Skocz do zawartości
symeks

GTB2260VK w Passacie AFN

Rekomendowane odpowiedzi

028906021DD to 8bit, obudowa plastik, sensor 1bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, 8 bit. Przedmówca ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na tym forum , podjąłem się wyzwania może inaczej zleciłem wyzwanie mojemu mechanikowi aby zamontowac wieksze turbo do mojego passata , najpierw wszedł w ruch wiekszy intercooler no i turbo i tu się zaczął problem silnik to AVF 1,9 tdi 130 km turbo jakie mam to BRD od audi 14 170 km , i właśnie pod górkę się zaczeło robota stoi w miejscu bo... turbo nie pasuje a widzę ,że przerabialiście tu koledzy taka sytuacje potrzebuje zrobi flansze do niego :

 

1. flansza pod BRD na kolektor AVF

2. Flansza pod wydech

3. Podstawa pod gruszke

 

prośba a wręcz błagam o jakieś rysunki techniczne bym mógł komuś zlecic to zdjecia a może macie kogoś kto to dorabia.

 

liczę na waszą pomoc bo mod cały stoi a program mam napsiany już pod właśnie turbo brd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepisz nr który jest na turbosprężarce bo napewno to nie jest turbina od BRD !

 

Albo daj zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co wiem, to turbina z BRD, pasuje bez problemu pod kolektor z AVFa, trzeba, tylko przerobić flansze pod wydech.

Tak, jak kolega wyżej pisze, to pewnie, jest inna turbina. Zapodaj jakieś foty lub oznaczenie. :ok

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślałem, jest to CAHA. Pakowałem, to do swojej ibizy, na takim samym kolektorze, jak u Ciebie, trzeba przerabiać otwory w kolektorze lub w turbinie. Ja przerabiałem w kolektorze, flansze wycinałem z kawałka blachy 10mm. Pewnie można kupić gotową, np. tu:

http://allegro.pl/flansza-na-turbo-caha-turbo-do-afn-awx-ajm-i5662052098.html

http://allegro.pl/flansza-lacznik-2-25-60-8-nierdzewka-wydech-i5268238577.html

Zadzwoń, może ogarną taniej, niż na wcześniejszym linku.

Nie wiem, czy masz ori spływ, jeśli nie, można przerobić obecny, tak samo z tłumikiem szmerów, łączący turbo z ori wężem do dolotu.

 

Tu masz tema jaro4444

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=80524

 

Jak coś, to posiadam foty, jak u siebie to zrobiłem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dużo mi to pomogło, już powoli kumam co dalej z tym zrobić. Jeżeli możesz podeślij fotki. Chętnie rzucę okiem jak to u Ciebie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli możesz podeślij fotki.

wrzuć kolego tu w temat... każdemy sie mogą przydac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem foty przerobionego kolektora wydechowego i różnicę, między flanszą-kryzą turbinami ASV, AWX, ASZ, AVF, ARL, AFN, AHF, ALH, może p czymś zapomniałem i turbiną CAHA

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeszcze foty ori kolektora i przerobionego.

Przepraszam za jakość fotek, ale myślę, że widać o, co biega.

:ok

 

Jutr, bądź, po jutrze dorzucę jeszcze parę fotek.

Pozdrawiam.

Zdjęcie0348.jpg

Zdjęcie0347.jpg

Zdjęcie0322.jpg

Zdjęcie0357.jpg

Zdjęcie0356.jpg

Edytowane przez tomek1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję raz jeszcze za pomoc będę dawał znać jak postępy idą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ponownie koledzy więc projekt jest zrobiony , turbo włożone , program zrobiony została tylko hamownia auto jak rakieta teraz , turbo 1,5 bara daje. Jak będzie wykres z hamowni to prześlę wykres :jupi . Wielkie podziekowania tu na forum chciałbym złożyć koledze '' tomek1980 '' za pomoc jak to poskładać do kupy i za linki gdzie co zamówić. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, padła mi turbawka VNT15 w 1.9 TDI AFN (98r), więc kupiłem GT1749VA z AWX (04r). Turbina (chyba) podpasuje bez żadnych problemów, tylko mam kilka pytań do osób, które może już robiły takie operacje:

- Jak łączyliście wąż od turbiny z ją metalową rurą idącą do intercoolera pod chłodnicą? Wąż do turbiny z awx mam, tylko on się łączy na jakąś szybkozłączkę a nie na cybant.

- Dolot i przepływomierz z awx są inne (rura dużo szersza, przepływomierz inny), opłaca się to pakować do mojego afn? Jeśli tak to nie będzie problemów ze złym odczytem przepływomierza?

 

Z góry dziękuję za odp, jeśli był już taki temat/pytanie to proszę o link, ja niestety nic nie znalazłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa w sprzdazy przejściówki pod turbo z awx. Co do bledow to beda bo wiecej luftu bedzie wyjscia sa dwa albo podjedziesz do tunera na korektę albo kupisz mapsensor od awx i bedzie tez dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego

wiecej luftu
nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wgl jest sens wstawiać ten przepływomierz od awx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wgl jest sens wstawiać ten przepływomierz od awx?

Nie,sensowne będzie wstawienie większego turbo i program napisany po map'ie,wtedy przepływomierz wylatuje jako niepotrzebny i możesz sobie dolot zrobić jaki tylko chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega pisze ze w afnie padla mu turbina i chce zamontowac od awxa to chyba bedzie mial wiecej powietrza doladowujacego bo jakby nie bylo to by ludzie takiego moda by nie robili bo po co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie więcej jak zada się więcej, a tak będzie po staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności