Skocz do zawartości
vwiater

Dziwne huczenie po puszczeniu sprzęgła przy włączonej klimie

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jak w temacie

pojawia się to tylko w bardzo ciepłe dni, czyli jak ostatnio

tylko przy włączonej klimie, jak ruszę i puszczę juz sprzegło to słuchać

takie kruciutkie huczenie "buuuuuuu" czasami pojawia sie tez przy zmianie z 1ki na 2ke jeszcze

czy ktos sie spotkal z czyms podobnym u siebie

przejzałem spis tematow B4 ale nic podobnego nie znlazlem

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to była rolka napinacza paska klimatyzacji :?::zdziwko: A na pewno tylko przy włączonej KLIMIE to się dzieje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłacznie przy włączonej klimie.

w zeszlym roku zdarzylo sie kilka razy i dalem sobie spokoj

a teraz od paru dni znowy z 3 czy 4 razy sie dzialo

dodam ze z klima jezdze non stop a to huczenie tylko i wylacznie w lato jak jest bardzo gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to - albo ta rolka, albo łożysko w sprężarce. Nic innego tam przecież nie moze huczeć.

 

EDIT//

A jesli to słychać wewnątrz auta, to weź jakiegoś kumpla, niech wsiadzie do auta i ciska w gaz, a ty przy silniku posłuchaj - skad dźwięk dochodzi - tak bedzie najprosciej :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, jutro odstawiam paska na wymianke koncowki drazka kier. to sie przy okazji zapytam mechaniora moze sie z czyms takim spotkal, niech przy okazji posprawdza, jak cos wymysli to napisze

a na razie dzieki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i myślę ze wina leży po stronie zbyt małej ilości czynnika chłodzącego. W czwartek jadę na przegląd klimy i wtedy zobaczę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem u klimo - specjalistów doładowali mi czynnik bo było ciut za mało ale niestety złośliwy dźwięk nadal sie pojawia. Myślę wiec ze może to być napinacz paska wieloklinowego wiec jak wymienię go to napisze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arkady375, no ja tez bylem u klimiarzy i u mnie na razie tego dzwieku nie ma

powiedz mi jesli wiesz ile ci nabili srodka do klimy bo mi 600g i wydaje mi sie ze za malo

a pozatym cos z moimi wiatrakami jest nie tak po 20-25 minutach jazdy samochodem przestaja dzialac i klimka nie chlodzi jak powinno no bo jak sie wiatraczki nie obracaja to nie wydala

jak zgasze silnik i zapale wszystko wraca do normy

dzwonilem do ASO srodka ma byc 1150-1200 gram

dzwiek na razie sie nie pojawia

teraz musze powalczyc z tymi wentylatorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak staną ci wiatraki to się zatrzymaj i nie gaś silnika otwórz klapę i ręką zakręć wiatrakami, prawdopodobnie ruszą, a jeżeli nie to wez miernik i zmierz napięcie na kostce od wiatraków. U mnie tak się działo i wymieniłem wentylator na nowy no i zero problemów. Jak zakręciłem ręką to się kręcił, no i kiedy stawał to czasem stukało sprzęgło od sprężarki. Wiatrak zaraz po odpaleniu silnika i włączeniu klimy ma chodzić. Czynnika ma być 1150 dopuszcza się tolerancję +- 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hotair, czynnika mam juz 1200g nabitego wiec w pozadku, a z wiatrakami to taka sprawa ze od czwartku mam nowe radyjko pioneerka i zauwazylem ze to wlasnie od radia staja wiatraki jak nie wlaczalem radia to chodzily caly czas. chyba jakos zle radi opodpialem i za duze obciazenie dawalo, ale dlaczego wlasnie wiatraki stawaly, tego nie wiem, najwazniejsze ze wszystko juz w pozadku, a tego dzwieku od klimy juz nie slysze wiec na razie nie draze tematu.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja właśnie wymieniłem ten napinacz paska wieloklinowego i faktycznie był padnięty ale ten dźwięk jak był tak i jest. Pojawia sie jak włączę klimę i jak jest włączona to cały czas słychać buczenie. Jak dodam gazu to buczenie znika ale jak obroty spadną znowu słychać buczenie. Mam także problem taki jak jadę powyżej 120 km lub przekroczę obroty około 3500 to klima sie wyłącza ponownie jej już nie włączę muszę zgasić autko i ponownie włączyć to wtedy klima da sie załączyć. Mozę macie jakieś sugestie co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności