Skocz do zawartości
jaro7104

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem, że ten typ tak ma i należy się nie przejmowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeżeli jedziesz dynamicznie to wskazówka powinna trzymać pion, jeśli zaś zwolnisz lub się zatrzymasz, jest zimno a silnik nie jest jeszcze wystarczająco rozgrzany (w sensie olej) wskazówka ma prawo opaść.

 

U siebie dołożyłem nawet termostat DSG, tyle drążyłem, tyle naprawiałem, tyle czytałem, że nie ma możliwości żeby było inaczej, trzeba się z tym pogodzić choć przychodzi mi to z ogromnym trudem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś temp. +2 testowałem auto bez uzycia wentylatora nagrzał się bardzo szybko do 90 stopni po 6km w miescie! następnie na myjni wlaczylem dmuchawe na maksa i temp na maksa i na postoju po 3 min spadla temp do 70. Rozgrzalem go do 90 stopni i na parkingu na postoju przy wylaczonej dmuchawie trzyma poziom 90 stopni. Czyli faktycznie ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatni raz podziele swoją wiedzą sprawdzaną co prawda tylko w b7mkach ale 3 roznych.... dsg i nie dsg,

 

nawet jak po pelnym rozgrzaniu.... tak jezdzie 30minutowej gdy juz konkreetnie pokaze mi 90 sto to nie ma prawa drgnąć.

 

przy -7 stałem rowno godzine pod firmą bo czekalem na klienta,

 

auto odpalone non stop i temp na mnie wiałoo z predkoscią wiatraka 2ka i 23 stopnie ustawione bo co chwile wychodzilem na zewnątrz - pasazer palił fajki :)

 

i ani drgnęła.

 

taki sam test zrobilem rok temu 2h z kolega w aucie pilismy piwo, przy -10

 

nie drgnęła a nawiewy chodziły.

 

 

jak drgnie to znaczy że coś jest nie tak. i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje przemyślenia i obserwacje.

Stoję, silnik pracuje na wolnych obrotach. Duże obciążenia (światła, fotele, farelka) powyłączane. Spalanie pokazuje mi 0,6 l/h.

-4 na zewnątrz.

Pół litra oleju napędowego gdybym miał spalić w jakimś piecu, ale tak powoli, przez godzinę. Miałoby to zagrzać dobrych parę litrów wody. A jeszcze przeciąg, wieje lodowatym powietrzem. Jak to się ma zagrzać!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy był wymieniany płyn chłodniczy? Jaką ma temp zamarzania? I najważniejsze - czy jego poziom na zimnym jest pomiędzy min i max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn mam nowy g12 rózowy zalany miesiąc temu. Na zimnym stan mam miedzy dolna, a górna kreska w połowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam z tym problem w swoim B6, praktycznie zawsze temperatura utrzymuje się na wskaźniku jak u pitera88 - między dolną a górną kreską, sama połowa. Niezleżnie czy ciepłe lato czy taka zima jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem że teraz przy niskich temperaturach strasznie dymi mi z przodu. Dodatkowo w aucie czuć brzydki zapach, taki sam co zapach dymu wydobywają ego się z przodu. Wiem że auto ma opcje dogrzewania ale czy te objawy to jest już usterka? Jak sobie z tym poradzić? Auto B7 DSG 170km webasto

 

P.s. piszę z telefonu i sam sobie poprawił.

P.s. lubię francuskie sery ;)

Edytowane przez MaciejK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że auto ma opcje dojrzewania

 

:hmm

 

 

Dodatkowo w aucie czuć brzydki zapach,

 

Francuskie sery dojrzewające też tak mają :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaobserwowałem że teraz przy niskich temperaturach strasznie dymi mi z przodu. Dodatkowo w aucie czuć brzydki zapach, taki sam co zapach dymu wydobywają ego się z przodu. Wiem że auto ma opcje dogrzewania ale czy te objawy to jest już usterka? Jak sobie z tym poradzić? Auto B7 DSG 170km webasto

 

P.s. piszę z telefonu i sam sobie poprawił.

P.s. lubię francuskie sery ;)

 

Heh, ile razy mi się zdarzyło napisać smsa w pośpiechu i wysłać nie sprawdzając na jakie słowa poprawił, oj czasami wychodziło głupio przy poważnym temacie. Wracając do tematu to powinieneś zajrzeć do działu webasto, jest tam opisane co i jak. Ogólnie znajomy dzwonił do mnie z podobnym tematem, w jego B6 1.9tdi po porannym odpaleniu i grzaniem auta na postoju czuć było "spaliny" wewnątrz auta, jak odpala i jedzie to już nie. Mówiłem mu że jak zimno i poniżej 5 stopni na zewnątrz to po odpaleniu załącza mu się "piecyk" webasto i na początku trochę podymi. Dla pewności przyjechał i sprawdziliśmy, faktycznie przez chwilkę dymiło ale jak już odpaliło i troszkę się zagrzało to ani dymku. Ponowne starty na letnim już bez dymków. U niego rura wydechowa webasta szła aż do połowy auta, w późniejszych autach wychodzi obok prawego koła i tam wtedy może dymić jak zmarznięte na starcie. Jak dymi non stop lub częściej niż kiedyś to czyszczonko lub nowa komora lub zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić to czyszczenie? Jakiś płyn w układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma takie pytanko...Passat B6 2.0Fsi (Benzyna) zauważyłem ze u mnie temperatura szybko rośnie po przejechaniu dwóch kilometrów mam 60 stopni a do pracy mam 5 km to już mam 90 stopni czy to jest normalne w benzyniakach przy takich temeraturach na zewnątrz 21, do dam jeszcze ze płynu nie ubywa a jak jade gdzieś dalej to trzyma 90 stopni cały czas wentylator działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam problem z moim Passatem B6 silnik CBBB, po przejechaniu około 2 km wskaźnik temperatury płynu wskazywał 90 stopni, obstawiam zawieszony termostat, ale czy na pewno ? Samochodem jeżdżę codziennie do pracy ( 5 km w jedną stronę ) zawsze gdy dojechałem do pracy lub z pracy do domu to miałem prawie 90 stopni, tak dziś nawet nie w połowie drogi i już 90 było, gdy przyjechałem do domu wyłączyłem silnik to włączył się wentylatory na chłodnicy ( chłodnica zimna), bardzo gorąco buchało z okolic kolektora wydechowego i turbo ( szczelina między osłoną silnika a podszybiem patrząc na silnik stojąc z przodu samochodu. Na desce rozdzielczej żadnych komunikatów, świecących się kontrolek czy innych błędów. Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff :hurra , już myślałem że to coś poważnego :jasne . Czyli zostawić samochód włączony na biegu jałowym ? i poczekać 10min? 15min? a może przejechać się kilkanaście km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności