Skocz do zawartości
hepos

B5 - zamarznięte zamki oprócz bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Odpiąłem aku do naładowania i zamknąłem auto. Niestety nie da sie go otworzyć z kluczyka (może ktoś sie włamywał - kluczyk nie wchodzi nawet do połowy :|) jedynie da radę otworzyć bagażnik. Czy jest jakaś możliwość rozłożenia siedzeń przez bagażnik w b5 sedan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdziesz bardzo prosto. Sam się włamywałem przez bagażnik po tym, jak przy wyjętym akumulatorze uszkodziłem (bardzo łatwo, strasznie to delikatne) zamek w drzwiach. Wchodzisz do bagażnika, od strony pasażera odchylasz do przodu siedzenie (wkładasz jakąś deseczkę itp.), wkładasz jakiś cienki mocny drut. Drut musi być też odpowiednio wygięty tak, aby podnieść do góry ten zaczep który zamyka składanie siedzeń. Drut dojdziesz jak wygiąć. Mając gotowy, wejdziesz w 2, 3 minuty. Tylko pamiętaj, że od strony pasażera, bo od kierowcy będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka gimnastyka na parkingu pod marketem ?:) kurcze nawet druta nie mam . moze jakiś rysunek poglądowy ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie znajdę tego drutu. Jest ciemno i zimno :-P Po prostu wyginasz na końcu kawałek pod kątem 90 stopni - z tego co pamiętam. Najlepiej sobie popatrz na ten zatrzask w siedzeniu i wtedy sam dojdziesz co Ci będzie potrzebne do wysunięcia tego (jak ja to zrobiłem). Może masz coś w domu, jakiś haczyk itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm a stara metoda to odpada , mianowicie podgrzać delikatnie kluczyk i wsadzić do zamka a jak to nie pomoże to psiknąć odmrażaczem (u mnie sprawdziły się obie metody jak miałem Golfa 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności