Skocz do zawartości
Gość oorik

Tempomat i Komp pokładowy w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oorik

Witam,

Kupiłem pare dni temu B6 autko posiada nawigacje ale nie posiada komputera pokładowego oraz tempomatu, Czy mozna w jakis w miare niedrogi sposób założyć owe rzeczy. Gałke tempomatu mozna kupic za pare złotych tylko nie wiem jak jest ze sterowaniem. Bede wdzieczny za wszelakie informacje na temat wyposazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w B6, w B5 to bywa roznie. W przypadku TDI to jest sprawa banalna, tutaj jest instrukcja http://www.passat3b.de/tips/19-1.pdf. W przypadku benzyny i pedalu gazu sterowanym elektronicznie to tez jest do zrobienia choc nie mam zadnej instrukcji. W przypadku pedalu gazu na linke to juz IMHo przerost formy nad trescia. Dla potrzeb archiwum podam choc tobie sie nie przyda.

W przypadku 1.8T z 97 z gazem na linke potrzebny

jest:

Unterdruckpumpe (pompe podcisnieniowa)

GRA Steuergerät (urzadzenie sterujace GRA)

Drosselklappenstellelement mit Halter (klapka tlumiaca ? z mocowaniem)

Kupplungs- und Bremspedalschalter (przekaznik/przelacznik pedalu sprzegla i

hamulca)

i pare innych dupereli

A tak wyglada montaz:

http://img231.echo.cx/img231/4440/pumpe3anleitung3fm.jpg

http://img238.echo.cx/img238/8798/pumpeundstellelementanleitung3.jpg

http://img71.echo.cx/img71/4116/schalteranleitung7lz.jpg

http://img180.echo.cx/img180/8250/stellelement1anleitung1tt.jpg

http://img180.echo.cx/img180/6439/steuergertanleitung1nu.jpg

http://img54.echo.cx/img54/2844/verschlauchung2no.jpg

 

Na fotkach sa konkretne numery elementow, niektore pochodza z golfa, T4 i

suberba).

 

Co do kompa to nic mi nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oorik

No faktycznie dla rozjaśnie moze podam ze jest 1,8T Benzynka 150km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys wypatrzylem na allegro dzwignie kierunkowskazow z opcja tempomatu. Zmobilizowany zdaniem sprzedawcy iz wystarczy podmienic ow dzwignie zadzwonilem do ASO celem zapytania sie, ile by taka usluga kosztowala. Nikt nie byl w stanie mi powiedziec ile by kosztowal montaz tempomatu, ile czasu by trwala modyfikacja, jakie elementy sa do tego potrzebne. Odnioslem wrazenie, ze nie wiedza w ogole do czego tempomat sluzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oorik

A czy na temat komputera pokładowego ktoś moze coś wie?

A może jast jakieś forum o Passatach godne polecenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cidik

To koszt okolo w nimczech kiedys liczylem .... 150 E galka do tempomatu i cos tam jeszcze i robocizna ze 400 zl w ASO oczywiscie

 

 

Ale na polse to sie nie przydaje jescze jak mamsz manuala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troszke odswiezam ten temacik

Czy wie ktos moze jak wyglada montaz tempomatu przy nowych passatach czy tez audi rocznikach mlodszych niz 2005 do teraz.Czy rozni sie cos od wczesniejszych modeli B5 3bg.Czy kod do adaptacji sie zmienil i czy to prawda bo tez tak slyszalem ze trzeba podawac nr ze skrzyni biegow jesli jest quatro.Bo wszystko mam podlaczone ,ale nie wiem co mam zrobic z adaptacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3BG i 3C to całkiem inne samochody, więc dołożenie tempomatu może wygladać całkiem inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja juz sam sie domyslilem,w 3Bg juz mialem okazje to zrobic i poszlo bez problemu wiec nadzedl czas na nowego passata lub audi i czekam na bardziej szczegolowe informacje typu jaki jest kod do adaptacji i czy samo logowanie wystarczy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie kupiłeś, to zawsze można wybrać wersję z tempomatem :). A tak na prawdę, to 90% B6-ek tempomat posiada.

P.S. Rzeczywiście dołożenie tempomatu w B5 zajmowało z montażem manetki ok. 1godz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o mnie tylko o auto mojego znajomego (audi 2006 2.7 V6 TDI) i w tych nowych instalacja juz byla tylko kupil manetke,ale nie wiem w jaki sposob mam to wszystko zalogowac do ECU jak juz pisalem ja mam 3BG i poszlo bez problemu,ale nie wydaje mi sie zeby tu bylo tak samo.Gdzie mam szukac kodow do logowania i instrukcji w jaki sposob mozna to zrobic tzn czy sam kod wystarczy czy trzeba podawac nr ze skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do diagtronika, oni na pewno będą wiedzieć:

+ 48 (22) 720 50 41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem więc nie wiem czy dobry temat wybrałem. Kupiłem pasata B6 rocznik 2006 wersja sportline 140KM. Czytam w instrukcji o komputerze pokładowym pokazane jest głowne menu itd. Jednak ja nie moge do niego dotrzeć. Poruszać sie mogę tylko po kilku opcjach. Takich jak średnie spalanie, aktualne spalanie, przejechany odcinek ile litrów zostało paliwa i na jaki odcinek wystarczy. Nie ma żadnych funkcji typu ustawienia światła czy otwierania automatycznie okien lub możliwości zmiany języka. Czy mogę być posiadaczem jakiejś ubogiej wersji komputera pokładowego ?? Jeżeli wiecie coś na ten temat to proszę o informację tutaj lub na gg 9736994.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, było już o tym przynajmniej pare tematów. Wpisz w wyszukiwarke np MFA albo FIS to się dowiesz wszystkiego na temat różnych wersji komputerów pokładowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/color]ok dziękuje bardzo ;) a mógłbyś mi podać odnośnik do tych tematów ? bo nie moge znaleźć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem więc nie wiem czy dobry temat wybrałem. Kupiłem pasata B6 rocznik 2006 wersja sportline 140KM. Czytam w instrukcji o komputerze pokładowym pokazane jest głowne menu itd. Jednak ja nie moge do niego dotrzeć. Poruszać sie mogę tylko po kilku opcjach. Takich jak średnie spalanie, aktualne spalanie, przejechany odcinek ile litrów zostało paliwa i na jaki odcinek wystarczy. Nie ma żadnych funkcji typu ustawienia światła czy otwierania automatycznie okien lub możliwości zmiany języka. Czy mogę być posiadaczem jakiejś ubogiej wersji komputera pokładowego ?? Jeżeli wiecie coś na ten temat to proszę o informację tutaj lub na gg 9736994.

Jak pisał kolega, było:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1742&highlight=MFA

 

ale powtórzę :).

 

Jeżeli masz kierownicę z multifunkcją, to wystarczy tak długo przyciskać przycisk menu (po prawej stronie nad OK) aż pojawi się menu setupu - po drodze przechodzisz przez MFA, radio, navigację oraz status auta. Jeżeli takiej kierownicy nie posiadasz, a tak wnioskuję, przytrzymaj na manetce przycisk obsługi komputera "w górę" lub "w dół" dłużej niż 3sek. Jeżeli masz MFA-Plus, to pojawi się menu setup. Za pomocą wspomnianych przycisków poruszasz się w nim, powierdzając wybór za pomocą przycisku OK pod manetką. Jeżeli trzymając powyższy przycisk nic się nie dzieje, oznacza to, że masz standardową wersję komputera bez MFA-Plus i pozostaje się z tym pogodzić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Jeszcze mam ostatnie pytanie czy tą bogatszą wersje można wgrać czy to trzeba by wymienić cały komputer ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpowiedź. Jeszcze mam ostatnie pytanie czy tą bogatszą wersje można wgrać czy to trzeba by wymienić cały komputer ??

Trzeba wymienić zegary i pobawić się w kodowanie.

P.S. Jak masz auto z 2006 roku, to masz PD a nie CR - zmień sobie w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ;) to już nie będe się bawił w wymienianie czego kolwiek ;) w końcu ten komputer to tylko bajerek ;) pozdrawiam i dzieki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam passata b6 bez komputera czy mozna go dolozyc? czy raczej nie ma opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności