Skocz do zawartości
rutek21

Dodatkowe otwieranie tylnej klapy bagażnika kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sluchajcie mam pytanie odnośnie centralnego zamka w klape bagażnika kombii. Chciałbym zrobić sobie otwieranie bagażnika na osobnym kanale w centralce mam taką opcję. Pytanie gdzie w aucie mogę się podpiąć abym osiągnął swój zamierzony cel????.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że passat przed liftem??

Musisz zdjąć tapicerkę klapy, żeby zobaczyć jakie przewody idą do silniczka od otwierania, później takich samych przewodów szukasz w lewym boczku bagażnika i podpinasz się pod silniczek.

Pamiętaj, że z centralki masz wyjście niskoprądowe do sterowania przekaźnika, nie możesz bezpośrednio podpiąc się do silniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co napisał Sławek, odnosi się do sytuacji, w której przycisk wewnątrz kabiny otwiera zamek klapy.

Przy wersji, w której przycisk ten odblokowuje jedynie mozliwość otwarcia, trzeba ciagnąć przewód do tylnej klapy, oczywiście i w tym wypadku, tak jak napisał Sławek, między przewodem centralki alarm., a siłownikiem, musi znależć sie przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak passek przed liftem. Czyli od swojej centralki musze ciągnąc kabel aż do tyłu tam zlokalizować kabel, a jaki przekaźnik muszę wsadzić możecie mnie oświecić ponieważ nie wiem. Tak interesuje mnie abym mógł otworzyć tylko tylną maskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak passek przed liftem. Czyli od swojej centralki musze ciągnąc kabel aż do tyłu tam zlokalizować kabel, a jaki przekaźnik muszę wsadzić możecie mnie oświecić ponieważ nie wiem. Tak interesuje mnie abym mógł otworzyć tylko tylną maskę
Musisz przeciągnąć przewód, jeżeli przyciskiem wewnątrz kabiny nie otwierasz zamka klapy , a jedynie odblokowujesz mozliwość jego otwarcia ręcznie, panimajesz ?

Przekaźnik 12V-wy. Kup taki do zastosowań "motoryzacyjnych", w plastikowej czarnej(zwykle) obudowie, jego wyprowadzenia to konektorki tzw. "męskie"... ale co ja tam będę tłumaczył- masz zdjęcie

am3-12cf.jpg

Plusem zastosowania takiego przekaźnika, jest możliwość umiejscowienia go w skrzynce przekaźników auta.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku przed liftem w ogóle nie ma przycisku do otwierania czy odblokowywania klapy bagażnika. Sygnał idzie z modułu komfortu, tak samo jak do tylnych drzwi. Po południu sprawdzę schemat, ale wydaje mi się że musisz podać masę na przewód do otwierania tylnej klapy. Wtedy obyłoby się bez przekaźnika, bo pewnie ten dodatkowy kanał w centralce podaje właśnie masę. Zamykanie realizowane byłoby razem z pozostałymi drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadza się nie ma w passku b5 przed liftem guzika do otwierania tylnej klapy, będę wdzięczny jak mi powiesz który ewentualnie jaki kolor przewód w module odpowiada zamykanie/otwieranie tylnej klapy. Czyli jak rozumiem tym kanałem i guzikiem na pilocie będę mógł tylko otworzyć klapę z tyłu a żeby zamknąć to już normalnie guzikiem co zamyka się całe auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że orginalne kluczyki do auta są bezpilotowe, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że orginalne kluczyki do auta są bezpilotowe, tak?
Nawet jeżeli ma z pilotem to ma tylko 2 przyciski - zamknij - otwórz. Kolego rutek21 w wiązce przewodów idących od zamka tylnej klapy powinieneś mieć m.innymi 2 przewody o kolorach brązowo/niebieskim i brązowo/zielonym. Podanie masy na jeden z nich powinno zamknąć c.zamek, natomiast na drugi otworzyć c.zamek. Sprawdź to - będzie ci oczywiście otwierało i zamykało cały samochód, a nie tylko klapę. Dlatego, gdy już zlokalizujesz przewód od otwierania (jeden z tych dwóch który ci podałem) wepnij się tam z kablem od centralki alarmowej, który ma otwierać bagażnik. Będziesz musiał zastosować diodę prostowniczą która nie poda masy na resztę samochodu - żeby ci nie otwierało całego auta. Sprawdź również czy centralka alarmowa nie uruchomi alarmu gdy wciśniesz ten trzeci przycisk - jego naciśnięcie powinno wyłączyć alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pilocie mam 3 przyciski ponieważ nie jest to ori moduł od centralnego zamka ponieważ auto nie miało od początku pilota tylko potem ktoś sobie dołożył. Jak rozumiem gdy zlokalizuje kabel od otwierania klapy tylnej to powiedz mi gdzie mam wpiąć diodę przy centralce na dodatkowym kanale jedną stopkę na dodatkowy kanał a drugą stopkę na dokładany kabel biegnący do przewodu otwierającego klapę tylnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że masz jakąś centralkę alarmową uzbrajaną z pilota. Od początku - najpierw sprawdź czy po naciśnięciu na pilocie tego przycisku od otwierania bagażnika pojawia ci się na tym wolnym kablu(nie piszesz o tym, ale chyba tak jest) od tej dokładanej centralki masa. Jeżeli tak, to musisz zlokalizować te dwa przewody o których pisałem i sprawdzić który z nich odpowiada za otwieranie przykładając do nich masę. Jak to zrobisz i potwierdzisz, to daj znać napiszę co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam przycisk w drzwiach do otwierania tylnej klapy ale nie dziala co moze byc przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam przycisk w drzwiach do otwierania tylnej klapy ale nie dziala co moze byc przyczyna ?

 

Kolego przycisk o ktorym piszesz nie sluzy do otwierana klapy a do odblokowania mozliwości jej otwarcia w przypadku "zamkniecia" jej zamkiem w tylnej klapie. Mozesz to bardzo latwo sprawdzic poprzez przekrecenie zamka w tylnej klapie i probe otwarcia jej klamka, nie otworzysz jej. Dopiero po nacisnieci przycisku w drzwiach bedziesz mial mozliwosc jej otwarcia :) takie zabezpieczenie przed nieuprawnionym otwarciem klapy gdy np stoisz w korku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności