Skocz do zawartości
Piotr900

czujnik ciśnienia klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z czujnikiem ciśnienia klimatyzacji jak go sprawdzić powodem tego jest że na włączonym zapłonie odrazu sie włącza wentylator a jak ściągne z niego wtyczke to mi sie wyłącza. wentylator nie jest podpięty na krótko. czasami jak dam na econ to sie wyłączy ale żadko . prosze o pomoc zgóry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to usuń jeden z postów, bo podwójnie to wrzuciłeś.

 

Piotr900 napisał/a:

czasami jak dam na econ to sie wyłączy ale żadko

Rzadko tzn. jak :?: A nie jest przypadkiem tak, że jak wciśniesz ECON to się wyłącza :?: No to wszystko jest w porządku. Zapoznaj się lepiej z instrukcją użytkowania KLIMY :zdegustowany:

A tu masz link

->Gdzie jest czujnik ciśnienia KLIMY <-

 

A jak go sprawdzić - to też na forum powinieneś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że nie jest tak. jak wciskam ekon słychać tylko jak przekaźnik tyka a wentylator nadal chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź przekaźnik - może to jego wina. No i połączenia przy wentylatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik już sprawdziłem i jest oka połączenia również i też ok tylko ten czujnik nie wiem jak sprawdzić!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klima chłodzi prawidłowo a usterka jest raczej na obwodach el. to przydało by się podłączyć pod VAG i sprawdzić czy któryś z czujników lub przekaźników nie jest uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy na stykach 3 i 4 czujnika ciśnienia klimatyzacji powinien być obwód zamkniety bo jak go przedzwoniłem to 1 i 2 pin na czujniku jest zwarty i 3 i 4 pin też jest zwarty od czego to zależy napełniłem gaz u gościa i może zadłużo go nabił i dlatego mi sie włącza. prosze o podpowiedź. Zgóry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebulaa

Witam , czy wymiana czujnika ciśnienia wiąże się z spuszczeniem czynnika chłodzącego ???.muszę skurkowańca wymienić . Jak samochód stoi na wolnych obrotach to klimka działa schładza się nawet do 5 st(na kratce) . ale w czasie jazdy temp wzrasta i nie chce zejść niżej. po ponownym zatrzymaniu auta klima znowu chłodzi lepiej . wydaje mi się ze to wina tego czujnika, rosną obroty silnika sprężarka szybciej pracuje a czujnik widocznie wskazuje za dużą wartość i sprężarka się odłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wymiana czujnika ciśnienia wiąże się z spuszczeniem czynnika chłodzącego ???.
dla swojego bezpieczeństwa podjedź do kogoś kto odciągnie czynnik i po wymianie go załaduje,nie wiesz przecież czy zaworek pod nim lub oring jest ok ? Na allegro znajdziesz kompletny czujnik z zaworkiem i oringiem. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności