukać gdzie indziej?

Dodam tylko, że autko żwawością nie grzeszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności