Skocz do zawartości
sierpynsky

Chłodnica recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dzisiaj po południu zauważyłem jak za moim autem ciągnie się chmura białego dymu co za mną jedzie nie było nic widać po przejechaniu paru kilometrów dym znikł dojechałem do domu i po podniesieniu maski i ściągnięciu osłony widać jak przy łączeniu EGR i chyba chłodnicy recyrkulacji spalin (metalowa rurka) czy jak to się nazywa jest wyciek na uszczelce a dalej jakaś sadza na tej chłodnicy i jeszcze jedno ubytek płynu chłodniczego na minimum. czy ktoś miał takie objawy i co robić na pewno to rozkręcić i czyścić tylko do tej chłodnicy idą przewody układu chłodniczego i czy się wszystko nie wyleje. Czy można ominąć to albo coś innego z tym zrobić.

Na załączniku jest ta chłodnica i gdzie znajduje się wyciek

Nowy Dokument programu Microsoft Word (3).doc

Edytowane przez sierpynsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego z tego co mi wiadomo to biały dym+ubytek płynu chłodzącego=walnięta uszczelka pod głowicą.

syf przy EGR to naturalne. wyczyszczenie w tej sytuacji zbyt dużo nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka to raczej na pewno nie jest i podejrzewam że coś zawiniło w tej chłodnicy bo przecież przez nią idzie płyn chłodniczy i dlatego że jest tam wyciek płyn idzie do kolektora a następnie do wydechu i stąd ten biały dym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma chłodnicę spalin, stosowane to było w autach z automatem. Taka chłodnica chłodzona jest płynem i jej nieszczelność objawia się intensywną chmurą dymu podobnie jak w przypadku UPG. Na pewno należy sprawdzić stan oleju itp aby wykluczyć UPG a chłodniczkę spalin to niestety albo zlikwidować albo nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie jest automat a czy jak połączę te dwa przewody układu chłodzenia kolankiem to będzie dobrze i czy ktoś może mi podać numer tej chłodnicy a stan oleju OK nie ubywa i nie przybywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może omijał chłodnicę jak to się sprawuje i czy nie ma jakichś zbędnych komunikatów później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś może omijał chłodnicę jak to się sprawuje i czy nie ma jakichś zbędnych komunikatów później

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/15320-Swiece-zarowe-ukladu-chlodzenia-w-TDI?p=1119968&viewfull=1#post1119968

Żadnych problemów jak do tąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności