Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Będę musiał prawdopodobnie wymienić nagrzewnicę, stąd mam pytanie, czy ktos ją demontował?

czy wyjęcie nagrzewnicy wiąże się ze zdjęciem deski rozdzielczej, czy tylko tylko schowek i część dolna?

 

jakby ktoś miał schematy montażu/demontażu to byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wyjęcie nagrzewnicy wiąże się ze zdjęciem deski rozdzielczej

 

tu pewno cię nie pocieszę ale nie wyjmiesz jej bez demontażu deski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie soczyście zakląłem pod nosem,

 

poleciał mi któryś wiatrak w nagrzewnicy, podczas hamowania wyje jak oszalały, i trochę bardzo irytuje,

nie jest to żaden poza nagrzewnicą wiec trzeba będzie ją zdjąć i sprawdzić ew. wymienić

 

Jakby ktoś miał schematy to byłby wdzięczny. ew. namiar na warsztat w wawie lub okolicach który robi takie rzeczy, bo jak będą chcieli to zrobić za przyzwoita kwotę to im oddam autko do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice w Passacie 3C wyjmuje siw w 30 minut:

-potrzebny torx 20 torx 15 i plaski wkretak deski nie ruszamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrzewnice w Passacie 3C wyjmuje siw w 30 minut:

-potrzebny torx 20 torx 15 i plaski wkretak deski nie ruszamy

 

 

oooo

pozytywnie,

a trochę więcej info ? co i jak po koleji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrzewnice w Passacie 3C wyjmuje siw w 30 minut:

-potrzebny torx 20 torx 15 i plaski wkretak deski nie ruszamy

 

Kolego chyba nie piszemy o tym samym, jak w 30 min i bez zdejmowania deski chcesz wyjąć nagrzewnicę, opisz jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie w passacie 3C nie ma koniecznosci zdjecia deski wszystko co musisz odkrecic to oslone pod nogami kierowcy na 3 torxy 20 potem nawiew na nogi na 1 torcie 20 nastepnie plastikowa zaslepkne na 3 torxy 15 lub kluczyk 5,5mm i juz ja widac teraz tylko dwie obejmy sciagamy i wyciagamy jak ksiazke z polki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieks za info, ale u mnie raczej się okaże że nie trzeba ciorać nagrzewnicy, ale wystarczy tylko dmuchawa nawiewów, bo to ona raczej jest powodem zamieszkałej sowy w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy bo juz mnie trafia :mad: - w momencie właczenia ogrzewania w aucie śmierdzi jak diabli. Teraz jak rankiem są temperatury bliskie zeru to zjawisko naslila sie bardziej. Uruchamiam nawiewy i obojetnie czy z AC czy bez jak leci cieple powietrze to od razu smierdzi jak diabli. Jak chlodze przy dodatnich temperaturach to jest ok. Tylko jak leci cieple powietrze to smierdzi.

Przeczyscilem klime i parownik juz ze sto razy. Co tu teraz zrobic bo juz nie da sie jezdzic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś filtry? Filtr kabinowy? Przy wymianie nagrzewnicy warto wymienić na modelowo 2008 w górę, pod nowe przełączniki ;) Tani mod a ile daje radochy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry wymienione, moj pasek jest z 2008 wiec chyba nagrzewnica rozwniez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś gdzieś Ci zdechło? Jakaś mysza wlazła zdechła i leży? Włączasz ogrzewanie to ciepłe powietrze nasila zapach, bez rozebrania chyba się nie dowiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślalem, ale jakby cos tam zdechlo to smrod by byl caly czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego właśnie nie cały czas. Mam ten sam problem w pracy na dużych obiektach, gryzonie pozdychały w wentylacji, i niestety gdy się robi ciepło albo zimno czuć zapach, ciepło zewnętrzne nagrzewa jak i ogrzewanie, przy normalnych temperaturach zapach jest nie wyczuwalny, nie zawsze czuć zapach.

 

Jak widzę po Twoim zdjęciu mieszkach gdzieś w domku, auto pewnie gdzieś w garażu lub pod chmurką więc możliwe, że coś się dostało a coś jak zdechnie śmierdzi paskudnie.

 

Jedyne co możesz tanio zrobić to pożyczyć kamere na drucie taką jaka jest używana do prześwietlania kanalizacji, do wypożyczenia w dobrych firmach wypożyczających sprzęt budowlany (ramirent itp) na elastycznym drucie dość sztywnym o średnicy ok 0,5cm masz kamerę i diodę LED i mały monitorek, możesz wkładać w nawiewy, od strony filtrów itp i przejrzeć cały układ. To tak na szybko co mogę Ci polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stwierdziłem, że przyczyną smrodu może wcale nie być nagrzewnica tylko ... ogrzewanie foteli. Włączyłem auto i ustawiłem grzanie foteli. Smrodek oczywiście jak zawsze ;) Tak sobie przypomniałem, że ten smród to chyba właśnie zawsze był jak włączałem grzanie foteli! Jutro spróbuje rano na wyłączonym ogrzewaniu włączyć grzanie foteli i sprawdzę. Tylko co tam może powodować taki smród??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał częste gazy i napierdział w fotel konkretnie :haha Nie sądze, żeby to było z foteli, ciężko by było czemukolwiek wleźc tam, żeby teraz gniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciapciak to troche inny smród :D

Nie wiem ale moze cos co sie uruchamia razem z ogrzewanymi fotelami taki smrod wydobywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymieniał ktoś z manualnej na full automat?

 

Bo mam manualna klime i chętnie bym to zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy jest gdzieś za przewodami które doprowadzają płyn do nagrzewnicy jakiś zawór który wpuszcza płyn do chłodniczki?? jak tak to w którym miejscu on sie znajduje prosze o pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wymieniał ktoś z manualnej na full automat?

 

Bo mam manualna klime i chętnie bym to zmienił.

 

Dobre pytanie, ja też bym zrobił sobie przerzutkę. Ale wydaje mi sie że to nie będzie takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności