Skocz do zawartości
trafyc

Jaki jest Wasz najkrotszy czas...wahacze...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupilem wahacze febi pod koniec kwietnia, miesiac pojezdzilem, a tydzien temu reklamowalem dolne, byly luzy...w zwiazku z tym czy ktos ma lepszy rekord w zuzywaniu wahaczy????

 

A na powaznie mam felgi aluminiowe 15", ET 35, czyzby one az tak drastycznie przyspieszaly zuzycie wahaczy, czy moze wahacze to chinszczyzna???.... :dobani:

Juz sam nie wiem, amory nowe, wiec o co biega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz jaka jest sprawność amortyzatorów? To ważne, bo przy ich sprawności na poziome 30-40% naturalnym jest, że je zakatujesz. Montowałeś amory oryginały SACHS'a? Takie jak są wkładane oryginalnie na taśmie produkcyjnej? Chodzi o gazówki. Jeżeli masz olejaki, to niestety, ale będzie walić podczas jazdy, niestety. :( Poza tym wybrałeś FEBI, pamiętaj, że jest to zamiennik. Ważnym jest też sposób montażu wahaczy, chodzi o to, że montaż powinno się przeprowadzić "na ziemi", gdy wahacze są w najbardziej zbliżonego do naturalnego sposobu ułożenia. Robienie "w powietrzu", naraża je na niepotrzebne naprężenia mechaniczne.

Co do felg, to 15" dają najlepszy komfort na naszych krajowych wertepach, więc przyczyny szybszego zużycia się wahaczy szukaj gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

trafyc, febi nie cieszy się dobrą sławą - raz jest ok a raz nie. Sprawdź w jakiej kondycji są pozostałe wahacze - to one mają największy wpływ na zużywanie się innych elementów. Felgi masz OK - sam jeżdże na 15'.

 

Dopiero teraz spojrzałem - mieszkasz w Sosnowcu i zastanawiasz się dlaczego tak szybko pada Ci zawiecha? Toż to najbardziej dziurawe miasto na Śląsku, tfu w Zagłębiu :).

 

sipowitz, nie ma czegoś takiego jak amortyzatory gazowe - są gazowo-olejowe. Do B5 nikt nie montuje olejówek, chyba nawet nie są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

6 tys km. po 5 wydawało mi sie ze cos stuka. Po 6 tys pojechałem do serwisu od zawieszeń i okazało sie że są luzy. Wahacze tez "Febi". Pytałem gościa który robił mi zawias -mówił że febi skupuje po prostu wahacze różnych firm i sprzedaje pod własna marka. Nie wiem czy robi tak na wszystkich rynkach czy tylko w PL. Chińszczyzna jak pokazuje życie moze sie trafic. Facet rozbierał miseczki tych wahaczy i podobno straszny chłam "dosłownie wióry" jak powiedział. BTW Gdzie kupowałeś te wahacze? Może na allegro? ;-)

Alufegi nie maja nic do rzeczy (o ile krzywe nie sa ;-) ) roziar 15 i ET 35 to jak najbardziej standard dla B5. Wahacze powinny wytrzymac co najmniej 100 tys. TAK na polskich drogach 100 tys. Poszukaj Lemfordera, a jezeli bedzie za drogi to solidna regeneracja. Ja byłem bardzo nastroszony do regeneracji ale za namowa postanowiłem zaryzykować. Puki co przejechałem ok 25 tsy km, a może trochę więcej i jest cisza luzów nie wyczuwam jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem gościa który robił mi zawias -mówił że febi skupuje po prostu wahacze różnych firm i sprzedaje pod własna marka

Masz może jakiś kontakt lub wiesz gdzie szukać? Chętniee pogonię swoje stare oryginalne 8 sztuk.

Poszukaj Lemfordera, a jezeli bedzie za drogi to solidna regeneracja.

Dokładnie! Jak szukasz namiaru na Lemfoerdera komplet (wahacze, łączniki, końcówki) w cenie poniżej 2000 pln, daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Primera, jak Ci wahacze w zamienniku wytrzymają na polskich drogach 100tyś km to stawiam Ci kratkę browca.

60-80tyś to max.

Powiem tak: reklamacja nie zostanie uznana (przez Febi), z racji fatalnego stanu polskich dróg żadna z firm produkującyh elementy zawiszenia nie rozpatruje reklamacji z terenu Polski. Wahacze zostaną wymienione przez warsztat lub przez hurtownię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Primera, jak Ci wahacze w zamienniku wytrzymają na polskich drogach 100tyś km to stawiam Ci kratkę browca.

W domyśle zapewne chodziło o Lemfoerdera.

Wahacze zostaną wymienione przez warsztat lub przez hurtownię

Tak czy inaczej, trzeba przedstawić kwitek potwierdzający montaż w warsztacie (pieczątka) oraz najlepiej mieć też kwit z tegoż warsztatu na wymienione amortyzatory, coby nie dawać podczas reklamacji żadnych argumentów celem jej odrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

sipowitz, Lemforder tak samo jak TRW to nie zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..goraca dyskusja, wiec tak :

 

1. amory mam gazowo olejowe wymienione rownolegle z wahaczami

 

2, Fakt wahacze byly zmieniane na lewarku, moze i jakies naprezenia powstaly...

 

3. Ok, w Sosnowcu jest od zaj..... dziur

 

4. Nie bede narazie kupowal nowych wahaczy bo maja dopiero miesiac, sprubuje regenerowac sobie stare LMF, po 2 comiesiac....co by nie zbankrutowac i najwyzej na jesien znow zmienie....

 

Ewentualnie:

Narazie reklamowalem dolne tylne, facet sie zdziwil ze tak szybko :hurra: , czekam na kase jak stuki pojawia sie na innych to tez je reklamuje, jak tylko sprzedawca bedzie mi zwracal kase w ramach gwarancji to z 5 lat tak moge jezdzic :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności