Skocz do zawartości
krystiano

Passat B6 - błąd czujnika G83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po podłączeniu VAGa wywaliło mi błąd G83 (czujnik temperatury cieczy chłodzącej na wyjściu z chłodnicy). Wymieniłem czujnik na nowy i po ponownym podłączeniu Vaga dalej pojawia się błąd G83 zbyt wysoki sygnał. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

po podłączeniu VAGa wywaliło mi błąd G83 (czujnik temperatury cieczy chłodzącej na wyjściu z chłodnicy). Wymieniłem czujnik na nowy i po ponownym podłączeniu Vaga dalej pojawia się błąd G83 zbyt wysoki sygnał. Co może być nie tak?

 

problem z przewodami lub wtyczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Szkoda tylko że tam nic nie widać. Kawałek kabelka tylko idący do wiązki i koniec. Chyba że wiesz gdzie jest koniec kabla. Zakładając że przy czujniku jest początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę temat.

Vag pokazuje następujący błąd:

18617 - Engine Coolant Temp Sensor on Radiator Outlet (G83): Signal too High

P2185 - 006 - Short to Plus

Nie mogę nigdzie znaleźć o który czujnik chodzi. Widzę tylko ten na króćcu przy silniku. Ale czy to ten?

czujnik temp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tak to ten czujnik jest z tyłu silnika za blokiem drugi znajduję się obok paska rozrządu na metalowej rurce możesz zamienić je miejscami i podpiąć kompa wtedy zobaczysz czy masz ten sam błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

W moim BKP ten czujnik jest z przodu silnika (stojąc przodem do maski). Czujnik wymieniony błędu brak. Dostęp od dołu po ściągnięciu osłony silnika i przewodów od turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateoss

Witam podepnę się pod temat.

Wie któryś z kolegów może czy w silniku BMP występuję czujnik tylko jeden z przodu silnika przy obudowie termostatu czy jest jeszcze jeden i ewentualnie gdzie szukać.

U mnie jest błąd taki jak w temacie.

 

1 Fault Found:

 

008581 - Engine Coolant Temp Sensor on Radiator Outlet (G83)

P2185 - 000 - Signal too High

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 29

Reset counter: 255

Mileage: 165423 km

Time Indication: 0

Date: 2014.02.10

Time: 18:22:11

 

Freeze Frame:

RPM: 1008 /min

Speed: 3.0 km/h

Load: 9.8 %

Voltage: 14.44 V

Bin. Bits: 00001000

Temperature: 68.4°C

Temperature: 52.2°C

 

Ten o który napisałem wymieniłem i błąd pojawia się niestety ponownie.

Ostatnie dwa wpisy:

Temperature: 68.4°C

Temperature: 52.2°C

sugerują, że temperatura jest czytana z dwóch czujników które mają rozbieżności, stąd moje pytanie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

Miałem podobny problem z czujnki temperatury. Po czujnki temperatury wyrzuciło mi błąd czujnki położenia wału. Tez wymieniłem dwa czujnki na nowe i nic nie pomogło. Pewnego dnia samochód nie zapalił.

Przyczyna tych kłopotów była prozaiczny, mianowicie zgniłym kable w peszlu który idzie wzdłuż chłodnicy na dole. Kable rwsly się w rękach. Po rozmowie z kolega okazało się to dość częstym problemem w Passatach.

Może to wam pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności