Skocz do zawartości
serek

VCDS a VAG COM - różnice wyników pomiaru/odczytu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się z pytaniem do osób korzystających z obu interfejsów - nowego VCDS i starych kopii VAG COMa. Niedawno robiony pomiar kąta wtrysku wykazał znaczną różnicę w otrzymanym wyniku. Korzystając z opcji TDI Timing chciałem ustawić kąt wtrysku na środkowej (niebieskiej) linii z pomocą VCDS. Udało się ale wartość kąta wynosi np. 55. Z kolei podłączając VAGa ten sam wynik (55) powędrował wyżej, pomiędzy niebieską a zieloną linią.

Napisałem maila do producenta VCDS z pytaniem czy to znane im zjawisko ale odpowiedź standardowa - czas między przejściem z VAG na VCDS to ileś tam lat i wszystko możliwe.

Skoro tak to czy sam VAG jest teraz miarodajnym narzędziem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obydwa są miarodajne. Pytanie tylko jaką temperaturę paliwa wskazywały te interfejsy podczas pomiaru gdyż w znacznej mierze te zółte krzyżujące się linie zależne są m.in. właśnie od temperatury paliwa i wiadomo jest aby zawsze wybrać odpowiedni kod silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje stary temat.

 

Chcialbym sie zapytac ktory z wyzej wymienionych programow jest lepszy do diagnozy silnikow TDI?

Wiem ze VCDS to nastepca VAG-COMa ale jakie sa roznice miedzy tymi programami?

Czy diagnoza np wtryskow w obu programach pokaze to samo?

 

Dzieki za odp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darmowe wersje - VCDS jest świeższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zdobyć Vag Com 409?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowy jestem i też szukam programu z kablem do diagnozy auta. Jaki wybrać program vag czy vcds-a. Proszę o porady osób znających się na rzeczy silnik to v6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam osoby która posiada na sprzedaż kabel vcds 1212 hex can?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam soft i kabel do diagnostyki VW B7 jaki sprawdzony i polecany. Nie na warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie.

Poszukuję do domowej diagnostyki i drobnych adaptacji i znalazłem coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/VAG-COM-16-8-4-VAGCOM-16-8-VCDS-HEX-CAN-USB-Interface-VAG-16-8/32788074819.html

 

Ale w opisie jest napisane, że nie łączy się z grupą samochodów w której jest wskazany passat B7, choć przy tym wpisie jest 'OK', więc już nie wiem jak to mam rozumieć i czy ten kabel będzie działał czy nie. :umm

Podobne wpisy są na aukcjach starszych wersji 16.8 i 15.7.

 

Testował ktoś te klony z passatem B7 i może napisać jak to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Świeżo upieczony właściciel B8 szuka odpowiedniego interfejsu do diagnostyki/flashowania. VCDS czy VAG COM - koszt do 1300zł, warto oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności