Skocz do zawartości
Piotr4

Problem z tylnią klapą

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, słuchajcie mam raki oto problem. Od kilku dni nie mogę otworzyć tylniej klapy w moim Variancie. Próbowałem alarmem, kluczykiem i nic. Dodam tylko, że drzwi działają normalnie. Co może być przyczyną ? Czyżby coś było nie tak z linką w zamku ? Proszę bardzo o pomoc ;-) Pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyj googli wpisując zamek kombi vw b5 lub forumowej wyszukiwarki (jeśli działa) wpisując zamek kombi

stawiam na mikrostyk przez który siłownik się nie cofnął lub zablokował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to kolega ma 3B, a tam nie ma mikrostyku. Klamka ma cięgno sztywne do zamka. Jedynie siłownik centralnego nie ustawił się w pozycji otworzonej, lub ww cięgno spadło z klamki czy zamka. Zdjąć tapicerkę tyłu, od góry delikatnie odchylając i jakimś haczykiem pomóc dla zamka się otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użyj googli wpisując zamek kombi vw b5 lub forumowej wyszukiwarki (jeśli działa) wpisując zamek kombi

stawiam na mikrostyk przez który siłownik się nie cofnął lub zablokował

 

A jak się dobrać do tego mikrostyku ?? Od zewnątrz, czy od środka próbować jakoś zdjąć ten plastik - choć wątpię czy to możliwe wogóle ;-):?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno wystarczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, thx panowie za porady ;-) Stawiam na ten siłownik ...

 

ziaaiz - aby zdjąć tą tapicerkę to nie trzeba przypadkiem żadnych śrub odkręcać tam na dole przy połączeniu klapy ze zderzakiem/ krawędzią bagażnika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lini dolnej nie ma śrub, dwie są po bokach u gory przy krawędzi z szyba (torx) i dwie są we wgłębieniach (uchwytach) od gory są małe zaślepki i pod nimi po jednym wkręcie, reszta to zaczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uderz dosc mocno (ale nie za mocno , aby nie wgiąć blachy) w klape bagaznika pod zamkiem . Okolo 15- 20 cm od dolnej krawedzi klapy. Powinno puscic. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie chciałbym się dołączyć ponieważ mam problem z tylnią klapą i nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi.Stało się to tak gdy przychodziłem do Paska i raz mogłem otworzyć a raz nie,ąż wreszcie na drugi dzień nie otworzyłem przyciskiem tylko musiałem kluczem.Nie wiem co się stało a w Vagu wyszły mi następujące błędy i też dodam że wszystko inne chodzi :

 

1141 Włącznik do odryglowania tylnej klapy-E165

nieprawidłowy sygnał

947 Włącznik otwierania bagażnika-E188

zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

929 Siłownik zamka centralnego prawy przód-F221

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

930 Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

931 Siłownik zamka centralnego prawy tył-F223

nieprawidłowy sygnał

 

Rozebrałem osłonę klapy i posprawdzałem miernikiem/voltomierzem i wszędzie napięcie jest.I jeszcze do tego wszystkiego przez 3 lata od zakupu nie chodził mi przycisk w drzwiach kierowcy otwierania klapy i teraz zaczoł chodzić.Dziękuje za odp i Pozd : matys187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Liban

Witam pierwszopostowo.

 

Mam Pasata kombi 99rok 110km. Granatowy:)

 

Mam problem z otworzeniem klapy bagażnika.

 

Otóż, zamek śmiga elegancko z pilota ale nie otwiera klapy.

 

Wygląda, że listwa z klamkami przy światłach do rejestracji jest wyłamana????

 

Ktoś chyba sie dobierał do auta.

 

Jakie kroki podjąć aby sprawdzić co nie działa jak trzeba?

 

Klamki latają luźno bez oporu - czy otwarty, czy zamknięty.

 

Nie znam się w temacie. Prosze o poradę jak podejśc do tematu.

 

pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

musisz dostać sie do bagażnika od środka auta. zdjąć pokrywę plastikową z klapy bagaznika. w mocowaniach na rączki powinieneś mieć po jednej śrubie na krzyżyk zwykły i reszta zatrzaski(mocno mogą trzymać). Potem wszystko już będzie na wierzchu, patrzysz w bebechy ciągniesz za pręt który idzie fizycznie do zamka i otwierasz "ręcznie" klape, reszte już możesz zobaczyć na stojąco przy otwartej klapie ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności