Skocz do zawartości
jaro7104

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem swego czasu taki test, rano zimą po nocnym postoju mojego AVB i kolegi AVF odpaliłem oba i zostawiłem na wolnych obrotach. Temperatura w AVFie ruszyła po jakimś czasie a w moim dalej nic. U kolegi 80pare a u mnie dopiero drgnęła. Ogrzewania wyłączone na off. On miał chłodnicę spalin ja nie miałem. Ja miałem wyłączony egr a u niego był włączony, pokrywy silników w górze. W AVFie po odpaleniu z czasem cała chłodniczka zaczęła robić się ciepła/gorąca i przewody za nią też, u mnie nie miałem czego "macać" a węże od nagrzewnicy były zimniejsze od kolegi węży. Oczywiście w czasie jazdy i przyspieszania egr nie jest otwarty lub moze tylko uchylony jak jedziemy delikatnie lub jak hamujemy silnikiem. Trzeba by postawić dwa CR z tymi samymi silnikami i skrzyniami (manual) jeden z egr a drugi bez i tez tak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem teraz w weekend wymieniać 2 czujnik temp który znajduje się w moim BMP ale pogoda nie dopisała ( Brak garażu ) ale co zauważyłem to że jak jest temp powietrza powyżej 5stopni to silnik nagrzewa się o wiele szybciej i trzyma sztywny 90 stopni . Przejechałem wczoraj 15km temp 90 stopni na liczniku , fakt faktem zanim doszło do 70 stopni to 2 razy się wskazówka cofała ale później już doszło do 90 i trzymało . Zatrzymałem się na CPN na 5min auto sobie pyrkało i nic nie zeszło , trzymało licznikowe 90 stopni .Otwieram maskę sprawdzam wąż od termostatu ci idzie do dołu chłodnicy i cały zimny , mówie OK licznikowe 90stopni to pewnie ma z 75 . Pojeździłem jeszcze trochę , zrobiłem z 30km ( 20km ciągle traska 110km/h ) na liczniku wskazówka 90stopni trzymała to mówie już pewnie ma 90stopni płyn i się termostat otworzył . Ku mojemu zdziwieniu pod domem znowu maska do góry i wąż dalej zimny i teraz już nie wiem czy termostat się wgl nie otworzył przez ten czas czy jak .

A jeżeli chodzi o ten termostat na DSG to w którym miejscu go założyć ? Wyślę ktoś foto w którym miejscu założyć ? Bo pewnie chodzi o chłodniczke od DSG co wchodzi 1 wąż od wody i później wychodzi . Nie wpływa to źle na DSG jak się to dołoży . Czyli mam rozumieć że po założeniu owego termostatu DSG nie jest chłodzone bo termostat jest zamknięty aż płyn osiągnie te 90stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, napiszę najprościej jak się da i nie technicznie. Czy każdy wie jak jest skonstruowany układ chłodzenia w silnikach spalinowych? Czy termostaty są stosowane na wyjściu na chłodnicę czy na powrocie z chłodnicy?? No właśnie.... a jak to jest u Ciebie w silniku rozwiązane??? Każdy myśli że termostat jak się otworzy to wąż musi robić się ciepły.... nic bardziej mylnego, zależy jaki masz układ. Najprościej sprawdzić który wąż od chłodnicy prowadzi do termostatu. Jeżeli mamy tak jak na rysunku :

 

[ATTACH=CONFIG]149639[/ATTACH]

 

Górny wąż jest podłączony do termostatu to po zagrzaniu wody w silniku uchyla się termostat i górny wąż zaczyna się robić ciepły, dołem silnik wciąga zimną wodę. W czasie jazdy chłodnica ostudzi wodę i silnik nadal wciąga ją chłodną, jak już ochłodzona woda wymieszana w silniku, dotrze do termostatu i jej temperatura będzie niższa niż otwarcie termostatu to się on przymknie lub zamknie. Jazda dalej spowoduje że znowu temp. wody wzrośnie i się uchyli i powtórka wszystkiego. Ogólnie jak auto się nagrzeje i jedziemy płynnie to jest on pewnie ciągle uchylony, wystarczy drobna szparka. Jak stoimy na postoju i nie ma przepływu powietrza przez chłodnicę to termostat będzie się otwierał coraz mocniej bo wracać będzie do silnika coraz cieplejsza woda nie schłodzona w chłodnicy bo stoimy. Jak już nagrzeje się ona za bardzo w silniku to komputer (czujnik temp. informuje kompa jaka jest temp. silnika) wyśle polecenie do sterownika wentylatorów aby uruchomił wentylatory (w różnych autach jest różnie to realizowane, przekaźniki,czujniki itp.). Jeżeli mamy wszystko sprawne to wentylatory schłodzą wodę w chłodnicy która zostanie pobrana dołem przez silnik i temperatura w nim spadnie. W innych markach aut widać to czasami na wskaźniku który idzie wyżej, niżej. W vw jak już każdy wie wskaźnik nie jest liniowy więc tego nie zauważymy, widać to jak mamy podłączonego kompa i patrząc na temp silnika. Układ taki jest stosowany w HDI, a to też CR.

 

Następny rysunek przedstawia układ chłodzenia z termostatem na powrocie, układ jest stosowany w tdi, na pewno w PD ale w CR vw też powinien jak jest na dolnym wężu.

Układ chłodzenia 1.JPG

 

Tutaj termostat jest na powrocie, więc jak woda w silniku się nagrzeje i termostat się uchyli to zaraz przepływa przez niego zimna woda, ochłodzi się trochę wokół termostatu i już się zamyka. Woda w silniku szybko krąży więc drobna zmiana temperatury i termostat już czuje. W czasie jazdy jest niemożliwością nagrzać dolny wąż od chłodnicy do gorącego bo przecież woda nim wraca do silnika a nie wychodzi z niego!! Można go tylko zagrzać jak stoimy i woda w chłodnicy się zagrzeje i wróci do silnika gorąca lub jadąc pod górę z przyczepą z kamieniami na 1 biegu z gazem do dechy, lub zasłaniając chłodnicę "kartonem". Przy normalnej jeździe dolny wąż nie będzie gorący, może jak w korku i latem w upały ale nie teraz. Jak sprawdzacie jakieś auto to zawsze sprawdźcie jaki jest tam system i na wyjściu czy powrocie jest termostat. Ja zawsze wymieniam termostat z czujnikiem temperatury wody. Raz na kilka lat i spokój, jedno spuszczanie płynu, jedna robota. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chodzi o ten termostat na DSG to w którym miejscu go założyć ? Wyślę ktoś foto w którym miejscu założyć ? Bo pewnie chodzi o chłodniczke od DSG co wchodzi 1 wąż od wody i później wychodzi . Nie wpływa to źle na DSG jak się to dołoży . Czyli mam rozumieć że po założeniu owego termostatu DSG nie jest chłodzone bo termostat jest zamknięty aż płyn osiągnie te 90stopni ?

 

 

Wczoraj przy okazji wymiany oleju chłopaki dołożyli mi ów termostat różnica w nagrzewaniu/rozgrzewaniu silnika/oleju/"wody" diametralna, wczoraj rano przy prawie takich samych warunkach temperaturowych i stylu jazdy do 90 stopni na wskazówce zajeło mu to 20km cały czas 90km/h na tempomacie hamowanie silnikiem etc. Dziś rano natomiast temp 75 stopni osiągnał po 6km a 90 po 10km i ani drgnęła w dół (wcześniej w sumie też mu sie to nie zdarzało o le mnie pamieć nie myli, chyba że przy dużych mrozach).

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/143620-Problem-z-Passatem-B7-i-temperaturą-cieczy/page16 post #307

 

bezposredni link do postu : http://forum.vw-passat.pl/threads/143620-Problem-z-Passatem-B7-i-temperatur%C4%85-cieczy?p=2406596&viewfull=1#post2406596 //artmin

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj grzebałem to zrobiłem fotke, w taki sposób zamontowałem termostat u siebie ;)

 

fr_449.jpg

 

O ile pmiętam u mnie tylko samo kolanko 90st było gumowym wężem, resztą była rurka. Rurkę raczej ciężko połączyć z termostatem więc zanim się przystąpi do roboty trzeba by kawałek węża gumowego kupić :D

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy dobry temat ale mam pytanie. Otoz po wyżej chyba 5 stopni C wszystko jest ok i musi uplynac trochę czasu zanim silnik zlapie temperaturę. Natomias poniżej tej temperatury silnik lapie temperature dużo szybciej bo wlacza sie jakas nagrzewnica (mam webasto). Pytanie jest takje, dlaczego ona chodzi jeszcze po wyłączeniu silnika? Czy da się to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w ustawieniach na małym wyświetlaczu jest opcja ogrzewanie posotojowe i tam są opcje Wentylacja lub ogrzewanie wylacz obie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jest takje, dlaczego ona chodzi jeszcze po wyłączeniu silnika?

Jaki odcinek drogi jest pokonany przez auto gdy jeszcze webasto pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki odcinek drogi jest pokonany przez auto gdy jeszcze webasto pracuje?

 

Maly czasem 1km czasem mniej jak auto z pod domu wstawiam do garażu to jest może 20m i to ogrzewanie sie zalacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maly czasem 1km czasem mniej jak auto z pod domu wstawiam do garażu to jest może 20m i to ogrzewanie sie zalacza

 

To jest norma że się załącza i chce zagrzać silnik. U mnie jest tak samo. Ecu silnika załącza webasto poniżej 5 stopni tak to wymyślili.To co kolega wyżej napisał nie zda egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I may dymek po zaparkowaniu wylatuje ci z przodu? Oczywiście nie za każdym razem. Raz jest dymek raz nie. Od czego to zalezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zgaszeniu silnika jak auto nie jest rozgrzane a temp. nizej niz 5 stopni to webasto jeszcze chwile chodzi bo musi wypalic paliwo ktore w nim jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, ale czy zdarzą wam się że jak wyłączycie samochód i webasto dalej chodzi to z przodu auta wydobywa się dym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik nie zdąży się nagrzać a go zgasimy to webasto też się wyłącza, chyba że jeszcze pracuje bo mamy ustawione na zegarach. Ale załóżmy że też gaśnie i w tym momencie przestaje być podawane paliwo i zaczyna się etap chłodzenia komory spalania, chwilę "powyje" i po schłodzeniu wyłączy się. Odpalasz znowu i znowu się włącza, przejedziesz 2 km. i znowu gasisz i znowu się chłodzi webasto. I w taki sposób ładnie się zużywa. U siebie oszukałem pstryczkiem czujnik temp zewnętrznej i już webasto nie startuje co chwilę, oszczędzam je na gorsze dni lub uruchamiam z pilota rano jak wyjrzę za okno i widzę ze mróz. U mnie nie dymi, jak komora spalania jest zasyfiona sadzą i jest nieodpowiedni stosunek powietrza do paliwa to wtedy dymi. Dymi delikatnie na starcie i przy gaszeniu ale nie jak pracuje. Oczywiście żeby zobaczyć czy dymi to trzeba się schylić bo aż tego tak nie widać. Jak już mocniej dymi lub występuje błąd "zanik płomienia" to do czyszczenia lub wymiana komory spalania ze świecą żarową. Ogólnie to jest dział webasto i tam jest opisane co i jak więc zapraszam do zapoznania się z ciekawym materiałem. Na YouTube są też fajne filmiki jak to te małe "silniki odrzutowe" grzeją wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że od dłuższego czasu mam problemy z opadającą wskazówką wskaźnika temperatury. Nawet przy temp 5st podczas powolnej jazdy (50 - 60km/h) wskazówka wnerwjająco opadała, a przecież nikt nie lubie jak opada :D.

A że pamiętam jak wskazów stała w pionie nawet przy siarczystych mrozach postanowiłem wymienić termostat.

 

http://www.autoczescionline24.pl/mahle-original-7768368.html

 

Zamówiłem tą oto część i co? Mimo że stary termostat miał tylko rok okazało się że sobie go można w buty wsadzić.

 

 

Dziś po 15km przejażdżce (temp zewnętrzna -2) zostawiłem zapalony samochód na parkingu z odpalonym vcds'em i jaki rezultat? po 15 minutach przychodze a komputer wskazuje 87 st. Dokładnie ta wartość jaka wybita jest na termostacie i jaką powinien utrzymywac :D Na starym termostacie miałbym już około 65st. Dodam tylko, że pisze o temp którą wskazuje vcds a nie wskażnik na blacie :D

Jestem mega zadowolony i odradzam kupowanie szajsu z intercarsu :D:D:D

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe, a łyżka na to niemożliwe :P

 

NIemożliwe a jednak, dla mnie oczywistym było, że kupując najdroższy termostat z intercarsu powinien działać prawidłowo. Jednak od samego początku babulił całą robote.

 

AAAA i jeszcze co, po wyjęciu starego termostatu wczepiony był w niego taki plastik. Okrągły pierścień o średnicy termostatu a w nim dwie łapki skierowane ku środkowi, które były podłożone pod widełki termostatu. Do czego to służyło? Pękło podczas wyjmowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie szybciej się nagrzewa i po osiągnięciu 90 stopni stoi pionowo , wcześniej wszystko co zostało wcześniej opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pacjent passat b6 2008r. 2.0 TDI CR skrzynia biegów manualna 6 biegowa 258tys przebiegu. Temp otoczenia -7 -14 i problemy z temp. silnika. Rozgrzewał się do 70 stopni, spadało na 65, potem znowu roslo do 70, po paru km wzrastało do 90 i opadalo na 85,80. czasem podczas jazdy trzyma caly czas 90 a na postoju, w przerwie na szluga spada do 80. Wymieniłem termostat głowny i dalej to samo. Mechanik cos wspominał ze w tych silnikach sa ponoc 2 termostaty. Po przeczytaniu watku ponoc jest jeszcze termostat dsg? Ale na logike on wystepuje w automacie, a jak w moim przypadku? Czy może wystepuje tu jeszcze jakiś dogrzewacz plyny chłodniczego? Jakies rady? ten typ tak ma, czy cos jest uszkodzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki silnik jak ja, tyle że ja mam webasto a nie wiem jak Ty. Ja wiem że u mnie wszystko jest ok a i tak potrafię sprawić że się nie nagrzeje w czasie jazdy. Nie napisałeś jakim stylem jeździsz. Mój przykład z kilku dni wstecz : Webasto mam wyłączone (pstryczek zawyżający temperaturę aby się nie właczało z automatu) ale zostają rurki wokół silnika a kilka ich jest i są owiewane zimnym powietrzem. A więc na zewnątrz -8 , odpalam i na obwodnicę w trasę, prędkość 80 pare i lekko muskam gaz, spalanie koło 4L , wentylator wnętrza na połowę a temp na HI, po 20 km wskazówka zatrzymuje się na 75/85. i tak się trzyma, wystarczy że zmniejszę temp w środku auta i zacznę naciskać gaz i wskazówka w oczach idzie na 90 i nie spada w czasie jazdy. Po zatrzymaniu się na 15 minut na wolnych obrotach włączyłem wiatrak na maxa i temp też HI. Pod koniec tych 15 minut wskazówka trochę opadła. Wsiadam w auto, ruszam i po kilkuset metrach ponownie 90. Jadę już normalnie czyli naciskając gaz a nie muskając i z wyższą prędkością, temp ciągle 90, zaczynam zjazd z górki 2km na biegu, czyli hamuję silnikiem a paliwo jest odcinane, zjazd chwilę trwa (ślisko) i pod koniec widzę że temp zaczyna schodzić do 80. Po dodaniu gazu wraca do 90. Lubię mieć ciepło/gorąco w aucie więc trochę mu ciepła zabieram, gdyby nie to pewnie takich wahań temp. bym nie miał. Oczywiście przy jeździe całkiem normalnej po czarnej drodze z naciskaniem gazu a nie muskaniem nie mam czegoś takiego, nagrzewa się od A do Z czyli do 90 i nie spada. A jak Ty jeździsz? Termostat mam jeden, oczywiście mogłeś trafić na uszkodzony nowy termostat jak wcześniej jeden z kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam nowy termostat w oryginale i aby wskazówka nie opadała trzeba przejechać więcej niż 20km żeby olej zagrzać na tyle aby nie odbierał ciepła silnikowi. Drugą sprawą jest ogrzewanie, które działa jak druga chłodnica.

 

Ostatnio robiłem sobie taki test gdzie na dworze było około - 10. Zapalam silnik, ogrzewanie na OFF, włączony VCDS. Na postoju szybko łapie 87st i trzyma idealnie (tyle wybite było też na termostacie) odczekałem 10 minut, żadnych wahań, jest idealnie. W momencie kiedy włączyłem ogrzewanie w ciągu 5 minut spadło do 65. Wnerwiłem się wiec zgasiłem samochód :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności