Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to chyba da się zrobić w vcds - tam da się uaktywniać dodatkowe funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się w vcds. To trzeba zrobić we wsadzie czyli trzeba użyć vdc_pro

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako temat odnośnie modułu komfortu to zadam pytanie aby już nowego tematu nie zakładać

posiadam passata b5 z 2000r. i sterownik ma nr 1J0 959 799 AH

taki jest problem,brak potwierdzenie kierunkami przy zamknięciu auta,syrenka mogła by sie odezwać

ogólne fajnie też jakby się te szyby otwierały i zamykał pilotem

posiadam interfejs vag kkl usb

także co i jakim programem,ewentualnie link do tematu/posta na dzień dzisiejszy

programik ma działać pod windows 7

dzięki wielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako temat odnośnie modułu komfortu to zadam pytanie aby już nowego tematu nie zakładać

posiadam passata b5 z 2000r. i sterownik ma nr 1J0 959 799 AH

taki jest problem,brak potwierdzenie kierunkami przy zamknięciu auta,syrenka mogła by sie odezwać

ogólne fajnie też jakby się te szyby otwierały i zamykał pilotem

posiadam interfejs vag kkl usb

także co i jakim programem,ewentualnie link do tematu/posta na dzień dzisiejszy

programik ma działać pod windows 7

dzięki wielke

 

Szyby tylko vdc pro ale pod windowsem nie działa. Potrzebny komp z portem rs232 i start z dosa. Kierunki i syrena przy zamykaniu i otwieraniu jest w adaptacjach komfortu. Program to np. vcds lite. Możliwe, że nie miga kierunkami bo, któraś krańcówka w zamku uwalona.

Edytowane przez lation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Program:

http://www.motordiag.cz/download/MKMSetup.exe

Rejestracja (tu podajemy kod do aktywacji i naszego maila)

http://www.motordiag.cz/mkm/aktivace.php

a tym coś zdziała ??na windowsie ?

i kabelkiem usb

 

co do kierunków to mrugają 2 razy przy odblokowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tym coś zdziała ??na windowsie ?

i kabelkiem usb

W twoim module nic.

 

co do kierunków to mrugają 2 razy przy odblokowaniu

Albo nie aktywowane na zamykanie,lub tak jak w poprzednim poście napisano któryś z zamków nie domaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję mój post, być może jednak ktoś pomoże ?

 

 

Otóż wyładował mi się akumulator i od tego czasu pilot nie działa mi tak jak działał poprzednio, tzn, wcześniej pilot miałem tak zrobiony że jak otwierałem raz to otwierały mi się drzwi kierowcy, jak otwierałem dwa razy to otwierały mi się wszystkie drzwi + bagażnik.

 

Obecnie po częściowym naładowaniu akumulatora mam tak że jak nie ważne ile razy otwieram to i tak otwierają mi się drzwi kierowcy (i tylko kierowcy).

 

Otwieranie kluczykiem działa poprawnie jak poprzednio czyli jak raz przekręcę to kierowcy jak dwa to wszystko.

Jakieś pomysły, spotkał się może ktoś z czymś podobnym, czy chodzi o kodowanie pilota / akumulator / moduł komfortu ? pasek TDI 1.9 2004,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podbiję mój post, być może jednak ktoś pomoże ?

 

 

Otóż wyładował mi się akumulator i od tego czasu pilot nie działa mi tak jak działał poprzednio, tzn, wcześniej pilot miałem tak zrobiony że jak otwierałem raz to otwierały mi się drzwi kierowcy, jak otwierałem dwa razy to otwierały mi się wszystkie drzwi + bagażnik.

 

Obecnie po częściowym naładowaniu akumulatora mam tak że jak nie ważne ile razy otwieram to i tak otwierają mi się drzwi kierowcy (i tylko kierowcy).

 

Otwieranie kluczykiem działa poprawnie jak poprzednio czyli jak raz przekręcę to kierowcy jak dwa to wszystko.

Jakieś pomysły, spotkał się może ktoś z czymś podobnym, czy chodzi o kodowanie pilota / akumulator / moduł komfortu ? pasek TDI 1.9 2004,

 

Spróbuj odłączyć na 15 minut akumulator, żeby system się zresetował. Jak to nie pomoże to na próbę możesz w adaptacjach komfortu wyłączyć selektywne otwieranie i ewentualnie włączyć z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez usb i program motordiag komfort menager na moim module tego nie wykonam,oznaczenie sterownika 1J0 959 799 AH

 

druga opcja to program VDC PRO program przez dos uruchomiłem,ale niemam portu COM w laptopie jak również interfejsu rs232

więc ja sobie z tym nie poradzę

rozumiem że jak już raz zostanie zrobione otwieranie szyb z pilota to przy odłączeniu akumulatora nic sie nie skasuje ?

 

czy ktoś z lubelskiego takiego czegoś by się podjął ?mogę podjechać w każde miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieję że w dobrym dziale pisze. Panowie mam problem z klapa w swoim passacie. Chodzi o to że nie działa otwieranie ze środka z panelu i z kluczyka( rozbraja tylko alarm z kluczyka). Podobno trzeba zakodowac moduł komfortu żeby to działało. Byłby ktoś w stanie mi wyjaśnić jak to mam zrobić bądź czy jest ktoś w mazowieckim kto zrobi to odpłatnie oczywiście. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam nadzieję że w dobrym dziale pisze. Panowie mam problem z klapa w swoim passacie. Chodzi o to że nie działa otwieranie ze środka z panelu i z kluczyka( rozbraja tylko alarm z kluczyka). Podobno trzeba zakodowac moduł komfortu żeby to działało. Byłby ktoś w stanie mi wyjaśnić jak to mam zrobić bądź czy jest ktoś w mazowieckim kto zrobi to odpłatnie oczywiście. Pozdrawiam

 

A jak chcesz żeby to działało? Prawidłowe działanie to takie gdzie po wciśnięciu środkowego przycisku pilota masz dostęp do tylnej klapy. Klapa nie otwiera się sama ale przy użyciu tylnej klamki w klapie. Po zamknięciu klapy ponownie rygluje centralny zamek. To samo dotyczy włącznika pokrywy we wnętrzu. Jak np. siedzisz w aucie i masz zaryglowany centralny zamek na raz bez dead lock to możesz udostępnić dostęp do otwarcia pokrywy przy użyciu tego przycisku. Ale znów klapa nie otwiera sama zamka pokrywy. Chociaż ponoć w sedanie przy użyciu przycisku z pilota otwiera się zamek pokrywy. W Variancie jest tak jak opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie rozumiem. Wychodzi na to że u jednych jest a u innych nie. Mam kolegę i jemu działa to tak jak ja to opisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile ma varianta to ma pewne moduł komfortu przekodowany na sedana i dlatego ma taką możliwość.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w variancie nie ma opcji żeby to ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w variancie nie ma opcji żeby to ustawić?

 

Jest możliwość. Potrzebny VDS PRO i zmiana kodowania komfortu. Tutaj masz wszystko opisane http://forum.vw-passat.pl/threads/103091-Automatycznie-podnoszona-klapa-w-KOMBI-to-dzia%B3a!?p=1349999#post1349999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów. W związku z tym, że nie posiadam laptopa ze złączem RS 232 zastanawiam się nad zakupem adaptera , który z USB zmienia na RS lub PCMCIA -> RS232 Czy to zadziała z VDS PRO? Czy ktoś testował takie rozwiązanie ?

 

http://allegro.pl/adapter-kontroler-fizyczny-pcmcia-na-rs232-i5713403082.html

 

http://allegro.pl/unitek-y-105-adapter-usb-rs232-kabel-140cm-i5209774891.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie !

 

Panowie siadł mi centralny zamek, szyby - ogólnie elektryka w moim passacie b5. Dałem go do elektromechanika i ten powiedział, że trzeba wymienić moduł komfortu. Dodał że kody na uszkodzonym muszą być takie same. Przeszukałem wszystkie serwisy aukcyjne i nie znalazłem ani jednego z takimi samymi kodami (1JO959799AH, 5DK 007 954-51 II 20799), z reguły te które miały takie same położenie wtyczek w 1 kolumnie kod się zgadzał, zaś w drugiej za II rzymską liczy były inne. Co radzicie ? Można kupić moduł z tą różnicą w kodzie po dwójce rzymskiej ?

 

16441450_962347627199760_1508464044_n.jpg

16425276_962347673866422_869998443_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1JO959799AH

 

Najważniejszy jest ten numer. Reszta nie ma znaczenia.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czy ten będzie odpowiedni ? https://www.olx.pl/oferta/modul-komfortu-passat-b5-CID5-IDjgGHH.html#a946be8fb9

 

Pierwszy kod ma ten sam, piny we wtyczce też się zgadzają. Z góry przepraszam, ale jestem laikiem w tych sprawach, wolę się zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności