Skocz do zawartości
sadek1979

B6 światła awaryjne - nie można wyłączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i zwracam się z prośbą o pomoc przy Passacie B6 a mianowicie ; samoistnie zapaliły się awaryjne światła i nie ma możliwości ich zgasić Próbuję klawiszem - nie da rady tylko odłączenie akumulatora je gasi . Po podłączeniu jest ok 3 min spokój i zaczynają świecić na nowo . Proszę o wszelkie sugestie bo ja myślę o włączniku . Czy mam rację czy jeszcze można coś sprawdzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może naładuj akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie akumulator był słaby ale pojeździłem trochę i nadal to samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem autoalarm szwankuje? Po prostu włącza się bez syrenki(może jest uszkodzona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może raczej włącznik od awaryjnych

nie znam b6 ale w b5 jest w nim przekaźnik od kierunków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to też sprawdzić czy po zamknięciu samochodu tzw. ,,Stoi dioda" Czyli świeci się bez przerwy przez 30 sek. jeśli tak w VW nie działa syrena i akumulator jest do podładowania. (u mnie tak bywało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych - uszkodzony włącznik awaryjnych , upalony styk w środku włącznika .Sprawdzić go można poprzez podanie krótkiego impulsu masy na przewód brązowo-czerwony w złączu ''G '' Demontaż nie jest trudny . (zdjąć ramkę radia , następnie listewkę nad radiem pod którą są dwa torxy i je odkręcić , następnie zdjąć obudowę zegarów i zdemontować lub odchylić listwę nad schowkiem pasażera . Nie ma tam żadnych wymyślnych zatrzasków , wystarczy pociągnąć z wyczuciem ) Dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności