Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

intercooler

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pablo Escobar

a wiec od jakiegos czasu a dokladniej od okolo 2-3 tygodni jak daje gazu slychac swist...3 dni temu okazalo sie ze mam dziurawy intercooler :kwasny:

na poczatku troche dymil jak dawalem gazu,ale teraz przy obrotach 1500 to w lusterku w nocy widze czarna chmure przy swiatlach innych pojazdow :kwasny:

czy moge tak do wtorku (dopiero na wtorek sprowadza mi nowy intercooler)jezdzic czy moze sie cos uszkodzic od takiej jazdy??do wtorku zrobil bym okolo 500km

czy moze zanieczyscic sie kolektor dolotowy jak bedzie zasysal lewe powietrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie radziłbym Ci jeździć z takim uszkodzeniem. Kiedyś też miałem taki przypadek, jeszcze w poprzednim pasku B4, bo "fachowcy" do których jeździłem nie rozpoznali usterki. Pojeździłem trochę i skończyło się na remoncie silnika, ponieważ "lewe powietrze" nie jest oczyszczane przez filtr i zanieczyszczenia dostają się wprost do silnika. Nietrudno sobie wyobrazić, jak kurz i piasek wpływa na zużycie elementów. Tak więc lepiej nie jeździć, ale naprawić jak najszybciej.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

dzieki za podpowiedz jak juz to przechodziles ... a co pozniej vmusiales robic w silniku??

bardzo ci kopcil na czarno?? zaczynam sie martwic bo troche tak jezdzilem :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był to silnik TDI 90 KM 1Z. Niestety musiałem robić poważny remont, bo dymił okrutnie - chmura czarnego dymu za samochodem, przy tym brał olej. Mechanik robił szlif cylindrów, wymiana tłoków, pierścieni itd. Dodatkowo regeneracja turbosprężarki. Miejmy nadzieję, że u Ciebie aż tak źle nie jest, bo mój mechanik stwierdził, że było jeżdżone bardzo długo z nieszczelnością. Jakiś cymbał, który naprawiał stuknięte auto po przywiezieniu do kraju źle założył opaskę na rurze do intercoolera i stąd cały problem.

Życzę prostej i taniej naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

a ile czasu tak jezdziles z uszkodzonym intercoolerem?

 

czules zeby samochod byl slaby czy jezdzil normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód po uderzeniu w przód był przywieziony do kraju i tu naprawiany przez poprzedniego właściciela, który nim jeździł przez 2 lata. Ja jeździłem jeszcze przez rok i wtedy go naprawiałem. Trudno więc dokładnie odtworzyć cała historię. Jeśli chodzi o spadek mocy, to nie był zbytnio zauważalny może dlatego, że trwało to dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

troche to trwalo jak mowisz ze w sumie 3 lata,a pamietasz ile ty zrobiles km przez rok?

mi teraz zaczal bardzo dymiic,ale mam nadzieje ze tylko dlatego ze dziura sie powiekszyla w intercolerze i zasysa wiecej lewego powietrza i oby wszystko bylo ok po jego wymianie...od wczoraj autko stoi,a jutro wybieramsie po nowy intercoler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

czy ktoś wie jak czyści się intercoler????bo słyszałem o czyms takim???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności