Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

wie ktoś jak przerobić moduł komfortu z anglika na europe ? 1C0 959 799 B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam następujące pytanie: Czy ktoś orientuje się dlaczego w Passacie B5 fl (2002r) 1,9TDi po wejściu w kodowanie w module komfortu wyświetla się poniższe okienko, bez możliwości wejścia w "pomocnik kodowania" ?

123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie uzywasz programu w ktorym jest cos takiego jak "pomocnik kodowania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś orientuje się dlaczego w Passacie B5 fl (2002r) 1,9TDi po wejściu w kodowanie w module komfortu wyświetla się poniższe okienko,

W B5 żaden podzespół nie ma długiego kodowania i opcja "pomocnika kodowania" nie będzie dostępna. Jedynie najeżdżając na okienko kursorem gdzie jest wpisane kodowanie powinna się rozwinąć lista podpowiedzi. Oczywiście to tylko jak Twój program posiada odpowiedni plik w sobie do danego podzespołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można zrobić domykanie szyb z pilota w VW T5 moduł 6Q0959433E?

Czeskim programem widzę że nie pójdzie. Ten moduł ma mieć wsparcie w wersji 2.0 tylko kiedy będzie dostępny tego pewnie górale nie wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie czy jest możliwość zakodowania modułu aby po jednokrotnym nacisnięciu zamykania drzwi na pilocie zamknęły się również szyby aby nie trzeba było trzymać przycisku zamknięcia do momentu zamknięcia szyb??

 

Nie jest to takie proste jak po prostu zakodowanie pilota, ale jest to wykonalne. ;)

http://forum.vw-passat.pl/threads/82104-Automatyczne-domykanie-szyb-po-zamkni%C4%99ciu-auta/page3

Post kolegi Rosiek.

 

Edit:

Może ktoś podrzucić działający link do obrazu płyty bootowalnej do wypalenia na CD z postu nr 3 w tym temacie użytkownika Marek? Będę wdzięczny.

 

Edit x2:

Znalazłem działające linki, jakby ktoś potrzebował to proszę:

1.

[url]http://chomikuj.pl/arturek402/Vag+kkl/Vag+kkl/Dodatki/vdc+e+domykanie+szyb+vag+com+na+rs+232/VDC_PRO_CD-Image,3464690353.zip(archive)[/url]

 

2.

[url]http://www.rc-wheels.info/toledo/drzwi/VDC_PRO_CD-Image.zip[/url]

 

3.

[url]http://www.ocp.3maj.info/vdc_pro_cd-image.zip[/url]

 

Edit x3:

 

Czy ktoś wie, czy operacje ustawienia podnoszenia/opuszczania szyb z pilota (procedura z trzeciego postu tego tematu), w której wykorzystujemy właśnie program z powyższych linków można przeprowadzić na systemie Windows 8.1? W moim przypadku po wypaleniu płyty i ustawieniu bootowania z napędu mimo wszystko włącza się Windows. :/ Na systemie Windows 7 odpala elegancko program z płyty, jednak nie będę schodzić z całym komputerem przed blok. :P Windows 8.1 mam a laptopie.

Edytowane przez Krzysiek.500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam 2 problemy z Passatem:

 

1. od jakiegoś czasu gdy otwieram auto pilotem nie mogę otworzyć bagażnika oraz nie ma oświetlenia wnętrza auta, ale gdy naduszę otwieranie na pilocie jeszcze raz to problem znika /wcześniej tak nie było, nie zawsze tak jest ale często/. Jak to naprawić?

 

2. kolego miał wymieniany szyberdach /wysiadł silniczek/. Teraz nie działa zamykanie z kluczyka. Po zamianie czeskim programem wszystkie szyby się zamykają oprócz szyberdachu. Jak to zmienić?

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były zimne luty. Nieraz wystarczyło nacisnąć otwieranie jeszcze raz, albo tupnąć w podłogę tam gdzie moduł. Po przelutowaniu ustąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie były zimne luty. Nieraz wystarczyło nacisnąć otwieranie jeszcze raz, albo tupnąć w podłogę tam gdzie moduł. Po przelutowaniu ustąpiło.

 

Zimne luty w module komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak go otworzysz, to trzeba dokładnie obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że moduł komfortu w aucie z manualną skrzynią jest pod nogami kierowcy. Jak to jest z autem ze skrzynią automatyczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo. Tyle że automat pod nogami pasażera mną jeszcze sterownik skrzyni ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie odnośnie długiego kodowania,mam moduł komfortu 1C0 959 799C jakiego vaga musze miec by przeprowadzic długie kodowanie ?czy w ogóle na tym module jest to możliwe?czy interfejs musi być oryginalny firmy adako?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbowałem wymienić żarówkę od podświetlenia wnętrza nad pasażerem z tyłu i chyba dotknąłem dwie blaszki przypadkowo. Myślałem, że wywaliło jakiś bezpiecznik ale później się zorientowałem że nie działa mi cały panel od szyb, od bagażnika, od wlewu, zresetowało mi radio i komputer pokładowy. Jakiś przekaźnik mogłem spalić czy trzeba głębiej szukać? Bo trochę dziwne by było, żebym spalił moduł przez dotknięcie blaszek w lampce... Kiedyś już zepsuło mi się otwieranie pilota przez odpięcie plusa z akumulatora ( otwierał się tylko bagażnik po wciśnięciu otwierania wszystkich drzwi ). Gdzie powinienem szukać przyczyny? Bo nawet zatankować nie mogę :D

 

Kiedyś próbowałem naprawić ten nie działający kluczyk, wyciągałem moduł, sprawdzałem wiązki. Wszystko wydawało się ok. Wody żadnej nie było. Nic nie zaśniedziałe. Jednak nie zdołałem naprawić. Przy kodowaniu kluczyka VAG'ami miałem key programming error. Działał tylko bagażnik ( tylko otwieranie ). Szukać bezpieczników/przekaźników czy raczej pruć od nowa wiązke i lutować łączenia?

Edytowane przez Ddk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałbym przeprosić jeżeli pomyliłem działy, ale jestem nowy i jeszcze wszystkiego nie ogarnąłem. Na wstępie przedstawię problem, posiadam passata b5 fl z 2003 roku, samochód posiadam już parę lat i głównie nie było problemów, teraz mam taki problem iż gdy włączam lub wyłączam centralny zamek (oryginalny) zawiesza mi się jedna strona kierunkowskazów (lewa, ale strona chyba nie ma znaczenia). Wyczytałem ( na stronie golfa, tylko tam znalazłem podobny problem), że możliwe jest to że zawiesza mi się moduł komfortu, bo podobno on steruje kierunkami (przy zamykaniu/otwieraniu samochodu) i że można wyłączyć tę możliwość w module komfortu, tylko że ja nie wiem gdzie mam tego szukać, a to zawieszanie robi już się uciążliwe. Moduł suchy i nie ma śladów po jakimkolwiek zalaniu.

Edytowane przez maciej_boy3
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć możesz vagiem, poprzez adaptacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłączyć możesz vagiem, poprzez adaptacje.

 

Tak, tak to wiem, nawet się przymierzyłem do tego, tylko nie wiem gdzie tego tam szukać. A nie chce sobie zbyt dużych szkód narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w "46-central conv." Następnie "10-adaptacja" i tam przewijasz kanały az znajdziesz powiadomienie kierunkowskazami. Na jednym kanale będzie dla otwarcia, na drugim dla zamknięcia. Zmieniasz on na off i znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wchodzisz w "46-central conv." Następnie "10-adaptacja" i tam przewijasz kanały az znajdziesz powiadomienie kierunkowskazami. Na jednym kanale będzie dla otwarcia, na drugim dla zamknięcia. Zmieniasz on na off i znika.

 

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności