Skocz do zawartości
verdi70

szalejące szyby drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem dziś akumulator na nowy i zonk. Podczas wymiany zostawiłem otwarte okno w drzwiach kierowcy, teraz po podpięciu nowej bateryjki wariuje zamykanie szyb w drzwiach. Po jednym kliknięciu szyba zamykała sie do samego końca, obecnie zamyka się wyłącznie kiedy trzymam wciśnięty przycisk zamykania. Czasem jak jest opuszczona do połowy próbuję otworzyć do końca, a okno sie zamyka... Po odpięciu aku na nowo, te cuda występują już we wszystkich drzwiach. Przy zamykaniu szyb z pilota totalna samowolka - czasem 3 się zamykają, a kierowcy otwiera. Pomocy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to pomoze ale jest cos takiego jak kalibracja? szyb / podnoszenia ...

opuszczasz szybe na dol ... trzymasz jeszcze przez 3-5s przycisk ... nastepnie w gore i ta sama opcja 3-5s w gore ...

 

moze bedzie to pomocne.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to kolego - po odpięciu aku trzeba "nauczyć" szyby gdzie jest ich skrajne położenie zamkniecia i otwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy szyby sie nauczyły ;-), ale ta od kierowcy dalej nie robi co zechce :-( To był chyba zły pomysł zostawić ją opuszczoną podczas wymiany akumulatora.

Ale dziękuję za radę. W 75% pomogło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zrób to jeszcze raz..Zamknij szyby, odłącz na chwilę aku, po czym naucz je pracy od początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos poważniejszego :-(. Zrobiłem jak wyżej i dalej trzeba trzymać przycisk by szyba sie opuszczała albo podnosiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozwiązać problem?

Mam to samo, ale uaktywnia się tylko zimą, latm szyba chodzi jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie to kolego - po odpięciu aku trzeba "nauczyć" szyby gdzie jest ich skrajne położenie zamkniecia i otwarcia.

nie zawsze

 

Chyba cos poważniejszego . Zrobiłem jak wyżej i dalej trzeba trzymać przycisk by szyba sie opuszczała albo podnosiła.

podepnij pod kompa, pokasuj błędy, zrób adaptację szyb kompem a nie przyciskami, jeżeli to nie pomoże to trzeba szukać w innym miejscu przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo, ale uaktywnia się tylko zimą, latm szyba chodzi jak powinna.
Chyba przyciera się cały mechanizm otwierania szyby.Mam tak samo u siebie,jak zimno silnik ma opór i dzieją się dziwne rzeczy,ale jak tylko zrobi się cieplaj wszystko wraca do normy.Już jakiś czas zbieram się do rozebrania drzwi i zrobienia z tym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba przyciera się cały mechanizm otwierania szyby.Mam tak samo u siebie,jak zimno silnik ma opór i dzieją się dziwne rzeczy,ale jak tylko zrobi się cieplaj wszystko wraca do normy.Już jakiś czas zbieram się do rozebrania drzwi i zrobienia z tym porządku.

Będzie cieplej to rozbiorę te drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak otwieram lewa szybe i zatrzymie w polowie, nastepnie chce zamknac, to sie dalej otwiera, p odrugiej probie sie zamyka. Nigdy nie kalibrowalem szyb, zrobie to za niedlugo i napisze czy pomoglo. Czy przed kalibracja musze odpiac AKU, czy po prostu przytrzymac klawisz dluzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak otwieram lewa szybe i zatrzymie w polowie, nastepnie chce zamknac, to sie dalej otwiera, p odrugiej probie sie zamyka. Nigdy nie kalibrowalem szyb, zrobie to za niedlugo i napisze czy pomoglo. Czy przed kalibracja musze odpiac AKU, czy po prostu przytrzymac klawisz dluzej ?
Było gdzieś na forum.Tak jak pisałem trochę wyżej,przyciera się mechanizm zamykania.A że w naszych paskach jest zabezpieczenie przed "przycięciem palca" czujnik traktuje opór jako "palec"i dlatego otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co zrobic jak sie przeciera?
Jak u mnie za oknem się przeciera to zasłaniam żaluzje :lol

A tak poważnie,wydaje mi się że trzeba rozebrać i przesmarować mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam troche inny problem klamka mi sie zepsul wiec musialem wszystko rozebrac szybe wyciągam po zlozeniu wszystkiego jak zamykam szybe do samego konca sama sie otwiera do polowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam troche inny problem klamka mi sie zepsul wiec musialem wszystko rozebrac szybe wyciągam po zlozeniu wszystkiego jak zamykam szybe do samego konca sama sie otwiera do polowy ??

 

podłącz kompa, zobacz błędy, przeprowadź adaptację sterownika w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy Panowie! Szukam i szukam... od 2 tygodni jestem posiadaczem VW Passata B6 combi w Comfortline.

Kupiłem go z nie otwierającymi się tylnymi szybami. Sprzedający nie potrafił powiedzieć dlaczego nie działają.

Nie otwierają się ani z pozycji kierowcy, ani żadna z osobna przyciskami w tylnych drzwiach.

Czy to może być bezpiecznik? Jeśli tak to gdzie go odszukać i jaki zakupić?

Przyciski są podświetlone. Blokada szyb z pozycji kierowcy też wydaje się być aktywna, ale obie tylne szyby ani drgną...

Chciałbym to sam naprawić bo dziś mam troszkę czasu, sobota, ładna pogoda warto spędzić ją ze swoim Passkiem.

Pomoże mi nawet link z forum z możliwościami rozwiązania problemu bo sam nie mogę nic znaleźć od 1,5 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłącz kompa, zobacz błędy, przeprowadź adaptację sterownika w drzwiach

 

Opisze ktoś dokładnie jak to zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panjanek

witam, mam problem z elektrycznymi szybami, czasami po otwarciu drzwi kierowcy same się otwierają, czasami to się dzieje podczas jazdy, czasami się otwieraja troche a czasami całe, czasami troche się otworzą i od razu zamykają i ponownie otwierają, jak wyłączę silnik to z kluczyka mogę zamknąć wszystkie szyby ale po przejechaniu 100 metrów ponownie otwierają się, przyciski w drzwiach wtedy nie reagują (nie można zamknąć), często kiedy wracam do auta, szyby są opuszczone całkowicie mimo tego iż przed odejściem od auta sprawdziłem czy szyby są zamknięte, w czym tkwi problem i jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności