Skocz do zawartości
rafalcabrio

zmiana oleju ??? 1.9tdi

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie odnosnie oleju

wiem ze w passacie na pompowtryskach powinien byc olej o parametrach 505.01 ale poprzedni wlasciel zmienil olej na 10w/40 i teraz nie wiem jaki mu olej wlac przy wymianie oleju czy wlac mu taki jak powinien byc czyli 505.01 5w40 czy taki jak wlal poprzedni wlasciciel czyli 10w40

czy nic sie nie stanie z silnikiem jak wleje mu ten 505.01

silnik ma przejechane 250000 1.9tdi 101bhp rok 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział Kolego,jest odpowiedni,poszukaj.Zmień olej na właściwy do PD jak najszybciej i walnij w łeb poprzedniego właściciela:mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5W40 z normą 505.01 musi taki być możesz lac bez obaw ja też jak kupiłem miałem zalany 10 W40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak długo był stosowany olej 10w40. Olej 5w40 jest rzadszy, może spowodować rozpuszczenie nagaru i z silnika zacznie ciec.

Ogólnie temat rzeka, tu masz opisane http://forum.vw-passat.pl/threads/48225-Olej-wymiana-na-pelny-syntetyk-z-polsyntetyka-lub-mineralnego

a tu ogólnie o olejach http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewac-do-silnikow-TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie odnosnie oleju

wiem ze w passacie na pompowtryskach powinien byc olej o parametrach 505.01 ale poprzedni wlasciel zmienil olej na 10w/40 i teraz nie wiem jaki mu olej wlac przy wymianie oleju czy wlac mu taki jak powinien byc czyli 505.01 5w40 czy taki jak wlal poprzedni wlasciciel czyli 10w40

czy nic sie nie stanie z silnikiem jak wleje mu ten 505.01

silnik ma przejechane 250000 1.9tdi 101bhp rok 2001

http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewac-do-silnikow-TDI?p=1584933&viewfull=1#post1584933

i cały ten temat, w którym zresztą powinienes zadać swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy jak długo był stosowany olej 10w40. Olej 5w40 jest rzadszy, może spowodować rozpuszczenie nagaru i z silnika zacznie ciec.

Ogólnie temat rzeka, tu masz opisane http://forum.vw-passat.pl/threads/48225-Olej-wymiana-na-pelny-syntetyk-z-polsyntetyka-lub-mineralnego

a tu ogólnie o olejach http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewac-do-silnikow-TDI

 

Nie słuchaj!!!

Masz zalać 505.01 i koniec. Zdziwisz się jak silnik ucichnie po zalaniu prawidłowego oleju!

A nawiasem mówiąc wszystko już było na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwekvv

Witam , nie wiem gdzie moge napisac , wiec pisze tu . Wiec chcialem sie spytac ile moze kosztowac waz cisnieniowy od wspomagania passat b5 1999r. 1.9.TdI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , nie wiem gdzie moge napisac , wiec pisze tu . Wiec chcialem sie spytac ile moze kosztowac waz cisnieniowy od wspomagania passat b5 1999r. 1.9.TdI

 

Orientacyjnie to na alledrogo sobie sprawdź. Ale takie węże można dorobić. Jak używka będzie ponad 100 stała to pewnie się oplaci dorobić. Jaki on jest długi?

 

ps.

A lepiej by było nowy temat założyć, niż w olejach pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych olejów i norm podam taki przykład. Serwisujemy 10 szt VW T5 1,9 tdi z firmy zajmującej się obsługą koparek, samochody mają po ponad 300 tys. km, cały czas jeżdża z pełnym obciążeniem (oleje, narzędzia, części do koparek itp) po kopalniach, żwirowniach a w trasie są gonione ile fabryka dała. I w ogóle nikt o nie zbytnio nie dba bo wiadomo firmowy nie mój. Teraz co najlepsze od przebiegu 150 tys są zalewanie olejem Platinum 10W40, silniki suche, turbiny całe, wałki rozrządu nie wymieniane. A u klientów którzy chuchają dmuchają i jeżdżą na właściwym oleju a to turbina poleci a to wałek rozrządu to znów popychacze się przetrą.

Ktoś mi to wytłumaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

u mnie zbliża się termin wymiany oleju. od 3 wymian zalewam auto castrolem magnatekiem 10w-40 pół syntetyk. mam teraz przebieg 284 tys. mechanik mówi żebym zmienił olej na edge 5w-40 pełny syntetyk bo ten ma normę, magnatec też ma normę vw do PD i silnik nic nie bierzę. bardzo poważnie zastanawiam się nad zmiana na 5w-40, dlatego zadzwoniłem dziś do serwisu VW w łodzi i powiedziano mi że mogę zmienić ale nie muszę jeżeli nic się nie dzieje. a jeżeli bym zmieniał to bez żadnych płukań silnika. co radzicie zmienić na syntetyk czy pozostać na pół syntetyku?? boję się że po zmianie zacznie się lać z silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!!

u mnie zbliża się termin wymiany oleju. od 3 wymian zalewam auto castrolem magnatekiem 10w-40 pół syntetyk. mam teraz przebieg 284 tys. mechanik mówi żebym zmienił olej na edge 5w-40 pełny syntetyk bo ten ma normę, magnatec też ma normę vw do PD i silnik nic nie bierzę. bardzo poważnie zastanawiam się nad zmiana na 5w-40, dlatego zadzwoniłem dziś do serwisu VW w łodzi i powiedziano mi że mogę zmienić ale nie muszę jeżeli nic się nie dzieje. a jeżeli bym zmieniał to bez żadnych płukań silnika. co radzicie zmienić na syntetyk czy pozostać na pół syntetyku?? boję się że po zmianie zacznie się lać z silnika

 

 

Ja u siebie przeszedłem na 5w40 i jest super. Wlałem Valvoline MaxLife. Nie ma problemu z przejściem u mnie po zakupie silnik był zalany castrolem (bałem się o nagary które wytwarza ten marny olej) Podejrzenie było nawet że poprzednik lał mineralny ponieważ widniała kartka pod maską z napisami "150w40" z czego te 150 było jakieś kombinowane, nie wiedziałem czy lał 10w czy 15w. Ale do rzeczy wlałem syntetyk i zmieniłem filtr. Przejechałem 800 km po raz kolejny zmieniłem olej i filtr. Następnie przejechałem 8000 km i zmieniłem olej i filtr (w tym czasie zrobiłem dolewkę w postaci 1,5L oleju, pewnie przez wycieki). Uszczelniłem pokrywę zaworów i zmieniłem odmę z zaworem bo wszystko się pociło i ciekło (chyba już od zakupu). Teraz nie widzę żadnego zużycia, silnik suchy i pracuje bardzo ładnie. Teraz bede zmieniał co 10 000 km. Wiem że trochę zainwestowałem ale wiem na czym jadę. Zrobiłem także zdjęcie przy uszczelnianiu pokrywy zaworów.20140412_105859.jpg

 

PS: olej który zalałem spełnia normę 505.00 odpowiednią dla silników na pompie rotacyjnej. Nie do PD. Jest to syntetyk, nie mylić z Full syntetykiem.

Edytowane przez piotrek24dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

castrol którym zalałem silnik spełnia normę do PD. raczej zostanę przy tym oleju ponieważ są za duże koszty jego zmienienia a jeżeli nic się nie dzieje z silnikiem to po co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnatec 10w40 nie spełnia normy dla PD ponieważ jest ona oznaczona symbolem 505.01. Spełnia natomiast normę do diesla bez PD 505.00. Olej ten nie jest też zalecany do turbo ze względu na to że jest tylko półsyntetykiem i w dodatku tylko syfiastym castrolem. Ale wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jaki olej zalać?? castrola edge 5w-40 czy jakiś inny. nie będzie żadnych problemów z wyciekami i uszczelkami po zalaniu syntetyka?? różne są opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne by była norma 505.01, producent dowolny. Motul, Liqui Moly, Valvoline - porządne produkty korzystniejsze od castrola.

POzdrówki

MArcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój passat przez kilka lat jeździł na maxlife 10W40. Potem na próbę zmieniłem na maxlife 5W40. Zaczęło się sączyć spod pokrywy zaworów. Wymieniłem uszczelkę i mam spokój. Silnik oleju nie bierze, nie mam żadnych wycieków - silnik suchutki.

 

Niestety nie zauważyłem żadnych zmian poza cichszym porannym uruchamianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim razie jaki olej zalać?? castrola edge 5w-40 czy jakiś inny. nie będzie żadnych problemów z wyciekami i uszczelkami po zalaniu syntetyka?? różne są opinie na ten temat.

 

 

MaxLife zawiera dodatki które zmiękczają stare uszczelki. Wycieki to możesz mieć chyba na castrolu z biegiem czasu. No chyba że ten syf który on wytwarza zaklei Ci kanały olejowe i silnik kaput. Lepiej mieć chyba czysty motor. A nie zaklejony papką z której nie wiadomo co będzie. Miałem taką samą sytuację co AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik na tym oleju nie bierze nic i nie ma żadnych wycieków a boję się że po zmianie na syntetyk zaczną się problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no i jeszcze jedno. ostatnio znajomy mechanik podłączyłe Vag-a i powiedział ze pompowtryski są ok. jeżdzę na tym oleju już 24 tys i nic jak na razie się nie dzieje złego wiec zmieniać pomimo to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniaj koniecznie, po to producent stworzył normę by się do niej stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności