Skocz do zawartości
maystero

Problem ze zbiornikiem spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szanowni użytkownicy Passatów!

Otóż.... wczoraj jadę do domu i brakło mi płynu w spryskiwaczach. Oczywiście wcześniej nim brakło włączyła się żółta ikona że płyn się skończył. Ale, że strasznie auta chlapały, to nim dojechałem do domu płynu brakło całkowicie. W domu dolałem płynu pod korek i TU ZONK. Żółta ikona nie zgasła :( Dalej się świeci sygnalizując błąd (brak płynu) po odpaleniu auta, mimo że płynu jest pełno.

Czego to może być przyczyna? Niby nie feler, ale wkurza :(

Może ktoś dysponuje zdjęciami samego zbiornika? Chciałbym wiedzieć gdzie i jak idą kable do tego zbiornika. Szukałem zdjęć na Allegro ale za bardzo nie widać. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy działa Ci spryskiwacz ? Jesli tak to prawdopodobnie uszkodził się czujnik poziomu płynu spryskiwaczy. Czasami zdarza się ze blaszki pokryją sie jakims dziadostwem i nie działa własciwie. Jesli ktoś podlinkuje Ci schemat z etki (bo aktualnie ja nie mam mozliwości) to metodą jest poskrobanie po tych płytkach. W b5 pomogło to pewnie w w b6 pomoże :)

 

P.S Jaki płyn wlałes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś dysponuje zdjęciami samego zbiornika? Chciałbym wiedzieć gdzie i jak idą kable do tego zbiornika. Szukałem zdjęć na Allegro ale za bardzo nie widać. Proszę o pomoc.

 

oj widać że słabo szukałeś, może dlatego że daleko jak masz wszystko pod nosem :lol

w mojej instrukcji masz dużo zdjęć, zajrzyj tutaj Instrukcja podłączenie spryskiwaczy reflektorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S Jaki płyn wlałes ?

Oj nie pamiętam. Jakiś na temp. -22C.

 

oj widać że słabo szukałeś, może dlatego że daleko jak masz wszystko pod nosem :lol

w mojej instrukcji masz dużo zdjęć, zajrzyj tutaj Instrukcja podłączenie spryskiwaczy reflektorow

Dzięki. Popatrzę w domu na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

mam pytanie , czy wlewając płyn do spryskiwaczy i wlejemy za dużo to jest jakiś otwór przelewowy ze nie wybije nam górą , bo właśnie miałem taki przypadek , w pewnym momencie płyn tuz przed końcem zbiornika, płyn poszedł gdzieś bokiem-dołem...

 

Prośba o info ile wchodzi płynu i czy u Was tez tak jest- taki objaw "przelania" płynu.

 

Pozdrawiam

BEN

Edytowane przez benaf82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nalewam po sam korek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w modelach ze spryskiwaczami zbiornik jest dwu czesciowy,moze puscilo uszczelnienie .plynu 7 litrow do dwu czesciowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam spryskiwaczy na reflektory , przed chwilą wlałem ok.4l i pod konie powtórka z rozrywki , chlusnęło płynem....

Podejrzewam że gdzieś się rozszczelnił zbiornik , ale jak to sprawdzić bez zdejmowania zderzaka to nie mam pojęcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności