Skocz do zawartości
andreas2

nie działa telefon RNS510

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy punkt z wątku podanego przez Mnieteczka.

 

Paweł edytuj te instrukcje(konkretnie ten pierwszy punkt) wchodzimy nie w adaptacje ,a kodowanie.Już kiedyś zwróciłem na to uwagę ,ale nikt nie poprawił,znowu będzie "że się nie da".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda " na szybko " znaleźć kogoś kto ma kiere MF lub panel i u niego w aucie sparować telefony.

Nie jestem pewny czy nowe moduly np 3c8 współpracują z "Matką" na desce, wtedy chyba tylko MF pomaga bo parowanie jest z poziomu zegarów.

 

Co do starych modułów, ja nie miałem "Matki" z aktywnym bluetooth, po przestawieniu kodowania zaczęło śmigać 0016041 w kodowaniu, wtedy sam moduł nasłuc***e po bluetooth, jeździłem z wyjętą "Matką" ale czasami traciło łączność przy 3c0 035 729E -> tel.

 

Miałem też sytuację, że RNS się zawiesza tzn traci sie z FIS'u wtedy szybki reset pomagał

" < + > + i lub gwiazdka ".

 

Przy starym module musiałem czasami go odpinać na złączu aby zaskoczył

 

Po takiej operacji można spokojnie korzystać w innym aucie z modułu, który ma już podłączone telefony.

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_20170315_185541463.jpg posiadam takie urządzenie od siedzeniem pasażera lecz nie daje rady połączyć się z moim rns 510 czy ma ktoś jakiś pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy moduł, nie wspiera RNS ani FIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba uwaliłem moduł bluetooth. Jak próbuje go sparować z telefonem to niby sie paruje i wszystko jest okey ale zaraz sie rozłącza i wyskakuje komunikat ze brak połączenia i tak na okrągło... a wszystko to zaczeło sie po tym jak odłączyłem od modułu wtyczke..... Moge kupić moduł o innych oznaczeniach czy koniecznie musi byc taki sam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś kupisz sprawdź inne telefony.

 

Jeśli to moduł tylko z RSAP to możesz mieć problem, samo odłączenie wtyczki nie powinno nic uwalić, odłącz moduł na 15 minut i podłącz ponownie.

 

Poszukaj kogoś w okolicy z VCDS niech zbada sprawe i ją nieco naświetli.

 

Moduł może być inny 5n0 1k8 3c8 czy inne, szukaj już czegoś nowszego 3c8 035 730 A-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł to 5N0 035 730 A więc nie wiem czy z RSAP czy nie ... Generalnie nie ogarniam co to te RSAP itp.. Koło modułu bluetooth znalazłem rownież kabelek , ktory wisi luzno i nie jest nigdzie wpiety, wiesz moze co to za kabelek??17858622_1381778361879992_22434339_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie gdzie te kabelek podlaczyc ? Jest to chyba kabel od mikrofonu lecz u mnie mikrofon dziala bez problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była fabryczna instalacja to wszystkie kable są oplątane taśmą szmacianą, u mnie nic nie odstaje pod fotelem tylko kabel do modułu oraz antena RSAP na fakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam modul 5N0 035 730 A i do niego 2 kable , rozowy antenowy i ta wtyczka prostokatna no i one sa wpiete w modul a ten maly od mikrofonu wisi sobie i nie ma nigdzie miejsca do wpiecia go. Generalnie wszystko udalo sie naprawic i chodzi bez zarzutu tylko np nie moge połączyć zestawu poprzez RSAP ( Samsung Galaxy S6 Edge ) a co za tym idzie na FISIE nie mam wszystkich informacji , nie czyta mi sms i nie mam wybierania glosowego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że tel nie połączysz w RSAP może być wina tel. nawet bez anteny podłączy się jako Premium ale nigdzie nie zadzwonisz bo brak zasięgu z wyniku braku anteny RSAP.

 

Sprawdzałem w drugim aucie, nad modułem mam jeszcze wzmacniacz FM połączony z modułem tel tzn przylutowany od góry, ale wchodzą tam 2 anteny jedna od szyby, druga do radia to tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam radio Rns 510. Golf 5 bez multikierownicy. Activate Bt. Modul pod fotelem i mikrofon na podsufitce. Fis pelen (duzy). Telefon sparowalem bez klopotu z modulem. Wykonywac jak i odbierac polaczenia musze na telefonie po czym automatycznie przechodzi mi na glosniki w radiu. Dziala bez zastrzezen. Po wcisnieciu Phone w radiu jest tylko wyciszenie, nie przechodzi do ksiazki telefonicznej. Za stary modul czy cos jeszcze trzeba przeprogramowac czy moze inna jest tego przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moduł który działa z RNS tylko w zakresie podstawowych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :) Zmieniłem forum z vwgolf ponieważ od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Passata CC 2.0 170km :)

Mam dokładnie takie same objawy jak autor tematu. Po wciśnięciu PHONE na RNS510 tylko wycisza, po wciśnięciu SŁUCHAWKI na kierownicy nic się nie dzieje, po wciśnięciu ikonki MIKROFON na kierownicy wyskakuje jakiś komunikat że nie wszystkie komendy głosowe są dostępne czy jakoś tak.

W FISie i RNS510 brak jakich kolwiek opcji Blutetooth czy też telefonu. Moduł pod siedzeniem: 1K8 035 730 D NOVERO, resetowałem go poprzez wypięcie i ponowne podłączenie wtyczki (na wyłączonym zapłonie) Mam również jakiś pusty uchwyt na desce. Próbuje sparować tel poprzez włączenie zapłonu i wciśnięcie 2 razy słuchawki na kierze, próbowałem również z guzikiem mikrofonu jak i trzymaniem ale tel nie widzi samochodu.

Nie zależy mi na żadnym BT audio sms czy innych bajerach. Wystarczy możliwość rozmowy. Poradzi ktoś coś ?

Edytowane przez WiktorCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, odgrzeję kotleta, szukałem w kilku wątkach i nic nie znalazłem, Po wymianie akumulatora wystąpiła taka wada, telefon sparowany (samsung galaxy s7 edge) widzi książkę telefoniczną ale nie wyświetla nazw same numer, taka sama sytuacja jest jeśli ktoś dzwoni widać tylko numer, skasowałem telefon z pamięci auta połączyłem go ponownie efekt ten sam, choć wcześniej jak pamiętam gdy go parowałem wołał o pin karty sim teraz tylko wpisać należy w telefonie ciąg cyf 4x4, radio RNS510 z każdej strony po 4 klawisze, dodatkowo gdy się wejdzie w menu nie można pobrac książki telefonicznej, nie pamiętam czy ta funkcja w ogóle działała.

 

zrobione, zresetowałem telefon, był tam gdzieś jakiś problem, którego nie byłem w stanie znaleźć, reset pomógł.

Edytowane przez sam88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/4/2017 at 9:39 AM, WiktorCC said:

W FISie i RNS510 brak jakich kolwiek opcji Blutetooth czy też telefonu. Moduł pod siedzeniem: 1K8 035 730 D

Po latach użytkowania nagle wczoraj też tak miałem, wygrzebałem moduł (mam F), wypiąłem wtyczkę, włożyłem z powrotem i działa. Na FIS i RNS jest z powrotem BT. Jak padło to nie było i telefon nie widział, więc może masz uwalony moduł. 

Zastanawia mnie tylko ten kabelek ? Czyżby moduł był wymieniany ? Na pewno ktoś tam był przede mną bo styropian jest lekko uszkodzony... 

Pamiętam też, że VCDS kiedyś wywalał błędy BT/anetna/phone, ale wszystko działało, więc się nie interesowałem

 

20211116_073823.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności