Skocz do zawartości
Kacza

Mocniejszy(?) zamiennik sprzegla z kolem do AVF ?

Rekomendowane odpowiedzi

Więcej niż 450 to już niema sensu. Lato to i może spoko się lata ale tak jak teraz to nawet ja mam kłopot a mam tylko niecałe 350Nm.

Koła non-toper się ślizgają przy ruszaniu. A obrotów niewiele.....trzeba naprawdę się naprodukować jak się chce szybko ruszyć na śniegu...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

pomimo zimowego obuwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sachs performance

 

Gdzie do takiej mocy?! Szkoda kasy :przestraszony Chyba ze ostre mody w planie... :luka

 

 

AJM seria spokojnie wystarcza bez problemów na 350Nm.

Serja AVF aktualnie przenosi 400Nm i jest ok.

 

Sachs performance zakładałbym powyżej 450Nm.

BRD powyżej 420Nm.

 

BRD górna granica to 450-4460.

Dobrze prawi polać mu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu zapodałem do siebie BRD + kevlar. I teraz auto prze do przodu do samego końca..a nie jak wcześniej przy 2,5-3 tyś obroty rosną a prędkośc nie koniecznie:blink zobaczymy ile to wytrzyma. Niedługo wybieram się na ostanie strojenie to będzie znany końcowy wynik i potwierdzę ile to przenosi.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kilka dni temu zapodałem do siebie BRD + kevlar. I teraz auto prze do przodu do samego końca..a nie jak wcześniej przy 2,5-3 tyś obroty rosną a prędkośc nie koniecznie:blink zobaczymy ile to wytrzyma. Niedługo wybieram się na ostanie strojenie to będzie znany końcowy wynik i potwierdzę ile to przenosi.

pozdro

 

Przenosi tyle ile napisalem, wiem bo jezdzilem na takim zestawie ale i on u mnie nie dawał rady... :-)

Na BRD z Kevlarem 240 km / 450 nm to jest max, przy 246/460 juz sie slizgało. Sam docisk nie wytrzymuje, nie trzeba calego sprzegla Sachs Performance wsadzac, wystarzczy sam docisk.

 

W każdym razie do fabrycznych pompek AL wystarcza, jak wsadzasz mocniejsze pompki trzeba zmienic docisk.

Edytowane przez golden87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle...uj, ****, kamieni kupa. Dziś logowałem auto i sprzęgło się poddało. A nie sądzę bym miał 450NM. Jednak było wzmacniać docisk i sie nie pier....A teraz za karę będzie trzeba znów wyjmować sprzęgło, podwójna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tyle...uj, ****, kamieni kupa. Dziś logowałem auto i sprzęgło się poddało. A nie sądzę bym miał 450NM. Jednak było wzmacniać docisk i sie nie pier....A teraz za karę będzie trzeba znów wyjmować sprzęgło, podwójna robota.

 

Zależy jak napisany jest program... może nawet na 440 sie slizgnac.

 

PS. Jak zamierzasz wzmacniać docisk? Sachs Performance czy jakies kombinacje?

Miałem dokładnie ten sam zestaw i umnie to ro załatwiło temat sprzegła puk ico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam latam od ponad 2 lat na docisku brd wzmacnianym przez Darona oraz ori tarczy avf obitej kevlerem i wszytko gra i buczy przy gtb 17 chociaż nie mam jakoś specjalnie pociągniętego nm. Ale wg słów autora wzmacniania słoneczko powinno spokojnie wytrzymać 500 nm po jego wzmocnieniu przy oczywiście dobrze napisanym programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam zestaw i umnie to ro załatwiło temat sprzegła puk ico.

 

I życzę oby tak zostało. Co ja będę robił..już sam nie wiem. Nie widzę sensu teraz kupować sachs performance jak mam BRD które ma tydzień. Będę wzmacnaił obecny docisk.

 

Ja sam latam od ponad 2 lat na docisku brd wzmacnianym przez Darona oraz ori tarczy avf obitej kevlerem i wszytko gra i buczy przy gtb 17 chociaż nie mam jakoś specjalnie pociągniętego nm. Ale wg słów autora wzmacniania słoneczko powinno spokojnie wytrzymać 500 nm po jego wzmocnieniu przy oczywiście dobrze napisanym programie.

 

Jak sprzęgło chodzi na takim słoneczki? Po przesiadce z serii AVF na BRD pedał stał się znacznie twardszy ale do zaakceptowania. Kwestia przyzwyczajenia po kilku dniach jazdy. Ile płaciłeś za takie wzmocnienie jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I życzę oby tak zostało. Co ja będę robił..już sam nie wiem. Nie widzę sensu teraz kupować sachs performance jak mam BRD które ma tydzień. Będę wzmacnaił obecny docisk.

 

 

 

Jak sprzęgło chodzi na takim słoneczki? Po przesiadce z serii AVF na BRD pedał stał się znacznie twardszy ale do zaakceptowania. Kwestia przyzwyczajenia po kilku dniach jazdy. Ile płaciłeś za takie wzmocnienie jeśli można wiedzieć?

Pisz do Daron jest na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie ori zestaw z 1st montażu ale tarcza po kevlarze a docisk po wizycie u Darona -dwu mas ciagle ten sam orginalny a na szafie juz 360 tys zaraz wpadnie

Po montazu w konkretnym warsztacie sprzeglo chodzi lżej lepiej a wiecej może

Nic tylko same ++++++ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam u siebie ori zestaw z 1st montażu ale tarcza po kevlarze a docisk po wizycie u Darona -dwu mas ciagle ten sam orginalny a na szafie juz 360 tys zaraz wpadnie

Po montazu w konkretnym warsztacie sprzeglo chodzi lżej lepiej a wiecej może

Nic tylko same ++++++ :)

 

Ile obicie i wzmocnienie? Dziwne, ze mocniejszy docisk a lżej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też trochę to dziwne, ale ja się nie znam :P docisk z BRD jest twardszy od AVF. Za kevlar ja płaciłem 150 pln...ciekawe ile wzmocnienie docisku będzie mnie kosztować. Co byście zrobili na moim miejscu z tarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mi też trochę to dziwne, ale ja się nie znam [emoji14] docisk z BRD jest twardszy od AVF. Za kevlar ja płaciłem 150 pln...ciekawe ile wzmocnienie docisku będzie mnie kosztować. Co byście zrobili na moim miejscu z tarczą?

Sachs performance jest jeszcze twardszy, też miałem dość świeże obicie + kevlar na brd miało udźwignąć, nie udzwiglo przy zmianie na Sachs dałem tarcze do ponownego obicia dla świętego spokoju, gość który to robił mówił że jest już przypalona, każde slizgniecie sprzęgła, przypala tarcze... Na twoim miejscu bym obil, bo potem jak coś ewentualnie nie będzie trzymać to przynajmniej nie będziesz miał kolejnej potencjalnej przyczyny.

 

Cena za obicie podoba też płaciłem około 150 na Pomorzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydawało ze po wzmocnieniu sprzeglo bedzie tepe i twarde ale naprawde pedał pracuje miękko i płynnie - lepiej jak na nowym komplecie Sachs ktory miałem przez 2 miesiące bo tyle wytrzymała tarcza :/

 

Aaa zapomniałem dodać ze ori tarcze miałem ze sprężynkami a ten nowy komplet na 2 miesiące miałem bez - tak dobrano po nr vin

kevlar mam na starej tarczy czyli sprężynki mam znowu :)

Edytowane przez tasior69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Gdzie polecacie obić tarcze kevlarem i wzmocnić ori docisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzmocnić ori docisk?

kolego do wzmocnienia docisku musisz mieć drugi identyczny i wtedy robi się podwójne słoneczko, ale docisk jest wtedy tak twardy że pedały się łamać potrafią, co do zakładu musisz szukać w swojej okolicy tu niestety nie pomogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, znajdę zakład znajdę wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki, znajdę zakład znajdę wszystkie odpowiedzi.
O ile się nie mylę Daron z naszego forum wymieniał sprezyny na bardziej twarde, się osobiście nie testowałem , ja jednak polecam docisk Sachs performance jeśli masz w planie lecieć dalej na grubo, bo potem pół środki wyjdą drożej stopniowo niż raz a konktetnie.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ma ok 150kucy i 340nm i jeżdżę od. 2012 i zaczyna mi się slizgac sprzęgło, Dwumasa lekko wyczuwalny, czuć lekkie bujniecie na karoserii na luzie, ostatnio zmieniłem turbo na hybryde, założyłem icka centralnego. Teraz się zastanawiam jak skompletować sprzęgło żeby dwa razy nie robić a wytrzymało coś w granicach 380-400 nm

Czy szukać kompletu od brd czy zmacnianego do avf, koło Dwumasowe jest takie samo więc tylko tarcza z kevlarem i mocniejszy docisk. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie ma ok 150kucy i 340nm i jeżdżę od. 2012 i zaczyna mi się slizgac sprzęgło, Dwumasa lekko wyczuwalny, czuć lekkie bujniecie na karoserii na luzie, ostatnio zmieniłem turbo na hybryde, założyłem icka centralnego. Teraz się zastanawiam jak skompletować sprzęgło żeby dwa razy nie robić a wytrzymało coś w granicach 380-400 nm

Czy szukać kompletu od brd czy zmacnianego do avf, koło Dwumasowe jest takie samo więc tylko tarcza z kevlarem i mocniejszy docisk. Co radzicie?

Na to co masz, jak co padnie dwumas to komplet z brd, docisk brd i kevlar 400 nm ogarnie.cenowo podobnie czy avf czy brd

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności