Skocz do zawartości
Gość bundziak

[passat B4] Jak rozkrecic aby wyjac nagrzewnice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bundziak

witam wszystkich a wiec pisze w czym mam problem od roku mam tego paska b4 mam problem z nawiewem cieplego powietrza do kabiny znaczy sie jak ustawiam na climatroniku hi powinno dawac cieple na maxa powietrze a tu lipka wieje ale tylko takie male ciepełko temperatura silnika dochodzi do ok 100 a tu dalej nic wentylatory chlodza silnik a ciepla jak nie mam tak nie ma :( kupilem sobie jakis odkamieniacz wlałem go i dalej to samo no wiec teraz kupiłem nową nagrzewnice i chce ja wymienic ale nie wiem jak sie za to zabrac zeby wszystko rozkrecic i nic nie uszkodzic wiec prosze o jakąś porade moze to nie nagrzewnicy tylko jakis inny problem zwiazany z jakimis czujnikami.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tutorial do B3 znalazlem TUTAJ

 

W B4 sprawa bedzie sie miala chyba podobnie ?

 

Z drugiej strony moze to nie sama nagrzewnica a tylko klapa sterująca przeplywem powietrza ?

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

No troche jest z tym roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody_86

jak wyzej krok po kroku opisane i wiadomo jak ugryźc

i pomyslec ze to kiedys wymienialem na slepo (nie mialem jeszcze neta ani ksiazki napraw) bylo troche zabawy z tym :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bundziak
Witam

 

Tutorial do B3 znalazlem TUTAJ

 

W B4 sprawa bedzie sie miala chyba podobnie ?

 

Z drugiej strony moze to nie sama nagrzewnica a tylko klapa sterująca przeplywem powietrza ?

 

pozdrawiam herflik-00

 

A gdzie znajduje sie ta klapa sterujaca powietrzem moze bym najpierw to sprawdził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bundziak

ok nagrzewnica wymieniona stara wygladała jak nowa normalny orginal ale po wymianie nareszczie wieje ciepelko wiec stara musiala byc jakos przypchana no i pulpin musialem jednak wyjąć. Zaczełam s sobote o 10 rano no i skonczylem na gotowo w sobote o 19 wiec wszystko poszlo extra nic nie polamalem nic nie urwalem :D dzieki za herflik-00 za opis który zapodałes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pewien problem. Przed chwila jadac do pracy wsiadlem odpalilem auto zaczynam ruszac a tu slysze taki dziwny swist w okolicy dmuchawy i nagle polala sie woda na wycieraczke ok 100-150ml ciurkiem i przestala. Wyleciala bardziej z prawej strony i przestala. Dmuchawa dziala i cieple powietrze tez leci.. co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynu nie ubyło w zbiorniczku wyrównawczym? Szyby nie parują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płynu nie ubyło w zbiorniczku wyrównawczym? Szyby nie parują?

 

Nie ubyło, ale posprawdzałem wszystko przeanalizowałem i doszedłem do wniosku - musiało się coś na chwile przytkać albo nie wyrobić i zebrała mi się woda w podszybiu do tego stopnia że nalała się do filtra kabinowego, w momencie gdy włączyła się dmuchawa zassała wodę i tamtędy ją wywaliło, poodtykałem wszystko co się da i już raczej nic sie nie leje. A nawiew grzeje ok. Ale się przestraszyłem już;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto ma klimatyzację? Nie pamiętam dokładnie, ale czy w B4 nie będzie w tych okolicach odpływ skraplacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto ma klimatyzację? Nie pamiętam dokładnie, ale czy w B4 nie będzie w tych okolicach odpływ skraplacza?

 

Ma klimę, ale juz po problemie woda mi się przelała bo liscie zatkaly wszystko co możliwe jak tak lało i wiało;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pewien problem z moim paskiem b4 z climatronikiem, a mianowicie jeżeli chodzi o zimne powietrze dmuchawa wieje, aż miło natomiast jeśli chcę ustawić wyższą temperaturę ogrzewania to prawie wcale nie leci powietrze i jest ono jak temperatura otoczenia na zewnątrz nawet w pozycji "HI". Słychać że climatronik działa lecz nie leci ani mocno mimo ustawień max nawiewu. O co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oba węże idące do nagrzewnicy są gorące to pewnie gąbki na klapkach nie masz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem tylko czy to mogło się stać z dnia na dzień? Jednego dnia śmigało, aż miło a następnego zimno.

i jak wymienić te gąbki jeśli to one?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie leciały Ci kawałki gąbki przez nawiewy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nic nie leciało. Kuzyn mi coś wspominał o jakimś zaworku puszczającym ciepłe do środka, że w climatronikach on się zacina. Czy to może być to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam zaworków nie ma. Są klapki sterowane elektronicznie i pneumatycznie. Więc albo się przycięła albo nie ma na niej gąbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciężko się do tego dostać? muszę cały środek wywalać? i czy warto od razu nagrzewnice wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystko:

http://forum.vw-passat.pl/threads/38825-Wymiana-nagrzewnicy-w-35I-%E2%80%93-How-To-by-Remek-)

Ja bym nagrzewnicy nie wymieniał, ale to tylko moje zdanie. No chyba że na oryginalna z ASO..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ciężko się do tego dostać? muszę cały środek wywalać? i czy warto od razu nagrzewnice wymienić ?

Na początek spróbuj przepłukać nagrzewnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności