Skocz do zawartości
Gość inuit

smar który najlepszy??????????

Rekomendowane odpowiedzi

Gość inuit

Podczas wymiany łożysk napotkałem na pewien problem w książce pisało aby użyć smaru uniwersalnego tzn jakiego ? a może jest jakiś lepszy jak robić to raz a dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁT 43 w zupełności wystarczy. A jak chcesz lepszy to kup taki smar w tubie na Shellu. Ale napewno lepiej nie będzie, tylko drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁT 43 to skrót od nazwy Łożyska Toczne - jest to zwykły uniwersalny smar do większości łożysk używanych w motoryzacji.

Są również inne smary do bardziej umiarkowanych warunków temperaturowych - oczywiście są one droższe.

 

Kiedyś były bardzo popularne produkty STP i Texaco (smar koloru czerwonego) również i te z koncernu Łukoil (bardzo często stosowany do Łady i pochodnych) tylko obecnie ciężko je zdobyć na naszym rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod dość stary temat i zapytam jaki jest najlepszy smar do nasmarowania przekładni planetarnej rozrusznika? Za odpowiedzi typu ŁT 43 z góry dziękuję. Chciałbym profilaktycznie u siebie przesmarowac rozrusznik bo mam samochód z systemem SS i wiem, że poprzedni właściciel cały czas go używał. Który smar będzie miał najlepszą konsystencję przez długi czas działania i w niskich temp. nie zbryli się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smar miedziany - moim zdaniem do rozrusznika bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osbiście często używam smaru OMEGA 77 jest to bardzo dobry smar, który nie spływa po rozgrzaniu. Jest dość drogi, ale coś za coś. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności