Skocz do zawartości
davidoff

Mechaniczna Regulacja Bi Xenonu Passat B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie do osób które miały do czynienia z oryginalnym reflektorami Bi Xenon Hella w pasku B5Fl.

Za jakie regulacje odpowiedzialne są trzy śruby regulacji w lampie bi xenon które zaznaczyłem na 1 fotce? tzn która za co odpowiada?

 

Mój problem wygląda tak, po wymianie czujnika poziomowania oraz lewej lampy (od kierowcy) lewa lampa źle świeci, tzn byłem na ustawieniu lamp na stacji diagnostycznej i diagnosta ustawił obie lampy lecz nadal widzę że lampa od kierowcy nie świeci na wprost tylko snop światła skierowany jest ostro w prawą stronę tak że lewy xenon oświetla prawe pobocze. Natomiast prawa lampa świeci dobrze tzn do przodu w skutek czego wszystko np podczas mgły wygląda mniej więcej tak --> / | tak samo światła drogowe w lewym xenonie skierowane są mocno do dołu względem świateł drogowych w prawym xenonie.

P1060583.zm.jpeg

P1060591.zm.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twoje "czerwone" bliżej środka auta to regulacja " góra-dół" świateł drogowych - długich H7, natomiast te dwa "czerwone" bliżej zewnątrz to regulacja xenonu, i tak niżej- regulujesz "góra-dół" xenonu, a czerwone wyżej- prawo-lewo. Tylko pamiętaj: przy regulacji prawo-lewo , jeżeli będziesz kręcił w lewo - xenon automatycznie się będzie podnosił, analogicznie w drugą stronę- będzie się opuszczał. Tak po prostu jest skonstruowane jarzmo xenonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod dekielkiem zamykanym na zatrzask jest jeszcze regulacja prawo-lewo świateł drogowych - długich H7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ustawiać xenon na boki? skoro piszesz że i tak będzie się kręcił góra dół czy będę kręcił górną czy dolną śrubą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kręcisz xenonem prawo-lewo (wtedy masz ustawione światło "na wprost" czyli dobrze i pewnie za wysoko) później kręcisz góra-dół i zniżasz xenon do poziomu prawidłowego ( żebyś nie oślepiał nikogo).

Tak jak Ci napisałem wcześniej kręcąc xenonem np w lewo - ustawiasz światło w lewo, ale i automatycznie to samo światło podnosi Ci się do góry-tak jest skonstruowane i nic nie poradzisz.

Chyba już dokładniej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przydało się i mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez potrzebowałem i niegdzie nie mogłem znaleźć:D dzieki:cmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest moze jakas mozliwosc sprawdzenia przez maszyne czy cos takiego czy lampa swiecy na wprost a jesli ucieka prawo/lewo to ile. Tak jak jest u diagnosty tylko u niech maszyna sprawdza gora/dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności