Skocz do zawartości
Gość cichy.pl

Dystanse w naszych Passkach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cichy.pl

Witam was czy ktoś już zakładał z was dystanse na kołach jeżeli tak to proszę o zdjęcia i informacje jakie grubości i jakie są najlepsze Czy to jest bezpieczne? Czy auto traci na swym zawieszeniu.

Chciałbym wasze opinie na ten temat Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie dystansów wiąże sie z zakupem śrób odpowiednio długich, dystanse powinny posiadać pierścień centrujący. Po założeniu kół z dystansami opona nie powinna wystawać poza obryś karoseri. Miałem kiedyś założone dystanse w golfie IV i auto prezentowało sie bardzo efektownie i dobrze trzymało sie na zakrętach. Do Passata polecam dystanse o gróbości na przednią oś 10 mm a na tylną 15 mm. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat raczej pasóje do dzialu tunning ale co tam.

 

Tylne kola nie powinny miec szerszego rozstawu po zastosowaniu dystansów niz przednie, dlaczego ? wiaze sie to z gorsza przyczepnoscia.

 

Jak fabryka dala jest ok, tylko szersze felgi wsadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem golfa IV sprowadzonego z niemiec i miał złożone dystanse i obniżone zawieszenie (przez firme Tuningową). Z przodu 10mm a z tyłu 15mm i było ok.5mm to raczej nie wielka różnica. Bynajmniej nie było niepokojących doświadczeń i bardzo dobrze sie prowadził. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy_3 w jakiej cenie by były te sprężynki? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem za nie 350 zl przeliczajac na polskie, wiec licze ze 250 zl. Zdjecia "po" dzis zamieszcze na forum i w moj opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przypadkiem kupiłem aluski 17-tki na ebayu od Audi i okazało się , że za bardzo dolegają do auta. Założyłem dystanse 20mm przód i tył. Są z dobrej firmy tuningowej najlepsze jest to, że wpierw przykręca się dystanse do piasty a dopiero do nich przykręca się koło, także w pełni bezpieczne. Poniżej fotka.

11141414.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kotleta odgrzałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za późno spojrzałem na daty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam - ja tez odgrzeje kotleciocha ;)

Mam 20mm z tylu przykrecane do piasty i 13mm z przodu na dluzsze sruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyl 20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyl i przod ma 17mm dystansy przy 9" i et41 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 3B przy ET37 felgi 7J 17' na tyl wchodzi dystans 17mm i wychodzi mniejwiecej rowno z przodem :) Tzn. nie ma efeku "wpadnietych" do srodka felg z tylu...

Edytowane przez blade13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystans zalezy od szerokosci felgi i ET wiec u mnie z przodu 8" et35 i z tyłu 9" et35 jest po 20mm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności