Skocz do zawartości
voltek

Dziwne stuki przy skrecie!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanie i za razem proszę o pomoc przy diagnozie:luka a mianowicie podczas skretu w prawo i czasami przy prostowaniu kierownicy pojawiły sie dziwne stuki na początku myślałem że to przegób ale nie!!!wymieniłem końcówki drążka kierowniczego lewa i prawa stronaale mam jeszcze do wymiany wahacz górny lewy czy to on może być przyczyną tego dziwnego odgłosu :niekumam

Edytowane przez voltek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak były takie zgrzyty to okazało się że górne wahacze były za słabo dokręcone. (Mechanik zapomniał dokręcić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem juz po diagnozie i wymianie trefnego elementu jak sie okazało był to łącznik stabilizatora:mlask i to własnie nie dawało mi spokoju po wymianie nerwy mineły i jest cisza:dobrze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko czeka mnie w najbliższych dniach wymiana całkowita półosiek do passata 1.8T, czy podejdą z audi a4 taki sam silnik??

Z góry dziękuje za pomoc:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam mega problem przy skręcie w prawo strasznie cos chrobocze :wsciekly myślałem że to przegub zewnętrzny wymieniłem na nowy firmy Lpr okazało się że dalej to samo wymieniłem wew. bez zmian co może być czy ktoś z was miał taki sam problem kiedyś ręce mi opadają Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam mega problem przy skręcie w prawo strasznie cos chrobocze :wsciekly myślałem że to przegub zewnętrzny wymieniłem na nowy firmy Lpr okazało się że dalej to samo wymieniłem wew. bez zmian co może być czy ktoś z was miał taki sam problem kiedyś ręce mi opadają Pozdrawiam

 

przyłączam się do pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno przegub zewnętrzny daje takie odgłosy,wymień ten drugi i problem zniknie,ja miałem to samo ,tez nie wiedziałem który to przegub,ale mi sie udało wymienić ten wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to na pewno przegub zewnętrzny daje takie odgłosy,wymień ten drugi i problem zniknie,ja miałem to samo ,tez nie wiedziałem który to przegub,ale mi sie udało wymienić ten wadliwy.

 

to nie są odgłosy przegubu, to słychać bardziej z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie są odgłosy przegubu, to słychać bardziej z tyłu.

 

no właśnie mam podobnie, zastanawiam się nad tulejami tylnej belki, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich urzytkownikow Forum.

Mam powazny problem w Passacie 3b z 2002 roku. Podczas skrecania ( np przejazd przez rondo ) pojawiaja sie jakies dziwne stuki. Wciaz mam dziwne wrazenie jak by stukanie dochodzilo z wysokosci deski rozdzielczej, tyle ze tak wysoko niema zadnych elemetow zawieszenia czy ukladu kierowniczego, wiec moze to tylko takie zludzenie. Faktem natomiast jest ze cos wciaz mi stuka, co gorsze nie za kazdym jednym razem. Niestety samochodu urzywam na terenie niemiec gdzie znalesc prawdziwego mechanika jest naprawde trudno dlatego prosze was o pomoc. W Dekra bylem na trzepakach, niby amortyzatory sa wpozadku i zadnych luzow nie znalazla ani Dekra, ani inne 3 ,,warsztaty'' , jednakze to stukanie doprowadza mnie do szalu gdyz naleze do osob u ktorych samochod stary czy nie ma byc poprostu w bardzo dobrym stanie.

Prosze was o pomoc, jakies porady gdzie , czego i jak szukac ???

Z gory serdecznie dziekuje.

Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam jeszcze jesli mialo by to grac jakas role ze to Passat z 2002 roku, sedan 1.9 tdi AVF , 170 tys km, pelna opcja wyposazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo podobna sytuacja, podejrzewam górne wahacze.

U mnie najbardziej słychać podczas ostrego (mocnego) zawracania , np. na skrzyżowaniu.

Dodam, że przeguby zew. mam wymienione.

Edytowane przez Waluch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występują stuki tylko kiedy jest mokro na drodze w lewym kole przy skręcie w lawo i kiedy najedzie sie na dołek. Wiecie jaka może być przyczyna? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie występują stuki tylko kiedy jest mokro na drodze w lewym kole przy skręcie w lawo i kiedy najedzie sie na dołek. Wiecie jaka może być przyczyna? :/

wachacze gorne maja luz

 

niech 1 osoba porusza kierownica a ty dotknij reka wachacze

wyczujesz luz a jak sie dobrze przyjzysz to zobaczysz nawet

ps.

rob to gdy auto normalnie stoi na jezdni, nie na podnosniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stacji przy okazji ustawić zbieżność i okazało się że wahacze wszystkie są dobre, układ napędowy, kierowniczy i amortyzator również ok. Czy te stuki mogę się wydobywać z poduszki silnika? Bo wydaje mi się że jedynie to tak stuka a tego żaden mechanik nie sprawdzał i nie brał pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam niestety podobny problem, na dziurach stukało mi z prawej strony, więc pojechałem na szarpaki i stwierdzili ze wahacze z prawej strony mają delikatne luzy, no dobra ale odkad wyjechalem od nich to przy ruszaniu mam jeden stuk i cisza.. gdy jadę i puszczę gaz stuka..wydaje mi się ze z prawej strony.. możliwe ze to przez te wahacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdźcie czy macie wszystkie śruby w łapach od poduszek. Są na klucz 18, powinno ich być 3. U mnie też były stuki i za nic nie można było tego zdiagnozować, wahacze oki, amorki też drążki tak samo , a okazało się że nie ma jednej śruby i to był cały powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PancernyTDI Sprawdź czy przy ostrym hamowaniu też tak masz???? A dokładnie np. jak dojeżdżasz do skrzyżowania i zaświeci się czerwone i nagle wyhamujesz do zera. Jeśli taki stuk też się objawia to tylko banany. Ja walczyłem z tym rok i okazało się że banany. Możesz jeszcze sprawdzić czy nie poluzowała się maglownica na górnych śrubach głównie od pasażera pod akumulatorem, druga jest koło serwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z dziwnym stukaniem , występowało to podczas cofania , hamowania , ruszania , czasem przy zmianie biegów . Każdy rozkładał ręce , później już mówili że sobie coś ubzdurałem i to pewnie coś w radiu słychać a ja się przejmuje ....

 

Podjechałem do znajomego przejechaliśmy się , stuk się tak rozchodził po całym aucie że ciężko było określić czy dźwięk dochodzi z tylnej części samochodu , przedniej czy środkowej . Okazało się że poluzowała się śruba od tylnej rozpórki nad tłumikiem . Po dokręceniu jak ręką odjął , nerwów mi to napsuło , bo nikt nie wiedział albo mówił że mi się zdaje ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co przyszło mi na myśl to luzy wahaczy górnych prawych, zresztą najlelpiej dokładnie sprawdzić na stacjo diagnostycznej żeby to wykluczyć, u mnie np takie stukanie na nierównosciach to przycyzna poduszek amorków, plus do tego doszedł także przegub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności