Skocz do zawartości
bolsfanwk

dlaczego antena od passata ma trzy przewody ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdemontowałem antenę ze swojego auta, bo radio mi kiepsko odbierało,

i ma ona jeden kabelek, i dwie takie jakby szybko złączki od anteny,

i na co aż tyle kabli ?

 

kupiłem nową antenę jakiś zamiennik i chciałem wymienić, ale ma ona

tylko jeden kabel antenowy i masę która łączy po przykręceniu do dachu,

a na co aż tutaj w oryginalnej aż trzy przewody tak jak na zdjęciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zapewne przewód wzmocnienia sygnału.Nową zakupiłeś bez wzmacniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jeden z tego co widzę jest skręcany , to albo do navi albo do tel , ale to nie możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo jak napisal kolega wyzej, pewnie jest to kabel od wzmacniacza antenowego ktory to ponoc znajduje sie w stopce anteny ktora masz na dachu w swoim aucie. Dzieki temu sygnal radiowy jaki odbierasz jest mocny i bez wiekszych zaklocen. Ja w swoim aucie po wymianie radia na nowsze Pioneer'a...gubilem sygnal radiowy nawet w duzych miastach..nie wspominajac o jezdzie na trasie.. :/ Nowe radia podobno niepodaja zasilania na ten wzmacniacz i tu wlasnie pojawia sie problem z odbiorem stacji radiowych. Troszke poszukalem, poczytalem...i zakupilem "separator antenowy"...dzieki temu (podobno) napiecie na ten wzmacniacz w antenie jest znowu podawane i wszystko powinno grac jak ta la la :D No i racja...teraz gra az milo...sciaga stacje bez najmniejszego problemu, na trasie w miescie :) zero przerwania caly czas radyjko gralo :) takze w razie cus..polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten jeden z tego co widzę jest skręcany , to albo do navi albo do tel , ale to nie możliwe...

 

Możliwe jest w przypadku, gdy kiedyś była wymieniana antena na inną.

Ja u siebie założyłem Sirio-Triflex (FM, GSM, CB) w jednym mam takie trzy końcówki skręcane.

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności