Skocz do zawartości
WW

Woda na podłodze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jechałem ok 150 km w bardzo intensywnym deszczu.

W samochodzie trzech słusznych facetów.

Trzeci siedział za mna (kierowcą)

Na drugi dzień odkryłem, że mam na podłodze pełno wody :628:

Kilkanascie litrow i to z tej strony gdzie siedział pasażer, z drugiej suchuteńko.

Wykładzina pływała.

Mechanik stwierdził, że zatkał mi sie spływ pod akumulatorem i nachlapało z nawiewu.

Ale to by znaczyło, że mam dziure w kanałach nawiewowych i zamiast do kabiny dmucham do silnika.

Gdzie szukac przyczyny :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie :610: A tak na marginesie, nie umiem, czy może nie mam uprawnień do wklejania linków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ograniczone uprawnieniami, po prostu kopiujesz tego linka z przegladarki, co jest w polu adresowym i wklejasz do twojej wiadomosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda nie stoi. Ten otwór pod akumulatorem jest duży i drożny.

Zreszta nawet, gdyby tam sie woda zbierała, to jak się przedostała pod nogi pasażera :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jechałem ok 150 km w bardzo intensywnym deszczu.

W samochodzie trzech słusznych facetów.

Trzeci siedział za mna (kierowcą)

Na drugi dzień odkryłem, że mam na podłodze pełno wody :628:

Kilkanascie litrow i to z tej strony gdzie siedział pasażer, z drugiej suchuteńko.

Wykładzina pływała.

Mechanik stwierdził, że zatkał mi sie spływ pod akumulatorem i nachlapało z nawiewu.

Ale to by znaczyło, że mam dziure w kanałach nawiewowych i zamiast do kabiny dmucham do silnika.

Gdzie szukac przyczyny :612:

 

Spływ to masz na 100% zapchany - najlepiej podjedz gdzieś w pobliże kompresora, aku do góry - wężyk kompresora w otwór i OGNIA!!! :629:

Potem wyczyść tą częśc grodziową. Weź w łapkę troche(dosłownie deczko) czarnego silikonu i maźnij nim miejsce w którym linka do otwierania maski wchodzi do środka samochodu (w grodzi od strony kierowcy) - i tu raczej chodzi nie o samo łączenie z blachą a o tą osłónke powyżej - woda u mnie leciała pomiędzy linką (i po niej) a tą osłonką (kurde już niedługo bede miał aparat to bede cpykał fotki - bo w opisach nienajlepszy chyba jestem:D )

 

Zeby woda lała się kanałami nawiewu to musiała by się przelać przez osłonę filtru przeciwpyłkowego - kurde, zobacz jaki tam jest profil - chyba to jest niemożliwe.

Jedyne miejsce gdzie mogłaby się dostać to przewody do nagrzewnicy - pod tą czarną osłoną - co prawda są wysoko, ale jak przyspieszałes do się tam nieźle chlupało. No ale to byś widział że coś siędzieje, bo tyle kilometrów w deszczu nawiew chodzi non stop, jakby łapał wode to nie zapanowałbyś nad szybami.... no chyba że się myle:)

 

U mnie woda nie stoi. Ten otwór pod akumulatorem jest duży i drożny.

Zreszta nawet, gdyby tam sie woda zbierała, to jak się przedostała pod nogi pasażera :609:

 

Wylej dwa wiadra wody na szybe albo jedź na myjnie i wtedy się przekonasz - wystarczy że za wolno schodzi i qpa.....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze mokro bylo TYLKO pod nogami pasażera.

Im bardziej do przodu, tym wykładzina była suchsza !.

Tak więc wlanie wody przez scianke od komory silnikowej raczej należy wykluczyc. Było by mokro u kierowcy a poza tym ta ilośc wlanej wody.

W samochodzie mialem kilka-kilkanaście litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może przez podłogę? W vento tak miałem, wyrwało mi częściowo zaślepkę. Nie wiem po jaką cholerę były tam dzióry wielkości 5zł z rybakiem. Woda nie stała, ale tapicerka zmoczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100

Ja widzę tylko dwie możliwości:

(bardziej żartem niż na serio)

albo masz dziurę w progu / drzwiach / uszczelnieniach albo ... facetowi się wylała herbata z termosu :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, ze mokro bylo TYLKO pod nogami pasażera.

Im bardziej do przodu, tym wykładzina była suchsza !.

Tak więc wlanie wody przez scianke od komory silnikowej raczej należy wykluczyc. Było by mokro u kierowcy a poza tym ta ilośc wlanej wody.

W samochodzie mialem kilka-kilkanaście litrów.

 

BINGO!!!!! u mnie też było mokro tylko z tyłu za fotelem kierowcy!! a z przodka sucho.

 

Nie rozbierałem progów - ale sądzę że woda dostawała się gdzieś do profilu progu i zasuwała do pierwszego skrętu w lewo:) - a że to akurat jest gdzieś w okolicach fotela kierowcy no to mokro jest pod nim. To jedyne logiczne wytłumaczenie jakie przychodzi mi do głowy.

Nawet nie bardzo wierze w to że dziurawy próg czy dziurawa podłoga aż tyle wody zdołałaby przechwwycić - jeśli już dziura to raczej na górze (uszczelka?) i po słupku do dołu - wątpie....

Jak Ci się chce to zdejmij osłony progowe, podnieś wykładzine podłogową i szukaj gdzie jest mokro i którędy woda płynie.

Ale ja zacząłbym od obejrzenia komory grodziowej i sprawdzenia jak szybko woda spływa - powinna spływać na bieżąco, czyli nie powinienes mieć w grodzi kałuży.

Tak samo przeczyść okolice tej czarnej puszki z parasolką :) (kompa) w grodzi, tej od strony kierowcy - tam są bardzo małe szczeliny a zgniłe liście pięknie blokują wode. Wtedy ona spływa wolno i w miejscu gdzie wchodzi linka do maski robi się mały basenik.

 

U mnie było tam dwie garście szlamu - dobrze jest to również przedmuchać albo zdjąć tą osłone pod wycieraczkami, wtedy dostep jest łatwiejszy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak szybko zdjąć osłone pod wycieraczkami.??

Zdjałem te zatrzaski ale osłona była jak przymurowana do szyby.

 

A co do wody. Najsmieszniejsze, że woda też była wewnątrz gumowej wycieraczki z wysokimi rantami.

Wygląda to tak, jakby dmuchało woda z nawiewu :615:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak szybko zdjąć osłone pod wycieraczkami.??

Zdjałem te zatrzaski ale osłona była jak przymurowana do szyby.

 

A co do wody. Najsmieszniejsze, że woda też była wewnątrz gumowej wycieraczki z wysokimi rantami.

Wygląda to tak, jakby dmuchało woda z nawiewu :615:

 

No ok, w wycieraczce woda ale w takim razie dlaczego z drugiej strony i z przodka samochodu jest sucho??? jednym kanałem wode tylko wpycha??? i to akurat tym??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic eksperyment. Posmarowac czyms co barwi wodę a nie farbuje na stale co jakis czas w innym miejscu i patrzeć jaki woda ma kolor i gdzie było smarowane :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Następnie odkręcamy śrubę zaznaczoną za zdjęciu lewym zielonym kółkiem i ściągamy dwie klamry, zaznaczone środkowym i prawym zielonym kółkiem. W tym momencie podszybie trzyma się tylko na pasku kleju na szybie. Uszczelkę grodzi silnika również możemy zdjąć".

 

Jak z tego opisu widac, u mnie klej mocno trzyma. :639:

Czekam do ciepłych dni, ale nie zdecyduje sie chyba na zrywanie tego kleju.

 

A co do wody

" ale w takim razie dlaczego z drugiej strony i z przodka samochodu jest sucho??? jednym kanałem wode tylko wpycha??? i to akurat tym?? "

 

Dokładnie własnie takie pytanie zadałem na poczatku tej duskusji i na nie szukam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Mi woda też stała u pasażera z tyłu (prawa strona) a z przodu było sucho.

Pogrzebałem i znalazłem woda lała się przez uszczelke pod puszką filtra pyłkowego (tamtendy tez wiało ,były wyprute gabki uszczelniajace).

I wcale nie był odpływ zapchany,zdejmij podszybie,odkręć puszke filtra dotnij uszczelke (zrobiłem z kawałka karimaty) ,posmaruj silikonem i zamontuj wszystko z powrotem.

U mnie zadziałało i mam sucho (po wypompowaniu hektolitrów wody :644: )

 

Odpowiedź na pytanie: z tyłu jest niżej i dlatego woda tam stoi,jak bys odchylił wykładzine z przodu u pasażera to znalazł byś tam mocno sprasowany styropian jako podkładke.

I dlatego wody z przodu nie widać :641:

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry,ale też się dołącze,bo posiadam podobny problem.Szukając przypadkowo pewnej częsci zdejmowałem dywaniki.Gumowy był suchy,oryginalny (łapany na 2 spinkach) też był suchy i podłoga też z góry była 3\4 miesca sucha.Jak odchyliłem podłoge okazało się że w dołku w prawej strony pasażera jest mokro.Od strony drzwi ,komory silnika i nawiewu suchutko !! Czyżby nieszczęsna uszczelka filtra przepiwpyłkowego była przyczyną lub jakaś dziura od podłowi ? Odpływy udrożnione pod akumulatorem,bo były zatkane kiedyś (może pozostałość wody z kilku miesięcy ?)W innych miejscach nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja,bo tutaj byłem zaskoczony że jest mokro;)

 

Z innej bajki: Czy żeby wyciągnąć mokrą wykładzine z samochodu na zewnątrz wystarczy wyciągnąć siedzenia,kanapa,tunel wymontować i plastiki dookoła czy jeszcze trzeba namęczyć się więcej ?? Będzie ciepło będzie trzeba wysuszyć to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Ja tez mialem mokre tylko za pasazerem (pod nogami osoby siedzacej na kanapie z prawej strony) - przyczyna okazala sie (jeszcze nie wiem czy jedyna) sparchaciala uszczelka pomiedzy drzwiami a srebrna blacha oslaniajaca (znajduje sie pod tapicerka drzwi), w drzwiach tylnich po prawej stronie. usterke moglem stwierdzic doslownie kiedy ciagle padal deszcz (odrobina wody stala wtedy pomiedzy tapicerka drzwi, a plastikowa listwa progu), chwile po deszczu woda juz leciala na dol i nie bylo sladu po przecieku. teraz wciaz susze filc pod nogami pasazera z tylu. Profilaktycznie wymienilem tez uszczelke filtra kabinowego - profilaktycznie bo wydaje mi sie ze jakby woda leciala z przodu samochodu to rowniez pod nogami pasazera z przodu byloby mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie patrzyłem z tyłu i boje się tam zaglądać:( Dziś suszyłem farelką 5 godzin odchylając od dołu.Efekt był słaby bo z dołu się wysuszyło ,ale u góry zaś wszystko wyszło :( Jedynie pozostaje wyciagnać całą na zewnątrz i suszyć.

Czy ktoś wyciągał już dywan lub wie że to jest możliwe lub nie możliwe ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ankstrem

witam w klubie. dzis poskladalem wszystko do kupy po 2 dniowej walce i powiem tylko tyle- odpuscilem. nie wyjmowalem calkowicie wykladziny a to z tego prostego powodu ze czekalby mnie caly dodatkowy tydzien pracy. oproocz siedzen i wszelakich plastikow na tunelu do zlokalizowania przecieku od wewnatrz rodzilaby sie potrzeba zdjecia calej przedniej konsoli, tj. kokpitu(odlaczania przednich poduszek, zdejmowania kierownicy, metalowego staelaza) jezdze paskiem w gb i za kilka m-cy przejdzie przekladke. z tego prostego powodu odpuscilem i postanowilem zrobic 3 otwory w podlodze o srednicy ok. 3-4 mm. tak jak u przedmowcow wode zlokalizowalem za lewym fotelem..ale idac dalej, odchylajac wykladzine(podnoszac ja nawet lewarkiem w przedniej czesci gdzie jest mocno profilowana i przysparza klopotow- co naprawde pomoglo w osuszeniu) okazalo sie ze woda cieknie gdzies od srodkowej czesci sciany grodziowej. sprawdzalem wszystko co tylko moglo byc opisane powyzej, uzylem zabarwionej na czerwono wody..i nic. moze czesciowo wykladzina w miejscu, w ktorym nie udalo mi sie jej odchylic dzialala jak filterek i woda tracila nadana barwe. tak czy inaczej po kilku wylanych na szybe litrach wody, po chwili w aucie lekka strozka ciekla sobie w spokoju kranoweczka tworzac pod siedzeniami male jeziorko. tym, ktorzy nie zdecyduja sie na zdjecie konsoli, radze wiercenie, celem zapobiezenia zalania modolu komfortu. obudowa ma swoja uszczelke ale i tak woda dostaje sie do wnetrza pomiedzy kabelkami a jego uszkodzenie przysparza wiele klopotu..centralny, podnoszenie szybek, oswietlenie wnetrza..duzo tego.. bede jeszcze dzialal oczywiscie i jesli tylko uda mi sie osiagnac jakikolwiek najmniejszy progres, obiecuje meldowac.. zycze powodzenia w zmaganiach z niedomaganiami tego sympatycznego jakze modelu vw

Copy of IMG_6166.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość exporter

Mialem u mnie ten problem i okazalo sie ze pod ta plastkiowa skrzynka z parasolka jest uszkodzona uszczelka i tedy zaczela woda leciec do srodka, a od tego zacza sie problem z poduszkami sensor od bocznej poduszki "zlapal" wilgoc i zapalila mi sie kontrola od airbagow podlaczylem pod VAG-a i wyskoczyl blad 01221 Czujnik zderzeń bocznych,strona kierowcy (G179)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności