Skocz do zawartości
lukaszstatucki

zatarta sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Jakiś czas temu zatarła mi się sprężarka od klimy... w związku z tym moje pytanie czy do mojego Passata (2.8 v6) jest jeden typ sprężarki czy muszę najpierw ją zdemontować by zobaczyć numery lub coś takiego???

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

 

Jakiś czas temu zatarła mi się sprężarka od klimy... w związku z tym moje pytanie czy do mojego Passata (2.8 v6) jest jeden typ sprężarki czy muszę najpierw ją zdemontować by zobaczyć numery lub coś takiego???

dzięki za pomoc

 

Podaj nr VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wvwzzz3bzxe417826

 

Dlaczego po nr VIN wychodzi, że kod silnika to APR, a Ty w profilu masz ALG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego po nr VIN wychodzi, że kod silnika to APR, a Ty w profilu masz ALG?

 

już poprawiłem nie zauważyłem tego błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

są dwa numery pasujące do Twojego samochodu

1. 4B0 260 805 B

2. 4B0 260 805 BX - jeśli masz ten numer to starą sprężarkę będziesz musiał oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli sprężarkę z takimi numerami mogę szukać tak? dziękuję bardzo za pomoc. wiesz planuję zakup używanej więc myślę że nie bedę musiał starej oddać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli sprężarkę z takimi numerami mogę szukać tak? dziękuję bardzo za pomoc. wiesz planuję zakup używanej więc myślę że nie bedę musiał starej oddać

 

Tak, te numery są zamienne. A co do zdawania starej części, to podałem jak pisze w Etce żeby później nikt nie robił problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak, zalezy czy zatarla ci sie "w srodku" np. z braku czynnika czy na lozysku na kole pasowym. Jak na kole pasowym to nawet chyba nie musisz jej zdejmowac a lozysko to koszt 50zl a jak w srodku to tylko uzywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wiesz co bardzo dobre pytanie...

najpierw pojechałem do elektronika i stwierdził ze uszkodzone jest "sprzęgiełko" bo nie dostaje prądu, po czym pojechałem do kolesia od klimy i powiedział że nie może jej w ogóle ruszyć że się nie obraca wiesz ja się na tym nie znam dlatego jakoś próbuje rozwiązać ten problem sam

a koleś od klimy powiedział tak: zostaw auto a koszt naprawy to ok 1200 zl bo musi przód rozebrać i takie tam

 

aaaaa i najważniejsze czynnik chłodzący był tylko stwierdził że na filtrze klimy było dużo brudu tyle wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze powinieneś zmieścić siew jakichś 600-700zł.tylko pamietaj że przy wymianie sprężarki musisz płukać cały układ bo będzie pełno opiłków w układzie.I żadna maszyna do płukania tu nie pomoże.Każdy waz z osobna trzeba wyciagnać i przepłukać.Przy tym wymiana filtra i powinno działać jak nowe.Bez płukania układu możesz zapomnieć o chłodzie z kratek i nastawić sie na ponowną wymianę sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę ze powinieneś zmieścić siew jakichś 600-700zł.tylko pamietaj że przy wymianie sprężarki musisz płukać cały układ bo będzie pełno opiłków w układzie.I żadna maszyna do płukania tu nie pomoże.Każdy waz z osobna trzeba wyciagnać i przepłukać.Przy tym wymiana filtra i powinno działać jak nowe.Bez płukania układu możesz zapomnieć o chłodzie z kratek i nastawić sie na ponowną wymianę sprężarki.
żadne płukanie nie jest potrzebne ja sam wymieniałem sprężarkę w garażu ponad rok temu i od tamtej pory śmiga jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a koleś od klimy powiedział tak: zostaw auto a koszt naprawy to ok 1200 zl bo musi przód rozebrać i takie tam

 

Co!? Zmień mechanika... ze sprezarka max to 350-400zl! Nie wiem jak jest w V6, bo nigdy nie dobieralem sie do tego silnika. Ale do TDI, i benzyn <2.0 zdejmujesz bez edmontazu przedniej czesci, tylko pasek. Wydaje mi sie, ze w V6 sprezarka bedzie w tym samym miejscu...

 

I tak, pojedz do goscia co ma sprzet do sciagania czynnika, niech sciagnie pozniej Ty wymianiasz sprezarke u mechanika i z powrotem jedziesz do niego na czynnik i ew. braki uzupelniasz :P Zadnej filozofiitylko troche jezdzenia. I zalezy jak jest zatarta. Musiszto obadac - podstawowa kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czynnik już mam ściągnięty, niestety przy 2.8 trzeba ściągać wszystko pas chłodnice itp nie wiem co do płukania bo ten fachowiec powiedział że ma urządzenie do czyszczenia układu to niby czyści cały układ i później jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz potrzebowal sprezarke to ja mam z moj rozbitej Cordoby

jak bedzie pasowala to jest na sprzedaz jak by co

Klima dzialala do samego konca

 

Silnik w Cordobie byl AHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żadne płukanie nie jest potrzebne ja sam wymieniałem sprężarkę w garażu ponad rok temu i od tamtej pory śmiga jak ta lala.
Widocznie nie była zatarta spręzarka.Uwierz mi że w układzie pozostaje sporo opiłków.A passat ma przed zaworem rozprężnym taka siateczkę która to ma zatrzymać.Zapchana siateczka =nie działajacy układ, albo ograniczenie jego wydajności na tłoczeniu co wiaże sie ze wzmożonym wysiłkiem dla spręzarki a w konsekwencji jej ponownym zatarciem.Także nie wypłukanie układu a działajaca (do czasu)sprężarka nie koniecznie musi oznaczać sukces.

 

I tak, pojedz do goscia co ma sprzet do sciagania czynnika, niech sciagnie pozniej Ty wymianiasz sprezarke u mechanika i z powrotem jedziesz do niego na czynnik i ew. braki uzupelniasz
Nie wiem czy wiecie ale po ściągnięciu czynnika z auta przez zakład, automatycznie zakład staje sią jego własnością(Ustawa o czynnikach zubożających warstwę ozonowa)Warsztat ten sam czynnik może nam wtedy sprzedać a nie przechować.Oczywiście Jeżeli maja uprawnienia do obracania takimi czynnikami. Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy wiecie ale po ściągnięciu czynnika z auta przez zakład, automatycznie zakład staje sią jego własnością(Ustawa o czynnikach zubożających warstwę ozonowa)Warsztat ten sam czynnik może nam wtedy sprzedać a nie przechować.Oczywiście Jeżeli maja uprawnienia do obracania takimi czynnikami.
to prawda ale ja jak scioągfałem 3 razy w ciągu tygodnia to za każdym razem mi dawał na nowo a dopłacałem tylko po 10 zł za usługę więc i tak było cacy wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BIEPIO

Witam serdecznie.

 

Wystąpił u mnie problem z sprzeżarką Zexel. W trybie eco słychać piski łożyska - zewnętrzny pierścień koła kręci się a co jakiś czas obraca wewnętrzny klimy. Natomiast jak odpale klime wszystko działa chłodzi ale całe koło się trzęsie kiwa telepie ??? I tak się zastanawiam która część mogła się zepsuć. Czy wystarczy wymienić łożysko sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też piszczy i też nie wiem co. hałasuje tylko jak załącze klime na AUTO na ECO jest cicho boje się że to bedzie sprzęgło a troche kosztuje. Czy w 2.0 benzyna 115KM i 2,3 benzyna 170 KM V5 są takie same sprężarki klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrazie czego mam sprezarke o nr 4A0 260 850AE na sprzedaż za dobre pieniadze ;) taki ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności