Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich mam pytanie : czy mozna zrobic domykanie szyb z pilota?? (passat b5 1997r. 1.9TDI, fabryczny alarm i moduł komfortu) Słyszałem że istnieje jakaś funkcja do przestawiania w VAG-u. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja ale tylko modelach high i to chyba od roku 2000. Również niektóre alarmy (te lepsze) mają właśnie specjalną opcję właśnie domykania szyb i szyberdachu (jeśli istnieje). Pojazdy wyprodukowane na rynek amerykański mają taką opcję, ale w europie jest to zabronione odpowiednimi przepisami.

 

Za pomocą VAG-a można uruchomić włączanie się syreny lub dodatkowych czujników ruchu (opcjonalnie - domykanie szyb).

 

Diagnostyka VAG: Diagnostyka - Dopasowanie opcji modułu komfortu. Wszystko zależy od sterownika szybami czy jest z pamięcią czy nie. Również jest opcja pamięci położenia fotela (elektryczne sterowanie foteli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

W związku z tym ,że moduł nie zamykał wszystkich zamków znajomy wstawił mi moduł którym na pilota zamykam zamki i domykają sie szyby. Koszt całej operacji 150 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Wielkie dzieki za instrukcje, (Ustawienie opcji komfortu) sprawdzę to u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mie w wersji Basic tez to jest fabrycznie :-)

Tylko pilot fabryczny zdechł... i teraz przerobione mam na automat :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMA domykanie z pilota? No co ty ;) Passaty do 2000 nie miały domykania szyb z pilota! Dopiero od 2000 roku miały taka opcje.. sa jednak modoly dzieki ktorym mozna domknac szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam domykanie z kluczyka. Trzymam dłużej i domykam albo otwieram

W niemieckiej instrukcji wszystko niestety po niemiecku...

Żebym miał dobrego pilota to bym sprawdził a tak leży zdechlak na półce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero od 2000 roku miały taka opcje..

od 2000 włącznie? mój (modół komfortu 1J0 595 799 AH) tego nie umie :606: , pilot z dwoma przyciskami jajkowatymi. A może ja tylko o czymś nie wiem?

Pozdrowienia AjM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umie? A jak to robisz? Przytrzyujesz dłużej zamykanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przytrzymujesz dłużej zamykanie?

Właśnie tak myślałem, analogia do domykania kluczykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tak myślałem, analogia do domykania kluczykiem

 

To znaczy że działa, czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Jest taka opcja (kiedyś nawet podawałem instrukcję) ale tylko modelach high i to chyba od roku 2000 (ale dokładnie nie pamiętam).

 

Proszę zapodaj link bo mój 2003 rok domyka z klucza szybe lecz po wyjęciu wkładek fukncja automatycznie zniknęła :)

Jeśli to tylko ustawienia w module komfortu to proszę przytocz tu jakiś link :)

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy że działa, czy też nie?

wcześniej pisałem, że mój komfort nie umie domykać lub ja czegoś nie wiem. Próbowałem różnych kombinacji przycisków i nic. Być może ta funkcja nie jest u mnie aktywna, lub jej nie mam wcale. Może w kwietniu przybędę na spocik i się dowiem od "mocniejszych" w temacie. Żałuję, że marcowy opuściłem :((

Pozdrawiam AjM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za pomocą VAG-a można uruchomić włączanie się syreny lub dodatkowych czujników ruchu (opcjonalnie) lub domykanie szyb.

Witaj Marku

A czy po numerze komfortu możesz określić co on umie?

1J0 595 799 AH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makaj mam taki sam komfort o ile dobrze pamietam :) i niestety tego nie ma :) Ty masz jeszcze 3B tak ? I ten komfort ma pamieć fotela i lusterek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej 3B, tego nie jestem całkiem pewien. Pamięć lusterek tak, o fotelach nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata z roku 97' i ma domykanie z pilota i kluczykiem oczywiście wkładając go do zamka. :610: Opcja działa razem z alarmem, wbrew temu co Marek pisał , ze w europejskiej wersji jest to zabronione. Auto pochodzi z niemiec, no chyba , ze tam ktoś dłubał , ale niewydaje mi się :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq1gqp

Witam. Jak mam b3 kombi z 93 roku i z nieorginalnym alarmem. Niewiem czy ma jakieś tam komforty, ale czy da się jakoś zrobić takie domykanie? Zapytam w prost: który przewód z centralki pod siedzeniem trzeba zewrzeć do masy żeby szyby sie zamykały?

 

Jak dłużej przytrzymam zamykanie kluczykiem to sie zamykają - myślałem tez o przetuningwaniu centralki żeby dłużej podawała impuls zamykania.

 

Szyby to jakoś sie wymyśle ale jak zrobić domykanie szyberdachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do domykania szyb, w starym alarmie seo mialem domykanie szyb po zamknieciu drzwi z pilota domykaly sie szyby, teraz po wymianie alarmu na Tytana wystarczylo tylko podlaczyc/zamienic przewod od zamykania drzwi na przewod do zamykania i domykania szyb. I wszystko dziala super, rocznik 98/99 wiec na pewno w tychsamochodach to bylo nic nie bylo w nim zmieniane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq1gqp

A który to konkretnie kabelek ? Jakieś oznaczenie, kolor. Czy on jest wyprowadzony az do kokpitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności