Skocz do zawartości
symeks

GTB2260VK w Passacie AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam wsadzic gtb2260vk do afn-a, zamowilem co nieco na necie i w koncu dotarlo:

 

 

1. flansza pod gtb2260vk p&p na kolektor awx

[ATTACH=CONFIG]72424[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72425[/ATTACH]

 

 

2. Flansza pod wydech

[ATTACH=CONFIG]72426[/ATTACH]

 

 

3. Podstawa pod gruszke

 

[ATTACH=CONFIG]72427[/ATTACH]

 

 

4. zasilanie olejem

 

[ATTACH=CONFIG]72428[/ATTACH]

 

...

5. splyw oleju juz upatrzony

6. turbo tez juz upatrzone tylko kupic

+ duzo rzeczy nie wymienionych

mam nadzieje ze wyrobie sie z zakupami do swiat bo bede tylko 2 tyg w pl i chcialem ogarnac temat

 

pzdr

 

 

docelowo ma to wygladac tak (zdjecia ze znanej juz strony

http://www.darksidedevelopments.co.uk/turbocharger-parts/)

 

 

dce94ca4523aaadbm.jpg 656618a4f01f79c1m.jpg e5d6dbf9bc4c6c40m.jpg 734b89ad7d797691m.jpg 7419446a12dd7854m.jpg 6e23258a27b88493m.jpg 06b6b7d9fcf4e453m.jpg 1b0a171dda600284m.jpg

 

moje plany zostaly odlozone z powodow finansowych do czerwca az chyba...

[ATTACH=CONFIG]72430[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72431[/ATTACH]

Edytowane przez symeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt... Poradziłeś sobie z podciśnieniem?? Jak ustawileś żaluzje??

Edytowane przez bogumilt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam wsadzic gtb2260vk do afn-a,

 

A do czego jest to turbo ?

 

Może ja podpytam o tuning AFN-a:

Przymierzam się na poważnie do zmiany dmuchawki na BRD (taką polecają forumowicze) i wtrysków na 216. Moim celem jest 160KM.

Czy po wyminie ,,gratów'' od razu muszę jechać na strojenie czy mogę trochę pośmigać autem?

Oczywiście mam zamiar jechać na ustawienie (softu) ale w mojej okolicy nie ma takiego zakładu/firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu jeździć autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest opcja ,,pomógł'' ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie jest opcja ,,pomógł'' ??

 

juz nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do czego jest to turbo ?

 

Może ja podpytam o tuning AFN-a:

Przymierzam się na poważnie do zmiany dmuchawki na BRD (taką polecają forumowicze) i wtrysków na 216. Moim celem jest 160KM.

Czy po wyminie ,,gratów'' od razu muszę jechać na strojenie czy mogę trochę pośmigać autem?

Oczywiście mam zamiar jechać na ustawienie (softu) ale w mojej okolicy nie ma takiego zakładu/firmy...

jeździć możesz spokojnie. Ja do swojego włoży łem turbo od AWX i też daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeździć możesz spokojnie. Ja do swojego włoży łem turbo od AWX i też daje radę

 

A te z AWX wystarczy na te 160KM??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtb2260vk to nie zabawka i szkoda się z nim męczyć przy modzie na 160ps. Pompa 11 i 260cc nie osiągnie limitu turbawki. Ja stroilem auto z tą turbawką i na pompkach al zrobilem prawie 245ps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa 11 i 260cc nie osiągnie limitu turbawki. J

 

Nie przesadzasz?

Ta turbina gabarytowo jest mniejsza od gt 20,a tamtą potrafią rozhulać 11/230.

Limit tej turbiny,to nie 2 bary,dmuchnie spokojnie bez wielkich ilości spalin 1.5 bara.Zakładali gt 2260 pod 11/230 i to bydle potrafiło wstać,dmuchać i nadmuchać.

A jest faktem już powszechnie znanym,że gtb 22 wstaje podobnie jak brd,więc ... .

 

Kolega ma taką gtb 2260vk,luzem,ja tam w niej niczego wielkiego nie widzę.Tak jak pisałem,gt 20 jest większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzasz?

QUOTE]

 

źle się zrozumieliśmy.

Gtb spoko dmucha 2,3b i żyje. Mi udalą się dmuchac 2b przy 2200rpm, a wydajność jest ponad zestaw 11/260. Naklad pracy przy adaptacji jest znacznie wiekszy niż w przypadku BRD.

Edytowane przez bogumilt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ma taką gtb 2260vk,luzem,ja tam w niej niczego wielkiego nie widzę.Tak jak pisałem,gt 20 jest większa.

 

Kolego widze ze oceniasz sprezarki po wielkosci a to blad :P

seria GTB o seri GT rozni sie lozyskkowaniem i tutaj napewno gora jest GTB ktore napewno wstaje wiele szybciej niz GT

Przyklad turbo GTB 1756VK ktore niebawem zagosci u mnie w aucie potrafi na postoju nadmuchac wiecej niz silnik jest w stanie przyjac.

Wiec nie wielkosc sprezarki swiadczy o jej potencjale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyklad turbo GTB 1756VK ktore niebawem zagosci u mnie w aucie potrafi na postoju nadmuchac wiecej niz silnik jest w stanie przyjac.

Wiec nie wielkosc sprezarki swiadczy o jej potencjale ;)

 

To wynika z konstrukcji z geometri która sie zamyka bardzo szczelnie. Gtb2260vk też ma surge na postoju... Zastanawiam się nad gtb17 i setapie na 1,9b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gtb2260vk też ma surge na postoju...

 

Tak bo tez jest na tym samym lozyskowaniu co 1756VK ale sagon prawil o GT20 ktore moim zdaniem nie jest juz tak rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak bo tez jest na tym samym lozyskowaniu co 1756VK ale sagon prawil o GT20 ktore moim zdaniem nie jest juz tak rewelacyjne.

Dobrze prawisz :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego widze ze oceniasz sprezarki po wielkosci a to blad

 

Nie zrozum mnie źle,pisząc o wielkości muszli miałem jedynie na myśli ich pojemności,co za tym idzie możliwą max wydajność.

Porównanie gt 20 do gtb 2260vk miało jedynie na celu uzmysłowić to,że można taką gtb 22 spokojnie łączyć z 11/230.

Skoro ilość spalin przy 11/230 spokojnie rozpędzi gt 20 przy większej pojemności gorącej strony,to tym bardziej zrobi to gtb 22 z mniejszą komorą.

 

Ja wiem,że najważniejsze kryje się w środku,wałek,koło,sposób osadzenia wałka,geometria itd.

Reasumując,jeżeli takie bydle,jak gt 20,na takim wałku,z tuleją potrafi wstać,pompować te 1.75 przy 11/230,to gtb 22 zrobi to bez najmniejszego.

 

Tylko to miałem na myśli porównując ich wielkości.

A to,że gtb ma większą wydajność,to już pewnie zasługa odpowiedniej konstrukcji wirnika,koła kompresji,sposobu osadzenia wałka itd.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozum mnie źle,pisząc o wielkości muszli miałem jedynie na myśli ich pojemności,co za tym idzie możliwą max wydajność.

Porównanie gt 20 do gtb 2260vk miało jedynie na celu uzmysłowić to,że można taką gtb 22 spokojnie łączyć z 11/230.

Skoro ilość spalin przy 11/230 spokojnie rozpędzi gt 20 przy większej pojemności gorącej strony,to tym bardziej zrobi to gtb 22 z mniejszą komorą.

 

Ja wiem,że najważniejsze kryje się w środku,wałek,koło,sposób osadzenia wałka,geometria itd.

Reasumując,jeżeli takie bydle,jak gt 20,na takim wałku,z tuleją potrafi wstać,pompować te 1.75 przy 11/230,to gtb 22 zrobi to bez najmniejszego.

 

Tylko to miałem na myśli porównując ich wielkości.

A to,że gtb ma większą wydajność,to już pewnie zasługa odpowiedniej konstrukcji wirnika,koła kompresji,sposobu osadzenia wałka itd.

Pozdrawiam.

 

Teraz to i ja sie zgodze ;)dokladnie jest jak napisales :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi chodzi o to że do 11/260 styknie gtb2056vk albo nawet gtb1756vk bo jednak gtb2260vk nie jest wcale male i zawsze jest lekkie opóźnienia względem lżejszych turbin. Ale i tak jest zajebiaszcze. Ja jeżdze na setapie 1,75b na turbo z CAHA już 80000km :P a moim skromnym zdaniem nie warto pakować gtb22 poto żeby bawić się w okolice 200ps. No chyba że ktoś lubi specyficzną jazde z big turbo...

Edytowane przez bogumilt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeżdze na setapie 1,75b na turbo z CAHA już 80000km

 

Dmucha 1750 do końca,czyli powiedzmy do 4000?

Generalnie wydajność takiej turbinki musi być trochę większa,jak z brd,bo samo koło kompresji jest pod tym względem lepsze.

 

Fakt,że gtb 22 na 200 koni,to może i przerost formy nad treścią,ale już taka gtb 17 będzie idealna.

Co innego dmuchać na te 200 turbiną z brd wysiloną niemalże na 100%,inaczej sprawa wygląda w przypadku gtb 17.

 

Ja gdybym miał pakować,to tylko brd z kołem i ewentualnie muszlą od cah-a.Dmuchnie to samo,co ori dmuchawka z cr-a,a zabawy z posadzeniem,sam wiesz o ile mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności