Skocz do zawartości
tom-998

[Istrukcja] RNS 510- wyznaczanie celów poprzez obrazki+dodawanie POI

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt taki można uzyskać korzystając ze strony http://www.volkswagen.de/de/navigation.html . Można tam dodawać własne cele, przypisywać do nich zdjęcia oraz krótkie opisy. [ATTACH=CONFIG]71290[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71291[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71292[/ATTACH] Dodatkowo strona ta umożliwia wczytywanie do nawigacji RNS dowolnych punktów POI wraz z ikonami. Ja wczytałem sobie Fotoradary AutoMapy oraz trochę punktów POI TomTom. [ATTACH=CONFIG]71293[/ATTACH] Ogólnie wszystko bardzo proste. Według opisu druga opcja dostępna w nawigacjach RNS 510 wyprodukowanych od 22 tygodnia 2011 roku, co do pierwszej opcji to nic nie pisze więc nie wiem, u mnie obie opcje śmigają pięknie :super:

 

Punkty POI zgrałem na HDD natomiast cele wraz ze zdjęciami mam na karcie SD .

 

 

Tworzenie własnych celów wraz ze zdjęciami i opisami

 

1. Na nasz komputer ściągamy bądź zgrywamy zdjęcia celów, które nas interesują. Tworzymy dwa katalogi: katalog „gps-pictures” gdzie później będziemy nagrywali zdjęcia celów oraz katalog „destinations” gdzie będziemy nagrywać adresy celów.

 

2. Uruchamiamy stronę http://www.volkswagen.de/de/navigation/adressnavigation.html

 

3. W polu [interesse] wpisujemy miejscowość np. „Kraków” (przy niektórych miejscowościach trzeba wpisać kraj bo nie może znaleźć np. ”Polska miejscowość”), w polu [Ort] wpisujemy co chcemy znaleźć np. „Wawel”, „Hotel”, itd. (Jest to jeden z kilku sposobów wyszukiwania naszych celów, tak więc można tu eksperymentować :bleble). Klikamy ikonę [suche Starten] . Obok mapki po lewej stronie wyskakuje nam lista celów, które odpowiadają naszym wymaganiom.

cel11.jpg

 

4. Klikamy na ikonę [bild laden] i wgrywamy zdjęcie z naszego komputera, które ma pokazywać nasz cel a następnie klikamy [Jetzt laden]. [ATTACH=CONFIG]72641[/ATTACH]

cel12.jpg

 

5. W pole [Titel] wpisujemy nazwę celu np. „Krakow Wawel” , w pole [beschreibung] wpisujemy krótki (max 250 znaków) opis. Przy naszym celu obok mapki mamy teraz dwie ikony [Fur Bild-Navigation speichern] oraz [Fur Adress-Navigation speichern].

cel21.jpg

 

6. Klikamy ikonę [Fur Bild-Navigation speichern] a następnie ikonę [Weiter] i zapisujemy zdjęcie naszego celu, które później umieszczamy w utworzonym wcześniej katalogu „gps-pictures”. Klikamy ikonę [Fur Adress-Navigation speichern] a następnie ikonę [Weiter] i zapisujemy adres naszego celu, który później umieszczamy w utworzonym wcześniej katalogu „destinations”.

cel22.jpg

 

7. Możemy przejść do tworzenia kolejnego celu wykonując punkty od 3 do 6.

 

8. Kiedy stworzymy sobie listę celów katalogi „gps-pictures” oraz „destinations” zgrywamy na kartę SD i udajemy się z nią do samochodu. Uruchamiamy RNS - wkładamy kartę SD -naciskamy przycisk [NAV] – naciskamy [nowy cel] – naciskamy [cele karta SD]. Raczej nie należy używać polskich znaków.

 

 

Tak to wygląda

 

rr748_RNSWidok.jpg ue181_RNSWidok1.jpg [ATTACH=CONFIG]72646[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72647[/ATTACH]

 

 

Wgrywanie Punktów POI

 

Instrukcja tworzenia i wgrywania POI pod RNS510 tutaj - http://www.poipoint.pl/jak_wgrac_poi.php?GPS=VW_RNS

 

1. Ściągasz sobie dowolne punkty POI wraz z ikonkami (AutoMapa, TomTom, itp.).

 

2.Przetwarzasz je na format .ASC (ja użyłem do tego programu http://sites.google.com/site/poiconverter/wersje/1-1-7 , który można pobrać z sieci)

 

3. Uruchamiasz stronę http://www.volkswagen.de/de/navigation/poi-listen-sammlung.html http://www.volkswagen.de/de/navigation/rns-510/poi-listen-sammlung.html i klikasz [Neue POI-Sammlung erstellen]

cel31.jpg

 

4. W górnym polu wczytujesz punk POI ze swojego komputera (te które są już w formacie ASC) , w polu środkowym wpisujesz kategorię, w polu dolnym wczytujesz ikonkę Punktu POI ze swojego komputera

 

cel41.jpg

 

5. Klikasz [Jetzt laden]

cel51.jpg

 

6 .Jeżeli chcesz wczytywać następne punkty klikasz [Weitere POI-Kategorien einlesen] i wykonujesz punkty 4 i 5 (max 20 punktów POI), jeżeli chcesz skończyć wczytywanie klikasz [POI-Sammlung Sichern] cel61.jpg

 

7. Po wczytaniu wszystkich punktów POI klikasz ikonkę [Jetzt Sichern] następnie [Weiter] i zapisujemy plik „Meine_POI_Sammlung.db3” na komputerze

cel81.jpg

 

8. Na karcie SD tworzysz katalog „PersonalPOI” , do którego zgrywamy z komputera plik „Meine_POI_Sammlung.db3”

 

9. Idziemy do samochodu wkładamy kartę SD i postępujemy zgodnie z animacją dostępną na w/w stronie (Wciskamy [sETUP] – [Nawigacja] - [Moje cele specjalne (Personal POI)] - [importuj] – [importuj bazę danych] – [ok.].

 

Aby punkty POI były pokazywane na mapie musisz je uaktywnić

 

1. Przy włączonej mapie wciskasz [Dod.]

 

2. Wciskasz [Wybór celów specjaln.]

 

3 Zaznaczasz punkty POI, które mają ci się wyświetlać na mapie (Te które sobie wgrałeś są na samym dole)

 

I gotowe.

sx318_RNSWidok5.jpg cq161_RNSWidok6.jpg

cel71.jpg

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Instrukcję z Twoich postów tom-998 dla potomnych :D

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się pokopało i nie wyświetla fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś się pokopało i nie wyświetla fote

 

czytamy ogłoszenia administracji,czytamy :lolhttp://forum.vw-passat.pl/threads/113175-Problem-z-załącznikami?p=1541502#post1541502 jak nie powrócą,to będziemy Marcin poprawiać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś słyszał lub posiada taki programik który wkładamy na cd do rnsa510 i on odblokowuje dvd podczas jazdy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś słyszał lub posiada taki programik który wkładamy na cd do rnsa510 i on odblokowuje dvd podczas jazdy?

 

jest takie coś :lol

wujek google ma na to namiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może porobione jakieś nowe aktualne POI ? wakacje blisko i trzeba zrobić aktual w RNS510 a czasu brak :(:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czasu brak

 

tak jak u wszystkich :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak u wszystkich

 

mondziołek :lol jak ogarne wreszcie ogólnopolski na ostatni guzik i skończę zamiatanie śmieci na forum to sobie zrobię :bleble:lol

wrzucaj tu Mistrzu lutownicy świeży plik a nie kisisz na kompie

(a wiem że Masz,bo ty masz wszystko co potrzeba) :lol:D :cmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W opcjach SETUP->NAVIGATION nie mam ani aktywnej ani wyszarzonej opcji z Personal POI. Sprawdzalem na roznych stronach jak wyglada menu i u mnie nie ma tej opcji (jest jedna mniej).

 

Pojechalem do serwisu aby wgrali mi najnowszy software do RNS510 i okazalo sie ze to nic nie pomoglo. Na stronie Volkswagen.de z ktorej pochodzi ta instrukcja pisza o aktualizacji numer K00.5001.33.99, jednak w serwisie powiedzieli mi ze ten produkt jest do starszych nawigacji, a moja jest zbyt nowa i dlatego wgrali mi software przeznaczony do mojej wersji RSN510.

 

Czy ktos wie jak moge wgrac punkty POI ? probowalem tez wgrac przykladowe punkty ze strony volkswagen.de z dzialu FAQ ale navi w zadnym wypadku nie chce wyswietlic dodatkowej opcji w panelu setup/nawigacja.

 

Moze ktos powie czy robie cos zle, czy po prostu faktycznie wycieli ta opcje od ostatniego roku ?

 

Z gory dzieki i pozdrawiam,

MK

 

ps. karta SD po formacie. utworzony katalog PersonalPOI a w nim probowalem roznych kombinacji (swoich punktow, przykladowych z volkswagena, probowalem pod roznymi nazwami jak i pod Meine_POI_Sammlung.db3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy po prostu faktycznie wycieli ta opcje od ostatniego roku ?

Moja nawigacja podobnie jak twoja pochodzi z 2011 roku (Passat B7) i u mnie wszystko śmiga aż miło. Opcja ta jest dostępna w nawigacjach wyprodukowanych od 22 tygodnia 2011 roku czyli od czerwca 2011 roku.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos wie jak moge wgrac punkty POI ? probowalem tez wgrac przykladowe punkty ze strony volkswagen.de z dzialu FAQ ale navi w zadnym wypadku nie chce wyswietlic dodatkowej opcji w panelu setup/nawigacja.

 

Moze ktos powie czy robie cos zle, czy po prostu faktycznie wycieli ta opcje od ostatniego roku ?

 

a dobrze wsio robisz?

mam śmigające poi więc możesz wpaść na spot pod milenijkę we wrocku i lukniemy bo serwis to...... wymieniacze :wmorde

fakt że masz b7 i ono już jest ostro porypane,jeśli chodzi o poblokowane sterowniki ale że aż tak :hmm

zobacz jeszcze:

wsadź kartę (aaaa i pamiętaj że np. u mnie czyta poi tylko z jednej karty--na dwóch innych lipa--rns510 nic nie widzi ;) )

SETUP/NAWIGACJA/MOJE CELE SPECJALNE/IMPORTUJ (po zainstalowaniu masz komunikat o pomyślnym zainstalowaniu poi)

następnie:

SETUP/MAPA/WYBIERZ SZCZEGÓŁY MAPY ---tam na SAMYM DOLE będzie PERSONAL POI i wybierasz sobie co ma być na mapie (max 10punktów wyświetlanych jednocześnie)

jeśli to nie śmiga to lipa jakaś i dziwna sprawa :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o celach obrazkowych.

 

Wygląda mi na to,że działa to wyłącznie z karty SD- nie ma możliwości skopiowania tego na HDD.

Potwierdzacie spostrzeżenie?

Zresztą VW generalnie uniemożliwił dowolne kopiowanie plików jpg i jakichś muzycznych ("ze względu na prawa autorskie")

Do naszych obrazków można dodać plik dźwiękowy( jakiś komentarz np.), świadczy o tym wyświetlana ikonka "dymku" albo na obrazku, albo obok w postaci przycisku.Widać to na obrazku tom-998. W załączeniu:-).

rns.jpg

 

Zatem do tutoriala tom-998 uzupełnienie:

 

1. Ustaliłem ,że max ilość celów obrazkowych to 99szt.

2. Nie ma obowiązku tworzenia 2 folderów. Obrazki (jpg) i wizytówki (vcf) mogą funkcjonować niezależnie. W EXIF-ie pliku graficznego zapisane są współrzędne, tak jak i w treści wizytówki.

3. Wizytówki jak i obrazki mogą zawierać szerszy opis miejsca

4. Korzystając ze strony VW trzeba uważać, ponieważ tam często wyszukiwane są najbliższe miejsca, których się poszukuje.Wówczas współrzędne będą się nieco różnić od pożądanych.

Można je skorygować ręcznie korzystając np. z google maps, mapa.szukacz.pl czy odczytać na żywca będąc na miejscu:-)

Do edycji EXIF dobrze się nadaje b. prosty w obsłudze Exif Pilot - ma jak na dłoni podane dane GPS, i łatwo w nim edytować niektóre, ważne dla nas pola w EXIF.

5. RNS nie wyświetla przy wybieraniu celu nazwy pliku, lecz dane zawarte w [Document Name] w EXIF!

6. Plik dźwiękowy (nepewno działa format mp3 - innych nie testowałem) umieszczamy w folderze o nazwie audioguides.

7. Nazwa pliku dźwiękowego, aby się dowiązał do obrazka musi odpowiadać nazwie obrazka (za wyjątkiem rozszerzenia oczywiście)

Edytowane przez wektor
Ustaliłem sprawę komentarzy dźwiękowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dobrze wsio robisz?

mam śmigające poi więc możesz wpaść na spot pod milenijkę we wrocku i lukniemy bo serwis to...... wymieniacze :wmorde

fakt że masz b7 i ono już jest ostro porypane,jeśli chodzi o poblokowane sterowniki ale że aż tak :hmm

zobacz jeszcze:

wsadź kartę (aaaa i pamiętaj że np. u mnie czyta poi tylko z jednej karty--na dwóch innych lipa--rns510 nic nie widzi ;) )

SETUP/NAWIGACJA/MOJE CELE SPECJALNE/IMPORTUJ (po zainstalowaniu masz komunikat o pomyślnym zainstalowaniu poi)

następnie:

SETUP/MAPA/WYBIERZ SZCZEGÓŁY MAPY ---tam na SAMYM DOLE będzie PERSONAL POI i wybierasz sobie co ma być na mapie (max 10punktów wyświetlanych jednocześnie)

jeśli to nie śmiga to lipa jakaś i dziwna sprawa :hmm

 

Dzieki za odpowiedzi, moze faktycznie cos robie zle. Probowalem z wlaczonym silnikiem jak i tylko z wlaczonym "zasilaniem - bez startu silnika". Po uruchomieniu sie RSN510 wlozylem karte, wchodze w setup, potem nawigacja i zadna z opcji nie jest od Personal POI i nigdzie nie ma IMPORTUJ ani nic z POI zwiazanego. Kolejne kroki jak Import i wlaczenie punktow na mapie to mysle ze dam rade, ale chodzi tylko o ta opcje.

 

Chyba ze ta opcja pojawia sie tylko i wylacznie wtedy jak karta SD jest poprawna i ma odpowiednie punkty POI. Pisales ze z pewnymi kartami SD cos nie dzialalo. Jednak wydaje mi sie ze wtedy opcja MOJE CELE SPECJALNE powinna byc wyszarzona, a ja tej opcji w ogole nie mam.

 

Probowalem tez zapisac wszystkie POI bez spacji i bez polskich znakow i tez nie pomaga.

 

Moze faktycznie warto by bylo sie umowic na chwilke pod milenijnym, moze z Twoja karta to zadziala.

 

---------- Dodano o 13:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:54 ----------

 

Moja nawigacja podobnie jak twoja pochodzi z 2011 roku (Passat B7) i u mnie wszystko śmiga aż miło. Opcja ta jest dostępna w nawigacjach wyprodukowanych od 22 tygodnia 2011 roku czyli od czerwca 2011 roku.

 

No wlasnie od 22 tygodnia czyli od czerwca a ja swojego kupilem w maju czyli nie mialem tej opcji ... czyzbym byl w czarnej dziurze pomiedzy starszymi modelami ktorym wystarczy update i nowymi ktore wyszly miesiac po mojej ?

 

 

**Czy mozecie napisac czy w SETUP-NAWIGACJA zawsze macie ta opcje od MOJE CELE SPECJALNE, nawet jak nie wlozycie karty ? bo jak bez karty jej nie macie to moze ja cos zle zrobilem i powtarzam jeden i ten sam blad*:P

Edytowane przez loyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra opcja, ten link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowal ktos wgrywac zdjecia z yelefonu z geotagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś słyszał/wie/gdzie pobrać jakiś konwerter/edytor POI do formatu db3?klikanie na stronce VW jednak jest mało wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jako mój pierwszy post chciałbym się wkupić we wasze uznanie i zamieszczam paczkę POI wraz z najnowszymi Fotoradarami, Kontrolami, Radiowozami. W sumie prawie 200 kategorii POI

 

POI pobrane w dniu dzisiejszym do VW z portalu PoiPoint.pl. Punkty są w formacie GPX do konwersji pod DB3. Wszystkie mają ikony. Jeżeli ktoś potrzebuje dźwięki lub instrukcje wgrywania to również tam zapraszam.

Jeżeli ktoś chcę to również mogę zamieścić w formacie DB3

vw.zip

Edytowane przez cikago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności